
13:37, 8 липня 2021 р.
Знайшли на тілі кліща? Як уберегтися від проблем і на що можна захворіти
Зазвичай, найактивніше кліщі нападають на людей і тварин у травні та червні. Однак, хоча і з дещо меншою інтенсивністю, вони зберігають активність практично до кінця вересня. Для того аби підчепити кліща не обов’язково йти в ліс або поле. Вони зустрічаються навіть на прибудинкових клумбах.
Для того аби шансів підчепити кліща було менше, варто оминати місця де їх живе особливо багато – сухе листя, сухостій та чагарник обабіч стежин.
Укус кліща підступний тим, що людина його практично не відчуває, оскільки, проколюючи своїм хоботком шкіру, підступна комаха вводить разом зі слиною знеболювальну речовину.
Відчути місце укусу можна лише на другий-третій день, коли воно стає злегка болючим. Тому, варто оглядати тіло на наявність кліщів після кожної прогулянки.
Найбільше кліщі полюбляють місця з тонкою шкірою та великою кількістю судин - волосиста частина голови, райони статевих органів та вух, руки та ноги, а особливо згини ліктів і колін.
Рекомендації з профілактики кліщових інфекцій:
- Перед походом на природу, можна придбати в аптеці або магазині з туристичним крамом спеціальні речовини, що відлякуватимуть кліщів.
- В лісі варто триматися середини стежки і не лазити по високій траві та чагарнику.
- Періодично оглядайте одяг аби перевірити чи є на ньому кліщі або інші підозрілі комахи.
- Після повернення огляньте себе, членів родини та одяг.
Якщо кліщ вас усе таки вкусив, то варто звернутися до травмпункту. У Чернігові він знаходиться на вул. 1 Травня, 168. Там кліща зможуть видалити професійно.
Однак, якщо можливості потрапити до медзакладу немає, то можна спробувати видалити кровопивцю самотужки. Існує безліч різноманітних способів, як позбутися кліща. Деякі пропонують виколупати його стерильною голкою, деякі витягти за допомогою нитки, а деякі пропонують кліщів викручувати. Як би там не було, головне аби він виліз з місця укусу, так би мовити, добровільно-примусово. Тобто вийшов разом із голівкою та хоботком, а не залишивши у ранці частину себе. Інакше все одно доведеться звертатися до медзакладу.
Коли кліщ відділився від вашого тіла, відпускати його на волю не варто. Але в той же час не можна і розчалювати. По перше, кліщі страшні саме тим, що переносять безліч хвороб, а по друге – не факт, що його вийде вбити, оскільки тіло у них достатньо таки гнучке, і наприклад пальцями вам навряд чи вийде щось зробити.
Спеціалісти рекомендують спалювати кліщів запальничкою або сірниками.
Після контакту з кліщем краще за все добре вимити руки з милом, або ж, коли мила і води немає, обробити антисептиком.
Однак, бувають випадки, коли укус кліща не минається, наче неприємна дрібниця. Так буває, коли комаха, що вкусила вас переносить хворобу. Найстрашніша з них енцефаліт. Проте, у наш час вона надзвичайно рідкісна. А от хвороба Лайма трапляється досить часто.
Тож, після укусу кліща варто слідкувати за самопочуттям та місцем укусу. Так, в період від 2 до 30 днів в місці присмоктування кліща невелика пляма (у більшості випадків її поява не супроводжується виникненням свербежу й печіння), що протягом декількох днів збільшується в розмірах, досягаючи 15–20 см і навіть більше. Краї плями стають чіткими, яскравими, трохи піднятими над рівнем здорової шкіри.
Захворювання зазвичай починається поступово: хворих турбують загальна слабкість, помірний головний біль, запаморочення, нудота, порушення сну, дратівливість. Температура тіла підвищується до 37,5–38 °С.
Якщо збігаються всі ці фактори, необхідно не відкладаючи звернутися до лікаря. Якщо хворобу не лікувати, вона може перерости в хронічну форму і тоді, жити стане дуже кепсько.
Найбільше шансів на повне одужання, якщо звернутися до медичної допомоги у перші 10 днів після появи перших симптомів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...