• Головна
  • Фекалії – у Стрижень. Під Черніговом спіймали «чорного» асенізатора. Кому варто хвилюватися
14:38, 12 жовтня 2021 р.

Фекалії – у Стрижень. Під Черніговом спіймали «чорного» асенізатора. Кому варто хвилюватися

Фекалії – у Стрижень. Під Черніговом спіймали «чорного» асенізатора. Кому варто хвилюватися

Працівники комунального підприємства «Чернігівводоканал» виявили нелегальний злив каналізаційних стоків у селі Полуботки біля річки Стрижень.

Учора, 11 жовтня 2021 року в районі Подусівки працівник КП «Чернігівводоканал» помітили завантажений асенізаційний автомобіль, який рухався в північному напрямку на виїзд з міста.

Автівка була відсутня в реєстрі підприємства, як та, що надає послуги з вивезення рідких побутових відходів у Чернігові. Тож за нею поїхали фахівці.

Кінцевою зупинкою стала вулиця Лісова у селі Полуботки. Там водій асенізаційної машини почав зливати нечистоти в яму, вириту неподалік Стрижня.

На місце викликали оперативну групу Нацполіції та Державну екологічну інспекцію. Для проведення експертизи було відібрано проби рідини, яку зливав водій автівки. Порушник заробив кримінальне провадження, а машину забрали на штрафмайданчик.

– Там насосна станція водогону, звідки вода піднімається і подається Чернігову. Через кілька років ми цю воду будемо пити, – обурився керівник КП «Чернігіводокнаал Сергій Малявко на нараді у мерії.

У зв’язку з цим міський голова Владислав Атрошенко доручив юридичному відділу Чернігівської міської ради вивчити: чи можливо у передбаченому законом порядку зобов’язати усіх власників асенізаторських машин встановити на борт GPS-трекери.

– Це спецтехніка. Якщо приватний бізнес купує таку машину – очевидно, що використовувати її будуть не для таксі, а за призначенням. Значить треба це фіксувати, документувати. А зараз це залишається поза контролем: де викачують, куди зливають. Як правило це приватний сектор – готівку взяв і злив у поле. Це все потрапляє зрештою через ґрунтові води в річки і впливає на ризики питної води. Це дикунство! Я вже про оподаткування мовчу, – зазначив міський голова. – Якби був GPS, було би чітко видно, де їздила ця машина і за трафіком побачити і запитати: де була і чого туди їздила.

Додаткова проблема – промислові стоки. За оцінками Сергія Малявка ті підприємства, які не під’єднані до централізованої каналізації, продукують не менше 200 тисяч кубометрів рідких відходів. Куди вивозять – загадка. І це не просто фекалії, а нерідко токсичні небезпечні відходи.

Наразі «Чернігівводоканал» подав пропозицію на розгляд сесії міської ради щодо змін у правила благоустрою, щоб усі підприємства без каналізації уклали угоди з перевізниками, які працюють легально.

Більше того, у планах зобов’язати за 1-2 роки звітувати населення – підтверджувати документами обсяг замовлених у асенізаторів послуг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#каналізація #асенізатор #Чернігівводоканал #Сергій Малявко #стоки #фекалії #Полуботки
Оголошення
live comments feed...