• Головна
  • Найкраща фотографія про Чернігів. Журі конкурсу «Вікі любить пам’ятки» обрало переможців
12:22, 28 січня 2022 р.

Найкраща фотографія про Чернігів. Журі конкурсу «Вікі любить пам’ятки» обрало переможців

Найкраща фотографія про Чернігів. Журі конкурсу «Вікі любить пам’ятки» обрало переможців

Завершилося оцінювання робіт учасників за найкраще фото в областях України. У Чернігівській області перше місце посіла світлина Троїцько-Іллінського монастиря у Чернігові. Автор фото – Олександр Арендар.

Про художність світлини свідчать схвальні відгуки журі. Наталія Шестакова фотографиня- мандрівниця та членкиня журі прокоментувала роботу так: 

– Дуже приваблива презентація пам’ятки у природному середовищі, що вдало демонструє особливості ландшафту. Ніжне вечірнє освітлення та осінні кольори створюють ліричний і щемливий настрій прощання та умиротворення, відображаючи духовний стан монахів, які коли створили та наповнювали життям монастир.

Усього за час проведення конкурсу учасники сфотографували 1453 пам’ятки Чернігівщини, що становить лише 20% від загальної кількості об’єктів у списку пам’яток області – 6961.

У 2021 році конкурсанти завантажили 1159 фотографій 586 пам’яток (з них 141 – вперше завантажена на конкурс).

Усього в 2021 році фото пам’яток Чернігівської області подали на конкурс 29 учасників, а з 2012 року у номінації взяли участь 317 авторів.

Довідка

Троїцько-Іллінський монастир – зведений у мальовничій околиці на Болдиних Горах заснований близько 1069 року Антонієм Печерським. 

У ХІV столітті монастир частково зруйнувався. Відбудували споруду  у 1649 році коштом чернігівського полковника Степана Пободайла. Через тридцять років у монастир перевели Новгород-Сіверську друкарню. 

З ініціативи архієпископа Лазаря Барановича, коштом чернігівського полковника Василя Дунін-Борковського та підтримки  гетьмана Івана Мазепи, збудували величний собор Святої Трійці, і відтоді монастир почав називатися Троїцько-Іллінським.

За радянської влади монастир, як церковний осередок, ліквідували. Нині на його території діють Чернігівське єпархіальне управління, школа регентів-псаломщиків та музей «Антонієві печери».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вікі любить пам'ятки #конкурс #фото #Арендар
Оголошення
live comments feed...