
13:35, 28 серпня 2022 р.
І в ліс ходити не треба: як виростити гриби у себе вдома

Доки діє заборона відвідування лісів на території Чернігівської області у період воєнного стану, любителям грибів потрібно якось викручуватися. Є декілька варіантів розвитку подій: купувати гриби на ринку чи в магазині або виростити вдома самостійно. На ринку 1 кілограм печериць у середньому коштує 90 гривень. А якщо виростити гриби у себе в погребі, то їх вартість не перевищить 20 гривень. Гриби вдома – це безпечно та економно. Якщо у вас і досі залишилися сумніви, то ми розкажемо як зробити це просто і без зусиль.
Пані Наталя, мешканка Чернігова, уже протягом декількох років вирощує гриби для своєї родини. Ми розпитали в неї про всі секрети вирощування грибів вдома.

Пані Наталя, Марія Науменко
«Я займаюсь цією справою доволі довго. Насправді, гриби є досить невибагливими. Їх можна вирощувати і у погребі, і у гаражі, і навіть на балконі. Першим кроком має бути купівля матеріалу для посадки – міцелію. Зробити це можна навіть через інтернет-магазин.»
Розглянемо на прикладі печериць. Одна упаковка міцелію печериць вагою 100 грамів коштує у середньому 100 гривень. Аби засіяти грядку розміром 1 квадратний метр, необхідно 300-500 грамів міцелію. Хтось у цей момент скаже: «І де ж тут економія, коли на грядку потрібно витратити більше 500 гривень?» Увесь секрет у тому, що у такому разі можна зібрати неймовірну кількість грибів. Збирати їх можна до семи разів. Тривалість росту кожної хвилі досягає 5-7 днів. З одного квадратного метра можна зібрати до 40 кг грибів.
Отже, з економією ми розібралися. Сподіваємося, сумнівів ні в кого не залишилося. Перейдемо до самого процесу.
Для вирощування грибів важливі три фактори:
· Температура повітря – вона має бути у межах 15-17 градусів. Більш високі температури шкідливі для грибів, через це грибниця не утворюється, а гриби які є, перестають рости.
· Вологість – це причина, через яку грибам комфортніше рости у погребі.
· Полив - зволожити ґрунт досить важко, тому що печериці ростуть щільно одна до однієї. Полив виконують методом дощування щодня теплою відстояною водою.
Після придбання міцелію необхідно зайнятися підготовкою субстрату. Найкращий ґрунт для вирощування печериць, це суміш соломи і гною.
На кожні 10 кг компосту необхідно:
• сечовина — 0,3 кг;
• суперфосфат — 0,3 кг;
• крейда — -0,5 кг;
• гіпс — 0,5 кг.
Таких пропорцій буде достатньо для невеликої грядки. Усі компоненти необхідно викладати шарами. Спочатку приблизно 5–6 см субстрату, зверху міцелій, і так доверху. Останнім шаром має бути субстрат. Перед використанням радимо залити солому водою на 2-3 дні. Коли почнеться виділення тепла, її можна використовувати. Через 12 днів при дотриманні всіх умов ви повинні побачити, як по субстрату починають розповзатися нитки. Якщо всі процедури будуть виконані правильно, то вже через 30-40 днів можна приступати до збирання врожаю.

Марія Науменко
«Гриби ростуть групами і визрівають по черзі. Під час збору урожаю необхідно обережно викручувати їх, щоб не пошкодити сусідні печериці. Зрізати гриби не можна — це призведе до зараження і загибелі грибниці.» - зазначила пані Наталя.
Процес вирощування грибів вдома буде набагато простішим, якщо дотримуватися всіх інструкцій. Бо гриби – це не тільки смачно, а ще й дуже корисно. Мало хто знає, що у складі печериць висока концентрація аргініну. Ця речовина дозволяє відновлювати пам’ять і покращувати мозкову діяльність.
Свіжі печериці містять вітаміни групи В, D, Е, РР, а також деякі мінеральні речовини, такі як: калій, кальцій, цинк, селен, мідь і марганець, залізо, фосфор, майже два десятка амінокислот, багато з яких - незамінні, які надходять в організм тільки з їжею, що не синтезуються всередині.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
10:00, 21 березня
8
14:04, 18 березня
09:14, 27 березня
18:29, 24 березня
live comments feed...