
13:16, 14 липня 2021 р.
Як частина Чернігова ледь не залишилась без води
Ця історія про те, як третина трьохсоттисячного міста у 35 градусну спеку ледь не залишилася без води через дії приватних підприємців, які не лише проклали труби в охоронній зоні без належних погоджень з КП «Чернігівводоканал», але й звели свої будівлі прямо на комунальному водогоні.
Зокрема, обслуговуючий кооператив «Садове товариство «Вознесенський сад», який знаходиться неподалік вулиці Кільцевої, на землях Киселівської ОТГ, всупереч умовам договору без погодження з КП «Чернігівводоканал» під‘єднав до прокладеного ними водогону оселі мешканці – як свого, так і інших садових товариств. А власники окремих будинків забудували охоронну зону водопроводу, тим самим, унеможлививши доступ комунальників до водогону великого діаметру.
«Там проходить водопровід 200-й, який іде від свердловини до насосної станції №3. Об‘єм води, який туди надходить, це фактично водопостачання третині мешканцям нашого міста. Тому всі ці непогоджені роботи з КП «Чернігівводоканал» – не уточнення меж розміщення даного водопроводу, можуть призвести до аварійних ситуацій, які призведуть у свою чергу до залишення мешканців міста Чернігова без водопостачання», – розповіла Оксана Белавцева, юрисконсульт КП «Чернігівводоканал».
Натомість представники кооперативу вважають, що підключення споживачів до водогону, який знаходиться на території Вознесенського саду і був прокладений самими власниками, це їхня справа. Адже лічильник «Чернігівводоканалу» знаходиться на точці під‘єднання, і за всю спожиту воду кооператив сплачує в повному обсязі.
Володимир Петрушенко, юрист, правозахисник:«Вони вважають, що у нас є субспоживачі, тобто ми підключились і цим людям, які там проживають, і сусіднім фізичним особам було надано воду. А ми повинні з їх субсоживачів погоджувати. А субспоживач, відповідно до вимог законодавства, це суб‘єкт господарювання, який здійснює діяльність. Ці люди не є суб‘єктами господарювання і не є субспоживачами».
Завдяки вчасній інспекції «Водоканалу, аварії вдалося уникнути. Однак залишилося питання, як надалі обслуговуючий кооператив буде розв‘язувати проблему будівництва водопроводів. Адже, окрім того, що кооператив «Вознесенський сад» не повідомив власників про ділянки прямо на водогоні, так і ще й намагається фальсифікувати план забудови.
Оксана Белавцева, юрисконсульт КП «Чернігівводоканал»:«Представники обслуговуючого кооперативу надали нам плани розміщення мереж. Однак з‘ясувалося, що вони проявили кмітливість в підготовці даних планів-схем, і фактично частину плану-схем з печаттю «Чернігівводоканал» відкопіювали, а іншу на іншій частині домалювали схеми, які з нами не були погоджені, та підклеїли в цілісну схему в погодження КП «Чернігівводоканал».
До того ж, невідомо, чи є в домогосподарствах, які вже споживають воду в чималих обсягах, герметичні вигрібні ями, наявність яких передбачено вимогами законодавства для меж другого поясу зони санітарної охорони водозабору, в якій розташовані садові товариства. Інспекція «Водоканалу» не отримала дозвіл від власників ділянок на проведення обстеження.
Взагалі, проблема із забудовою в охоронних зонах непоодинокі. Аналогічна ситуація склалася із земельною ділянкою, яка знаходиться впритул до водонасосної станції №3 Бобровиця. Один з чернігівців придбав її, незнаючі, що через всю довжину ділянки прокладена 600 мм труба комунального водогону. В радіусі 10 м від цієї труби – охоронна зона. А це означає, що будівництво тут обмежено законом.
Що ж до ситуації з обслуговуючим кооперативом «Садове товариство «Вознесенський сад», то наразі перемовини між ним та КП «Чернігівводоканал» тривають.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:18, 27 березня
19:36, 26 березня
11:11, 21 березня
17:50, Вчора
119
17:48, 23 березня
live comments feed...