13:13, 27 вересня 2021 р.
У Ялівщині зрубали 80 дерев. Що це було і які наслідки?
Близько 80 спиляних берез, акацій та кленів виявила на території РЛП «Ялівщина» чернігівка Христина Щербакова. У статусі громадського інспектора з охорони довкілля вона склала відповідний акт для державної екологічної інспекції у Чернігівській області.
Вирубані дерева Ялівщині. Що сталося?
Про надзвичайну подію Христина Щербакова повідомила через свою сторінку у мережі Фейсбук. За її словами, постраждали близько 80 дерев – переважно береза повисла. Також спиляні дерева порід робінія псевдоакація та клен гостролистий. Крім того, були пошкоджені інші насадження.
Усього дерева віком до 50 років знищені на території близько 600 квадратних метрів – прямокутною ділянкою 20х30 метрів.
Вирубка відбулася на ділянці неподалік гаражного кооперативу, що розташована у 100 метрах від вулиці Галанова – це найближча до Ялівщини вулиця котеджного містечка, що виросло за останні 10-12 років біля пологового будинку та лікарні №3.
Що це за ділянка, де вирубали дерева?
На цій території – 20 ділянок. Усі вони у приватній власності. Їх «нарізали» у 2006 році і роздали працівникам підприємства «Квіти України», яке займалося на цих землях вирощуванням рослин для подальшого продажу. Так людям компенсували борги із зарплат. Вочевидь, після цього у пайовиків землі були викуплені.
Цільове призначення ділянок – для ведення особистого селянського господарства. Площа кожного – від 0,15 до 0,18 га (15-18 соток).
Але про жодні городи власники ділянок досі не думали. Мета – змінити їхнє цільове призначення із сільськогосподарського на «для будівництва і обслуговування жилого будинку». Тоді тут можна буде звести чергове котеджне містечко.
Зміна така можлива виключно через сесію Чернігівської міської ради. І такі спроби вже неодноразово велися. Проте, завдяки резонансу і висвітлення проблеми у ЗМІ поки що це питання «заморозили».
Зокрема, у лютому 2021 року питання виносилося на сесію міської ради. Тоді фігурували 4 із 20 ділянок. Проте після допису міського голови Владислава Атрошенка на своїй сторінці у «Фейсбук», питання було знято з порядку денного. Мер якраз і попросив зняти питання.
Кому належить земля
Скандальними двадцятьма ділянками, за даними публічної кадастрової карти України володіють сім людей. П’ять ділянок належать Вікторії Станіславівні Шепель, чотири – Олександру Олександровичу Коленченко. По триділянки у власності мають Руслан Юрійович Дубинка та Тимофій Тимофійович Бичков. По дві – Олена Давидівна Акуленко та Клавдія Степанівна Синькова. Одна ділянка – у Галини Петрівни Гавриш.
Олександр Коленченко – юрист. У 2018 році він надавав юридичні послуги для двох комунальних підприємств – КП Новозаводське та КП ЖЕК-10. У 2011 році, за інформацією сайту gorod.cn.ua, він був у числі тих чернігівців, яким Чернігівська міська рада погодила зміну цільового статусу відразу 13 (!) ділянок загальною площею 223 сотки між пологовим будинком і гаражним кооперативом (там зараз котеджне містечко).
Даних щодо Вікторії Шепель у відкритих джерелах знайти не вдалося. Проте, людина з такими іменем і прізвищем також фігурує у списку осіб – власників ділянок, яким у 2011 році було змінено цільове призначення ділянок біля Пологового будинку. У неї – три такі ділянки. Плюс по два у ще двох людей з таким прізвищем – Олега Шепеля та Ганни Шепель.
Тимофій Бичков – тесть міського голови Чернігова Владислава Атрошенка. У 2011 році отримав дозвіл на зміну цільового призначення 6 ділянок (площа – 108 соток)
Руслан Дубинка – підприємець. Серед іншого він є засновником ТОВ «ТРО Ліга» (телеканал «Дитинець», який пов’язують з Владиславом Атрошенком). У 2011 році отримав дозвіл на зміну цільового призначення 8 ділянок (площа – 141 сотка) біля Пологового будинку.
Олена Акуленко – підприємець. Вона також була серед власників ділянок у рішенні міської ради 2011 року (1 ділянка). Галина Гавриш – колишній підприємець і також отримала дозвіл на зміну цільового призначення однієї своєї ділянки біля Пологового будинку. Про Клавдію Синькову інформації знайти не вдалося, проте 10 років тому серед власників однієї з ділянок біля Пологового будинку значився Микола Синьков.
Чи можна щось зробити з цією землею?
На жаль, ні. Христина Щербакова попросила відгукнутися можливих свідків знищення дерев, проте, оскільки це приватна власність, то і наслідки для «лісорубів» можуть бути лише у разі претензій з боку власників ділянок.
З тим, що вирубка до таких наслідків не призведе, погоджується і активність Олександр Гашпар.
«На жаль, ці ділянки, хоч і були в свій час приватизовані незаконно, але знаходяться в приватній власності, а тому, згідно з пунктом 10 Порядку видалення зелених насаджень видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості. Зрозуміло, що ділянки готують до забудови, але поки що вплинути на власників цих ділянок у законний спосіб не має підстав», – прокоментував він ситуацію у «Фейсбук».
Тобто, вирубати дерева і облаштувати на цих ділянках город власники можуть цілком законно. Але для будівництва потрібно пройти ще чимало етапів. Захисники Ялівщини наполягають на тому, що навіть зміна цільового призначення – не може відбутися просто так. Перед тим потрібно змінити Генеральний план і план зонування міста, адже згідно діючого – це рекреаційна зона, де будувати не можна.
Крім того, ця території накладається на межі археологічних пам’яток і перед будівництвом тут мають пройти розкопки.
Ще один бюрократичний момент – відсутність у РЛП Ялівщина чітких меж. Про них сперечаються вже кілька років, але досі рішення не ухвалене. Через це тривають суперечки:чи входять ці ділянки до меж регіонального ландштафтного парку, чи ні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
20:30, 21 листопада
14:37, 18 листопада
112
15:07, 12 листопада
12:51, 18 листопада
4
live comments feed...