• Головна
  • Відновлення пошкодженого житла: чи встигнуть до зими відремонтувати всі будинки у Чернігові
12:08, 27 липня 2022 р.

Відновлення пошкодженого житла: чи встигнуть до зими відремонтувати всі будинки у Чернігові

Відновлення пошкодженого житла: чи встигнуть до зими відремонтувати всі будинки у Чернігові

У Чернігові активно ремонтують будинки, які постраждали внаслідок російських обстрілів та бомбардувань. Загалом їх 863. Наразі ремонт та відновлення житлового фонду відбувається за рахунок міського бюджету. Але й держава не залишилась осторонь, з 250 млн. грн, які були виділені на область, частину грошей було спрямовано на експертне обстеження майже 40 будівель, також планується капітально відремонтувати 20 будинків.

Детальніше про те, скільки у Чернігова будинків вже відремонтовано, скільки витрачено на це коштів та чи вистачає будматеріалів, і найголовніше, чи встигнуть комунальники відремонтувати всі будинки до початку зими, нашій редакції розповів начальник Управління ЖКГ Ярослав Куц.

- Скільки житлових будинків постраждало від російських обстрілів? Зокрема, по кожному з комунальних ЖЕКів? Як фінансується їх відновлення?

- Загалом у Чернігові постраждало 863 багатоквартирні будівлі.

По чотирьох комунальних ЖЕКах це 675 будинків (КП «Новозаводське» - 308, КП «ЖЕК-13» - 155, КП «ЖЕК-10» - 164, КП «Деснянське» - 48).

Решта споруд під управлінням приватних ЖЕКів, ОСББ, ОЖБК чи відомчі.

Усі роботи з поточного ремонту, капітального ремонту, реконструкції у будинках, які постраждали внаслідок обстрілів військових рф, а це місця загального користування – дахи, під’їзди, а також квартири з прямим влучання снарядів – ремонтуються за кошти бюджету.

Поки-що нам відомо про фінансування, виділене міським бюджетом на ці роботи.

Це 30 млн. грн на закупівлю матеріалів для поточного ремонту – шифер, руберойд та скло.

І 100 млн. грн. на капітальний ремонт та реконструкцію споруд з прямим влучанням. Це такі будинки, як Чорновола, 15а, Пухова, 154, Мазепи, 56, Шевченка, 246а і ще більше 140 інших.

- Скільки вже будинків відремонтовано, які роботи виконані? Ремонти робляться для людей безоплатно?

- Якщо говорити про поточний ремонт, то уже відремонтовано більше половини пошкоджених будинків. До середини вересня усі поточні роботи будуть закінчені.

Поточний ремонт включає відновлення ушкоджених покрівель, вікон, дверей та мереж у під’їздах.

Якщо ж жителі самостійно хочуть надати матеріали для ремонту свого будинку, то це можливо реалізувати.

Але відновлення, що здійснюється за фінансування з міського бюджету, для мешканців безоплатне.

- Чи вистачає будматеріалів?

- Наразі матеріалів вистачає, постійно йде закупівля.

- Скільки коштів вже витрачено на ремонти?

- Уже закуплено та передано ЖЕКам матеріалів на 5,6 млн. грн.

Це 5600 листів шиферу, 12 000 м2 руберойду і 4 000 м2 підстильного руберойду, 3300 м2 скла. А також супутні матеріали для виконання поточного ремонту покрівель, скління вікон.

Матеріали розподіляються між всіма управителями будинками, котрі й виконують поточні ремонти – це комунальні та приватні ЖЕКИ, ОСББ, ОЖБК.

- Як відремонтувати пошкоджений будинок, не залучаючи коштів мешканців? Який порядок компенсації вартості приватного житла?

- Відновлення місць загального користування, відновлення конструктивних елементів будівель та їх несучої здатності відбувається за фінансування з міського бюджету. Як уже згадував, для капітального і поточного ремонту з міської казни кошти виділено.

Але треба розуміти, що ремонт всередині квартир мешканцям доведеться або робити самим, або чекати допомоги чи компенсації від держави.

Однак, методика визначення шкоди та обсягу збитків, завданих житловому фонду, Міністерством розвитку громад та територій України ще не затверджена.

Наразі мешканці будинків щонайменше мають звернутися до правоохоронних органів та Державної служби України з надзвичайних ситуацій для фіксації пошкоджень майна. А також подати інформаційне повідомлення через Портал Дія.

Якщо власники квартири вирішили робити експертну оцінку пошкодженого майна, то це мають робити сертифіковані фахівці.

- Скільки будинків проходить експертизу?

- Експертні обстеження проведено у найбільш пошкоджених під час обстрілів будинках, переважно з прямими влучаннями снарядів.

Управлінням ЖКГ міської ради було замовлено 142 експертні обстеження, замовником 39 було управління капітального будівництва області, ще 1 будинку – ОЖБК.

За результатами експертного звіту, на 29 з них чекає поточний ремонт, 5 — підлягають демонтажу, решта, а це 148, потребує капітального ремонту.

Капітальне відновлення 20 будинків буде відбуватися за рахунок державного бюджету, а 124 будинків за рахунок бюджету міста. Саме на капремонт цих 124 будинків виділено 100 млн. грн.

- Чи була вже допомога на ремонт житлового фонду від держави? Якщо ні, то чи обіцяють та скільки і коли?

- З державного бюджету було виділено 250 млн. грн. на область. Частину з цих коштів було витрачено обласною адміністрацією на експертне обстеження 39 будинків, а також планується зробити капітальний ремонт 20 будинків.

- Яка черговість ремонтних робіт?

- Поточний ремонт триває вже кілька місяців. Роботи виконуються за графіком. Черговість виконання поточних ремонтів складають управителі.

Капітальні ремонти почнуться після завершення проектних робіт. На перші об’єкти плануємо заходити уже днями.

- Чи встигнуть відремонтувати до зими?

- Плануємо усі будинки, які можливо відремонтувати, підготувати до опалювального сезону. На сьогодні для цього є необхідні ресурси. Єдине, що фінансування обмежене і його може просто не вистачити.

Як би не було, міська влада не залишить містян на одинці з проблемами. Ми надаватимемо усю можливу підтримку і допомогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ремонт #відновлення житла #житлові будинки #обстріли #російська агресія #Ярослав Куц
Оголошення
live comments feed...