• Головна
  • З чернігівського музею на війну: Як історичний експонат на Донбасі воював
15:13, 6 грудня 2021 р.

З чернігівського музею на війну: Як історичний експонат на Донбасі воював

Колісний станок для великокаліберного кулемету, який експонується у Чернігівському військово-історичному музеї, має досить неординарну долю. Пролежавши усе своє «життя» на радянських складах, а потім в музейній експозиції, він боронив Україну в 2014-15 роках, аж поки знову не повернувся до музею.

Історія експонату розповідається на сторінці установи в мережі Фейсбук.

Станок виготовили у 1954 році. Потім були довгі роки зберігання на складах, аж поки в 1986 році, він не потрапив до чернігівського музею.

У розпал боїв за визволення української землі від проросійських найманців та, власне, російських військ без розпізнавальних знаків, у липні 2014 року до музею звернулися бійці спецбатальйону МВС України «Азов».

У них на озброєнні був великокаліберний кулемет, але конче необхідного для використання, станка не було.

Власне, підходящий станок в експозиції музею побачив кулеметник цього підрозділу. Після цього, тоді ще міліціонери, звернулися до музею з офіційним листом і попросили передати цей станок у користування.

У музеї ж не вагалися і на власний ризик за добу оформили всі необхідні папери для тимчасового передавання. Відтак, експонат знову став бойовою зброєю і вирушив на Донбас.

Станок брав участь у боях під Іловайськом та Старобешевим, у звільненні та обороні Широкиного, в обороні Мар’їнки та охороні Маріуполя.

Рівно 6 років тому, до Дня Збройних Сил України, трохи пошкрябаний, місцями заіржавлений, із ум’ятинами станок повернувся до рідного музею.

Сьогодні музейний колісний станок–ветеран посідає чільне місце в музейній експозиції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кулемет #станок для кулемету #АТО/ООС #війна #історичний музей #експонат
Оголошення
live comments feed...