• Головна
  • Вакцинація – не модна серед чернігівських дітей. Але потрібна
09:08, 16 грудня 2021 р.

Вакцинація – не модна серед чернігівських дітей. Але потрібна

Головний пульмонолог Чернігівської області Іван Тельнов каже, що вакцинація від COVID-19 серед підлітків не дуже популярна. Він у цьому пересвідчився на власному досвіді, коли дізнався, що його 14-річний син – єдиний у своєму класі щеплений від коронавірусу.

Вакцинація дітей від 12 років дозволена із середини жовтня цього року. Якщо дитина і батьки згодні, то вони йдуть до свого сімейного лікаря або педіатра. Там їм мають надати довідку про стан здоров’я дитини і карту щеплень, де має бути зазначено, що підліток пройшов усі рутинні щеплення згідно з календарем. Потім з цими документами дитина разом з одним із батьків може прийти до будь-якого пункту вакцинації, де їй зроблять щеплення від коронавірусу.

– На початках було таке, що дітей не хотіли вакцинувати, але це було лише кілька днів до чітких роз’яснень зі сторони МОЗ. Зараз же все доступно, і мій 14-річний син теж вакцинувався, отримавши другу дозу вакцини в драмтеатрі. Ми питали в нього, чи не хотів би він вакцинуватись, аби не захворіти, і він виявив таке бажання. Як виявилось, серед підлітків вакцинація є не дуже популярною, адже мій син – єдиний у своєму класі, хто вакцинувався. Зокрема багато батьків виступають не лише проти вакцинації дорослих, а також і підлітків. Щодо побічних ефектів, то після першої дози взагалі нічого не було, навіть температури, а після другої трохи боліло місце ін’єкції, і все, – каже Іван Тельнов.

Тільки Pfizer

Дітей у Чернігові щеплюють тільки вакциною Pfizer- BioNTech, і так по всьому світу. Справа в тому, що лише вона пройшла клінічні дослідження у дітей і підлітків.

Для дітей цю вакцину використовують за тією ж схемою і тим самим дозуванням, що і для дорослих: дві дози по 0,3 мл з інтервалом у 21–28 діб.

Інші компанії подібних досліджень із різних причин не проводили і, за інформацією пана Тельнова, не планують цього робити в найближчому майбутньому. Тому їхніми вакцинами не можна щеплювати дітей.

– У США, Канаді, країнах Західної Європи щеплюють дітей з п’ятирічного віку вакциною Pfizer, але в меншому дозуванні. Також у США вже дозволена третя бустерна доза вакцини для підлітків. Як лікар, я був би не проти такої практики в Україні, – зазначає Іван Тельнов.

За словами лікаря, хвиля «Дельта»-штаму показує, що діти є вразливим прошарком населення. Щодня по Україні до 500 дітей хворіють на коронавірус, і це лише ті, яких було обстежено. Багато ж хворих дітей батьки просто залишають удома і лікують власними силами. Водночас перебіг коронавірусу в дітей може бути набагато важчим, ніж у дорослих.

– Вразливими є діти та люди похилого віку, але у дітей страждають не лише легені, а й більшість інших органів – через так званий синдром мультизапальної відповіді, коли розвивається недостатність нирок і печінки. Вакцинація ж дітей від 12 до 18 років дозволяє уникнути такого розвитку подій та знижує ризик передачі вірусу іншим особам на 40 відсотків, зокрема, усередині родини, – говорить головний пульмонолог області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація #діти #мода #тренд #коронавірус #пандемія #щеплення
Оголошення
live comments feed...