• Головна
  • Кисень для хворих на коронавірус. Чернігів за крок до катастрофи
08:40, 26 жовтня 2021 р.

Кисень для хворих на коронавірус. Чернігів за крок до катастрофи

Кисень для хворих на коронавірус. Чернігів за крок до катастрофи

Уже кілька днів чернігівська міська лікарня №2 не може отримати обіцяний постачальником кисень. Це ставить під загрозу життя пацієнтів з COVID-19, які потребують кисневої підтримки.

Як пояснив керівник медичного закладу Владислав Кухар, постачальник обіцяв кисень ще на минулу суботу, 23 жовтня, проте навіть станом на 8:00 вівторка, 26 жовтня, його не привезли.

– Перемовини ведемо з суботи. Обіцяли в суботу, неділю, понеділок… Учора ввечері пообіцяли, що кисень привезуть о 4 ранку вівторка, але станом на 8 годину ранка вівторка кисню немає, – розповів Владислав Кухар.

У результаті, минулу ніч персонал лікарні пережив дуже складно. За словами Кухаря, пацієнтам подавали кисень відразу з двох концентраторів через трубочки і маски.

– Дуже важко тримати ситуацію під контролем. Пережили ніч у цейтноті і, якщо не будуть виконані обіцянки, наступна ніч буде ще складнішою. Так само буде в 3-й міській лікарні, де дотягнуть на своєму кисні хіба що до обіду вівторка, – додав лікар. І пояснив, що очікувана киснева станція, яку місто купує за 5 мільйонів гривень, ситуацію не вирішить.

Станція може виробляти кисень з повітря, проте нині навантаження на медичну систему настільки велике, що замість очікуваних 130 пацієнтів, станція зможе обслужити 20-25 людей.

– До нас потрапляють дуже важкі хворі. І кожен споживає дуже багато кисню: 20-30-40 літрів на хвилину. Такого раніше не було. Киснева станція не витягне таку кількість пацієнтів, – нарікає Владислав Кухар.

Додаткові кисневі станції, навіть якщо на них знайдуться ще десятки мільйонів гривень, поки що не має де встановити. Потрібно готувати додаткові приміщення та монтувати майданчики для їх встановлення, пояснив лікар.

Якщо ж обіцяний кисень приїде сьогодні, у вівторок, 26 жовтня, то замовлених обсягів, за словами Владислав Кухаря, має вистачити Чернігову і на цей тиждень, і на наступний. До того ж із понеділка, 1 листопада, повинні запрацювати на повну потужність обидва українські заводи, які виробляють кисень. Чомусь у розпал пандемії вони пішли профілактичний ремонт, що і спричинило дефіцит. Також у МОЗ вивчається можливість закупівлі медичного кисню з Польщі.

– Це удар нижче пояса для нас. Ми не очікували такого, – зазначив міський голова Владислав Атрошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кисень #коронавірус #COVID-19 #Владислав Кухар #лікарні
Оголошення
live comments feed...