• Головна
  • Від спеки страждають домашні тварини: як їм допомогти
13:26, 25 червня 2021 р.

Від спеки страждають домашні тварини: як їм допомогти

Від аномальної спеки нині страждають не лише люди, а й брати наші менші. Тож нині вони потребують особливого догляду та піклування. Адже, якщо ми можемо зарадити собі правильно та охолодитися, то наші тваринки, особливо ті які мешкають у квартирі, допомогти самотужки собі не можуть.

Коти і собаки страждають від спеки приблизно однаково. Найважче її переносять старі звірята, а також ті у кого є зайва вага. Важко дається спека і цуценятам та кошенятам.

Найтяжче тим породам у кого короткі носи, адже гаряче повітря потрапляє до легень напряму.

Через спеку і в котів, і в собак знижується апетит. Тож, змушувати їсти їх через силу не варто. Головне – не залишатине з’їдену їжу аби вона лежала де доведеться. Через спеку вона може зіпсуватися.

Головне про що треба дбати весь час – свіжа питна вода.

Тварин можна охолоджувати і за допомогою водних процедур. Наприклад, зволожити подушечки лапок та живіт, мордочку та вушка. Проте варто дуже уважно спостерігати, щоб вода не потрапила всередину. Наслідки можуть бути катастрофічними.

Якщо ваша тварина не виходить із квартири, слідкуйте аби вона не лежала на кахлі або під кондиціонером. Так можна з легкістю застудитися.

Як і у людей, у котів та собак може статися тепловий удар. Його можна розпізнати за такими ознаками: порушена координація рухів, прискорене дихання та серцебиття, слабкість, сухий гарячий ніс та ноги. Якщо ви помітили це, то віднесіть тваринку в прохолодне місце та зробіть компрес із ганчірок змочених холодною водою.

У такому випадку можна навіть полити холодною водою задню частину шиї та голови, помасажувати лапки і навіть прикласти пакет із льодом до голови. Після цього варто дати тварині попити прохолодної водички.

Ще менше шансів зарадити собі самостійно у тварин, які живуть в клітках та акваріумах.

Гризуни, особливо ті у кого довга шерсть, можуть страждати від спеки просто неймовірно. Тому їх потрібно віднести по далі від вікна і поставити в затінене але добре провітрюване місце.

Клітку або акваріум потрібно регулярно чистити, бо продукти під час спеки дуже швидко псуються і можуть стати причиною хвороб.

Температуру довкола гризунів можна навіть зменшити таким нехитрим способом – покласти до них обгорнуту в рушник балсанку із замороженою водою. Проте, тримати її надто довго не варто.

До слова, далеко не всі гризуни зазвичай регулярно п’ють воду. Однак, навіть якщо ваші саме із таких, треба аби в клітці були поїлки.

Птахів також потрібно захищати від спеки. У них завжди має бути свіжа вода в достатній кількості. Можна навіть поставити до клітки широку миску з водою аби пташина могла скупатися. Можна також попшикати на неї з пирскалки.

Від спеки можуть страждати і рибки. Так, попри те що вони живуть у воді, температуру її потрібно контролювати.

Якщо рибки раптом стали дуже млявими та бездіяльними, можна кинути до акваріуму кілька кубиків льоду.

Надзвичайно спекотно тваринам, які подорожують із вами у транспорті. Їх ніколи не можна залишати в машині наодинці. Навіть відчинені вікна не порятують їх від теплового удару. Ну і звичайно ж не забувайте про воду. Її має бути достатньо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спека #коти #собаки #рибки #гризуни #птахи
Оголошення
live comments feed...