• Головна
  • "Чернігівці та я були б надзвичайно вдячними, якби Париж не на словах, а на ділі показав свою підтримку"
16:19, 2 липня 2022 р.

"Чернігівці та я були б надзвичайно вдячними, якби Париж не на словах, а на ділі показав свою підтримку"

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко сьогодні, 1 липня, провів зустріч із Президенткою Іль-де-Франс пані Валері Пекресс. Говорили про відновлення нашого міста і про конкретні напрямки, з відбудовою яких готовий допомогти найбільший регіон Франції. Про це на своїй офіційній сторінці пише Прес-служба Чернігівської міської ради.

Міський голова Владислав Атрошенко

У складі французької делегації також Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, Посол регіону Іль-де-Франс із питань міжнародних відносин та європейських прав Регіональної ради Жоффруа Дідьє, начальник управління з питань служб регіону Бріс Боуон, начальник управління європейських стратегій Седрік Гійон-Лавока, помічниця Посла регіону Іль-де-Франс Тетяна Кудря, радник з питань культури та співробітництва, заступник голови місії Посольства Франції в Україні Олів’є Жако.

Всі вони приїхали до Чернігова, щоб висловити підтримку й долучитися до відновлення, зокрема, нашого міста та області.

Мені надзвичайно приємно, що такий короткий термін пройшов після нашої першої зустрічі. І дійсно, як нам і обіцяв пан Посол, до нас прибула дуже поважна гостя, яку ми чекали. Мені надзвичайно приємно мати перспективи стосунків саме з Парижем, — зазначив міський голова на початку зустрічі.

Нагадаємо, минулого місяця з ознайомчим візитом, з метою встановлення пріоритетних партнерських відносин між Черніговом та одним із французьких міст, у Чернігів завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

Працювати над відновленням Чернігова потрібно вже зараз

"Чернігівці та я були б надзвичайно вдячними, якби Париж не на словах, а на ділі показав свою підтримку" , фото-1, chernigiv-rada.gov.ua

chernigiv-rada.gov.ua

Під час спілкування з представниками Франції Владислав Атрошенко зауважив, що активно працювати над відновленням міста потрібно саме зараз, навіть попри ризики незакінченої війни.

Якщо навіть з точки зору витрат коштів це не буде абсолютно раціонально, все одно варто, не очікуючи закінчення активних бойових дій у країні, вже зараз починати відновлення інфраструктури, її відбудову, навіть якщо буде друга фаза, навіть якщо будуть великі ризики наступних руйнацій.

Найголовніше не втратити майбутнє міста, не втратити людей. Їм треба дати впевненість у завтрашньому дні. Люди не будуть чекати два-три роки, коли закінчиться війна. Ні в якому випадку я не хочу, щоб мене сприймали як чоловіка з протягнутою рукою про допомогу. Всі ми чернігівці люди, які себе поважають, ми в змозі заробити кошти, коли запрацює бізнес. Декілька останніх років у нас був один із найшвидших темпів розвитку серед усіх міст України. Але нам потрібно вистояти саме зараз і не втратити місто, — сказав він.

Міський голова також розповів поважним гостям про героїчний спротив Чернігова російським окупантам. Тисячі містян за власним бажанням взяли у руки зброю, щоб захистити рідне місто. Півтора місяця обласний центр стримував вороже військо та не пустив до Києва.

Надзвичайно важливим для всієї України є зберегти північну фортецю. Всі чернігівці та я, як міський голова, були би надзвичайно вдячними, якби у нас зав’язалися дружні стосунки, якби Париж не на словах, а на ділі показав свою підтримку. Ми вміємо дружити та бути вдячними. А найбільша вдячність – це ефективно використані кошти допомоги і квітуче місто Чернігів, — зауважив Владислав Атрошенко.

Президентка Іль-де-Франс повідомила про готовність свого регіону допомогти Чернігову

"Чернігівці та я були б надзвичайно вдячними, якби Париж не на словах, а на ділі показав свою підтримку" , фото-2, chernigiv-rada.gov.ua

chernigiv-rada.gov.ua

У свою чергу Президентка Іль-де-Франс Валері Пекресс повідомила про готовність допомогти нашому місту, а також поділилася враженнями від спротиву, який чинив Чернігів під час російської навали.

Такі навали в своїй історії ми теж зазнавали, тому знаємо наскільки важкими є ці періоди в житті кожної держави.

У Іль-де-Франс проживає майже половина української діаспори. Нас надзвичайно вразило, коли почалася ця війна, бачити українських чоловіків, які багато років працюють і живуть у Франції, як вони збиралися і їхали в Україну, щоб захищати свою землю. Ваша сміливість покладає зобов’язання і на нас.

Ми розуміємо, що коли ви захищаєте Україну, ви захищаєте і нашу свободу перед цією жорстокістю по відношенню до Європи, яку демонструє російський президент. Наше завдання робити все, щоб наші міста й регіони процвітали на благо і краще життя нашого населення,сказала пані Валері Пекресс.

Французька сторона вивчатиме масштаби руйнувань і шукатиме рішення для відбудови нашого міста

"Чернігівці та я були б надзвичайно вдячними, якби Париж не на словах, а на ділі показав свою підтримку" , фото-3, chernigiv-rada.gov.ua

chernigiv-rada.gov.ua

Поважна гостя погодилася з думкою міського голови, що саме зараз, не втрачаючи час, треба відбудовувати місто й відновлювати життя, оскільки ті люди, які знайшли прихисток у Франції, висловлюють велике бажання повертатися в Україну. А передумовою для цього є стабілізація ситуації, відновлення їх помешкань, які були зруйновані чи постраждали під час нападу, відновлення економічної діяльності.

За її словами, серед конкретних кроків, які можуть бути реалізовані — інвестиційні проєкти, проєкти будівництва, побудова та розвиток міста. Для цього фахівцям потрібно вивчити масштаби та характер руйнувань, яких зазнав Чернігів. Також чітко зрозуміти ті потреби, які актуальні саме для нашого міста.

Моя ідея полягає в тому, щоб після повернення до Франції зібрати всіх представників великих міст регіону, експертів у різних сферах, зокрема, розвитку зелених просторів, інфраструктурних об’єктів, спортивної інфраструктури тощо, а також представників великих будівельних компаній, аби визначитися з форматом співпраці та партнерства на користь України та вашого міста, — сказала Президентка Іль-де-Франс та запропонувала створити робочу групу, яка займатиметься визначенням конкретних пріоритетів та напрямків такої співпраці.

Владислав Атрошенко погодився з пропозицією і висловив готовність прийняти офіційного представника, який буде уповноважений вивчати ситуацію у Чернігові і неупереджено дасть своє професійне бачення щодо пріоритетів, обсягів необхідних робіт, алгоритму дій, черговості тощо.

Також, на його думку, було б доречним включити у склад робочої групи представника з Чернігова, який буде комунікатором від міста, щоб співпраця була більш ефективною.

Житло для людей та відновлення ТЕЦ

Серед конкретних напрямків, за якими можна працювати вже сьогодні — відновлення втраченого людьми житла. Очільник міста зауважив, що замість модульних будиночків краще все ж таки будувати повноцінне житло, і таку думку висловлює більшість людей, у яких пошкоджено домівки. Для цього вони готові почекати.

Я точно знаю настрої чернігівців люди були би готові почекати. На мій погляд, більш раціонально розглядати будівництво нормального форматного житла за умови спільного фінансування муніципалітетів. Саме така наша співпраця, якби вона швидко матеріалізувалася у конкретні проєкти слугувала б прикладом міжмуніципального партнерства для всієї України та для всього світу, підкреслив він.

Серед об’єктів критичної інфраструктури, які постраждали і потребують швидкого відновлення, міський голова назвав Чернігівську ТЕЦ, яка надає тепло для близько 600 багатоповерхових житлових будинків. Її відбудова наразі дуже важлива, адже незабаром початок опалювального періоду.

Якщо розглядати інвестиції саме в генеруючі суб’єкти, то це треба розглядати тільки в комплексі з інвестиціями в переобладнання теплових мереж, — додав Владислав Атрошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Співпраця #Франція #міський голова
Оголошення
live comments feed...