• Головна
  • Загальна сума збитків від зруйнованого житла, інфраструктури та бізнесу складає понад 4,2 млрд доларів, – Атрошенко
17:47, 29 червня 2022 р.

Загальна сума збитків від зруйнованого житла, інфраструктури та бізнесу складає понад 4,2 млрд доларів, – Атрошенко

Загальна сума збитків від зруйнованого житла, інфраструктури та бізнесу складає понад 4,2 млрд доларів, – Атрошенко

Сукупні втрати Чернігова від зруйнованого житла, інфраструктури та бізнесу через російську агресію становлять понад 4,2 млрд доларів. Таку цифру назвав мер міста Владислав Атрошенко в інтерв‘ю «Інтерфакс-Україна».

– Сильно постраждала Чернігівська ТЕЦ, «Облтеплокомуненерго», «Чернігівводоканал». Пошкоджено практично всі магістральні мережі критичної інфраструктури: тепло, вода, каналізація. У багатьох місцях порушено герметичність стиків, тож часто не вдається досягти необхідного тиску в мережах і подати воду на верхні поверхи багатоповерхівок. Знищено велику кількість тролейбусів, тракторів, маніпуляторів, сміттєвозів, прибиральної і вантажної техніки. Зруйновано 50% контактної тролейбусної мережі.

Також керманич міста зазначив, що відновлення магістральних мереж — це сотні мільйонів гривень.

– У випадку з ТЕЦ, потужністю 200 МВт/год електроенергії, і 410 ГК/год – то нова така ТЕЦ коштує від 300 млн євро. Це серйозні кошти, і залучити їх нереально до завершення війни. Та, попри всі ризики повторення сухопутного наступу або ракетних обстрілів, ми не можемо чекати на закінчення війни і повинні відновлювати інфраструктуру, шукати інвесторів.

Владислав Атрошенко каже, що ситуація з бюджетом як в місті, так і в країні, дуже скрутна, тому потрібно шукати підтримки за кордоном для відновлення Чернігова.

– На яких рівнях шукається ця підтримка? Це чотири рівні. Перший: урядовий рівень, другий: міжнародні організації і фонди; третій: це великий бізнес; і четвертий – муніципалітети.

Урядовий рівень – це тривалий процес і позиція така ж, як у бізнесу: що ж ми будемо виділяти кошти, коли є ризики втратити їх через нове бомбардування? Закінчиться війна, тоді повернемось до цієї розмови.

Що стосується міжнародних донорських організацій, вони, як правило, можуть допомогти точково. Ця допомога важлива для нас і ми вдячні. Але вона не носить системного характеру.

Лишається муніципальний рівень, як робочий. Де більш прості процедури і рішення про підтримку може бути ухвалене досить швидко. Але, ані початок стосунків, ані домовленості про допомогу місту не досягаються в онлайн режимі, або шляхом електронного листування. Від слова «взагалі». Майже на всіх етапах потрібен особистий контакт.

Щодо садочків та шкіл, то у Чернігові повністю знищені дві школи, пошкоджено 25 шкіл і 37 садочків. В мирний час працювало 34 школи і 52 садочки.

– В залежності від фінансової спроможності міського бюджету і від жорсткості вимог ДСНС стосовно наявності бомбосховищ, матимуть можливість прийняти учнів 1 вересня від 10 до 31 школи та від 15-49 дитячих садочків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атрошенко розповів, що сказав би путіну та Зеленському при зустрічі

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #російська агресія #збитки #руйнування #відбудова Чернігова #Владислав Атрошенко
Оголошення
live comments feed...