
17:43, 28 жовтня 2021 р.
Доля Ялівщини в нових руках? Як проходив конкурс на посаду директора РЛП

Одне з найбільш улюблених місць відпочинку містян, Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», вже півтора року працює без директора. Весь цей час його обов’язки фактично виконує бухгалтер. Проблема у тому, що бажаючих обійняти цю посаду немає роками. Ті ж, хто виявляв зацікавленість, згодом відмовлялися від претензій самі. Часто ще на перших етапах відбору. Одна з головних причин – мізерна зарплата та низка невирішених роками земельних питань.
Комісія, що мала визначити результати конкурсу на заміщення посади директора РЛП «Ялівщина», засідала в облдержадміністрації 27 жовтня. Її учасники одноголосно підтримали єдину учасницю конкурсу 31-річну Юлію Батуру. Однак, на посаду вона вступить лише після того, як її кандидатуру затвердить Міністерство екології.
Колишня вчителька географії
Біографія у кандидатки не надто насичена – народилася в 1990 році, має диплом вчительки географії та економіки, а також організатора краєзнавчо-туристичної роботи Ніжинського національного університету імені Гоголя, який закінчила в 2013 році.
Після того вчителювала в одній зі шкіл колишнього Коропського району, аж поки нещодавно її не закрили через малокомплектність. Жінка одружена, живе у Чернігові разом з чоловіком та сином.
Жінка не приховує, що дізналася про конкурс з оголошення і вирішила спробувати. Адже по суті, єдина вимога до кандидата – це диплом про вищу освіту з однієї з природознавчих дисциплін. А він у неї є. До того ж, після того, як школа, в якій вона працювала кілька років, закрилася, жінці довелося шукати роботу.
Звідки гроші на альтанки?
У своїй промові перед комісією вона пообіцяла вирішити низку проблем: нарешті провести межі парку, ліквідувати сміттєзвалища та розчистити територію від аварійних дерев, провести благоустрій прибережної зони, розчистити струмок та зробити дитячий майданчик і фотозону.
– Я як мама помітила, що мені по території парку прогулюватися з дитиною цікаво, але не дуже. Тому хотілося б запропонувати встановити там дитячий гральний майданчик. Потрібно провести роботи пов’язані з поліпшенням благоустрою прибережної території, оскільки там щорічно є люди, які відпочивають, хтось купається і хотілося б запропонувати розширити трошки пляж та ініціювати встановлення кабінок для переодягання, - зазначила Юлія Батура.
Крім цього, вона розповіла про можливі плани зі встановлення альтанок та стендів на місцях пам’яток археології – древніх поселень різних епох. Ну і звичайно ж продовжити боротьбу з убивцею дерев, а саме жуком короїдом.
Бюджет РЛП на рік не перевищує 200 тисяч гривень. Цих грошей ледве вистачає на вирішення поточних завдань, як то озеленення, боротьба зі шкідниками та підтримка парку в пристойному стані. Тож, звідки візьмуться гроші на альтанки та фотозони, стенди та дитячий майданчик?
Кандидатка заявила, що хоче залучати інвесторів та організовувати платні послуги. Мовляв, така схема вже діє в інших парках та заповідниках області, де не тільки заробляють гроші на платних екскурсіях, а й залучають благодійників. Для останніх, до слова, у парках навіть є окремі банківські рахунки.
- Хочемо знайти та залучити інвесторів для організації рекреаційної діяльності, яка була б не заборонена. Це можуть бути, як платні так і безплатні послуги, зокрема місця організовані для встановлення наметів. Також це може бути проведення різноманітних екскурсій територією парку, майстер-класів, театралізованих вистав чи стилізованих розваг, - каже Юлія Батура.
«Нехай спробує»
За словами директорки Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Катерини Сахневич, пані Батурі потрібно дати шанс. Тим паче, що посада директора РЛП впродовж багатьох років так і не зацікавила жодну людину. Більше того, кандидати, що приходили на цю посаду відмовлялися від участі у конкурсах після того, як дізнавалися про умови – зарплата заледве більше 6000 тисяч гривень на місяць без жодних доплат або премій та купа відповідальності серед яких і досить токсичні земельні питання.
На думку Катерини Сахневич, кандидатка зі своїм багажем знань впорається із першочерговими завданнями – дотримування парку в належному стані та недопуск негативних впливів.
Заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш, яка також брала участь в засіданні комісії, зауважила, що пані Батура дуже погано орієнтується в юридичних проблемах Ялівщини. Мовляв, альтанки-альтанками, а з межами парку потрібно щось робити. До того ж, через цілий ряд нюансів, вирішувати це питання буде дуже складно. У кандидатки ж, поки немає конкретного уявлення, а ні як їх можна вирішити, а ні в чому саме вони полягають. У свою чергу Катерина Сахневич наголосила, що коли мати бажання та натхнення, розібратися в цьому не проблема.
- Звісно вона не знає повної інформації про Ялівщину та і не може знати, бо не працює там. Але вона активна, енергійна, молода людина. Ми залюбки візьмемо її до свого департаменту. Просто мені видається, що вона зможе впоратися з більш складною роботою, ніж звичайний спеціаліст держслужби. І її головне завдання, все ж таки, це природоохоронна робота. Тому у директора і має бути відповідна освіта, а не диплом юриста. На випадок, якщо досвід буде невдалим, бо вона ще не працювала на керівних посадах, у нас є запобіжник – контракт укладається лише на один рік. Тобто, призначивши її ми нічого не втрачаємо. Тим паче, що черги на цю посаду немає, а те що зараз бухгалтер РЛП вже півтора роки виконує обов’язки директора, бо ніхто не хоче там працювати, це ненормальна ситуація, - сказала пані Сахневич.
Зрештою, шість із шести членів конкурсної комісії проголосували за те аби затвердити Юлію Батуру директором РЛП «Ялівщина». Щоправда, тепер це рішення мають затвердити ще і в Міністерстві екології.Лише опісля вона зможе приступити до роботи. Поки ж, Ніна Лемеш, порадила їй ходити на засідання обласної ради, де так чи інакше постійно піднімаються питання пов’язані з Ялівщиною, для того аби поступово входити в курс справ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
13:10, 25 березня
00:00, 31 березня
09:50, 31 березня
live comments feed...