• Головна
  • Гендиректор ФК «Чернігів» Микола Синиця: у нас грають тільки чернігівські хлопці
11:00, 5 вересня 2022 р.

Гендиректор ФК «Чернігів» Микола Синиця: у нас грають тільки чернігівські хлопці

Гендиректор ФК «Чернігів» Микола Синиця: у нас грають тільки чернігівські хлопці

Так сталося, що через війну у чемпіонаті України з футболу наша північна область буде представлена у цьому сезоні однією єдиною командою – ФК «Чернігів». Клуб офіційно увійшов до складу учасників Чемпіонату України серед команд Першої ліги, хоча ще минулого року чернігівці грали у Другій Лізі чемпіонату. Нагадаємо, що раніше представники адміністрації головного чернігівського футбольного клубу "Десна" заявили, що команда не гратиме у чемпіонаті цього року.

ФК «Чернігів» заробив свої перші очки вже у дебютному матчі Першої ліги. Команда розійшлася миром з клубом "Скорук" з селища Томаківка з рахунком 1:1. Другий матч, який мав відбутися 4 вересня проти команди «Гірник спорт», не був зіграний, його перенесли на невизначений поки час.

Для більшості чернігівців футбольний клуб «Чернігів» звісно не такий знайомий, як та ж «Десна». Тому, щоб заповнити цю прогалину, щоб розпитати про клуб, його плани і задачі на цей сезон, ми зустрілися з генеральним директором команди Миколою Синицею. Інтервʼю вийшло доволі змістовним і цікавим.

ФОТО: ФК "Чернігів"

ФОТО: ФК "Чернігів"

ВІД АМАТОРСЬКОЇ КОМАНДИ ДО ПРОФЕСІЙНОГО КЛУБУ ПЕРШОЇ ЛІГИ З ВЛАСНОЮ ІНФРАСТРУКТУРОЮ І ДИТЯЧОЮ ШКОЛОЮ

- Пане Миколо, ФК «Чернігів» є доволі молодою командою, і останні кілька років клуб все одно був в тіні чернігівської «Десни», тому прошу для початку коротко нагадати нашим читачам історію клубу.

- Ну, молодою нашу команду можна назвати доволі відносно. Нашій команді вже 19 років. У 2003 році ми починали ще з аматорських змагань у чемпіонаті міста, потім був чемпіонат чернігівського району, чернігівської області. Пізніше ми дебютували у чемпіонаті України з футболу серед аматорів. Тоді ще команда називалася «YSB Чернігів». А у 2017 році було рішення перейменувати команду у ФК «Чернігів».

В тому ж році ми збудували власний стадіон в мікрорайоні ЗАЗу, це стало такою знаковою подією у житті міста. ФК «Чернігів» продовжив грати у аматорській лізі, потім була вже Друга ліга чемпіонату України з футболу серед професійних команд, і от зараз вже дебютували у Першій лізі чемпіонату.

- Тобто з 2017 року ФК «Чернігів» почав розвиватися вже як професійний клуб з власною інфраструктурою і з власним брендом?

- Так, все вірно. Бо ще у 2013 році, коли ми почали грати на всеукраїнському рівні серед аматорів, ми зіштовхнулися з гострою проблемою нестачі футбольної інфраструктури в місті. Більшість майданчиків, які тоді були, не відповідали нормам, не було де грати. І тоді прийшло таке розуміння, що без власної інфраструктури нічого не буде, і це єдиний вірний шлях, який дозволить футбольному клубу розвиватись і дебютувати на професійному рівні.

І так воно і вийшло. Ми з 2013 до 2017 року провели великий обсяг роботи: документи, проекти, будівництво – це була така доволі довга і кропітка робота. Але на щастя нам все вдалося, і нова інфраструктура, новий стадіон заклали фундамент не тільки для клубу, а ще і для дитячої спортивної школи. У 2017 році ми зробили перший набір, і зараз у нас займається вже більше 200 діток різних вікових груп, а через три роки буде перший випуск.

- До речі, про вашу дитячу футбольну школу. Чи є зараз набір? Чи можуть зараз батьки приводити своїх дітей, які хочуть здобувати футбольну науку?

- Так, звичайно можуть. У нас набір і добір у кожну групу іде завжди, він не зупиняється. Буває так, що приходять хлопці, дуже швидко адаптуються і грають ще краще ніж ті, хто давно займається. У вересні ми починаємо набирати вже діток 2018 року народження, яким по чотири роки, це буде створюватись нова група. І також можна долучитися й до вже існуючих груп від чотирьох до чотирнадцяти років. Всіх запрошуємо! Наші координати є на сайті і у соцмережах, телефонуйте, цікавтеся.

«ДЛЯ КОМПАНІЇ ЦЕ СВОГО РОДУ СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. ЦЕ НАШ ВНЕСОК У РОЗВИТОК СПОРТУ РІДНОГО МІСТА.»

- Серед засновників клубу у реєстрі юридичних осіб зазначені і ваш брат, і ваш батько. Чи можна це назвати певним сімейним проектом?

- Так, мабуть так і є. Головні ідеологи і ті, хто потроху будує цей клуб, це ми з братом (Юрій Синиця – ред.), а батько є почесним президентом футбольного клубу. Мабуть йому ми і завдячуємо реалізації цих наших дитячих мрій, бо з малку він прививав нам любов до футболу.

- За який клуб вболівали у дитинстві?

- Ну, як напевно і більшість на той час, за «Динамо Київ». Вся Україна вболівала за «Динамо», і ми так само.

- Чи правильно буде сказати, що фактично головним інвестором і спонсором клубу є компанія «Collar», де ви є співзасновниками, і яка нерозривно зв’язана з ФК «Чернігів»?

- Так, це буде досить коректно. Звісно, у нас є й інші надходження, є інші спонсори, але так, звичайно, основний фінансовий тягар, скажімо так, є саме на компанії «Collar», яка вкладає кошти і у професійну інфраструктуру, і у сам клуб.

- Все-таки «ФК «Чернігів» і для компанії «Collar», і для вашої родини – це більше реалізація власних мрій, амбіцій чи все-таки це більше бізнес-проект, який ви можливо хочете в вивести на самоокупність, або навіть у перспективі у прибуток? Чи це певною благодійністю можна назвати?

- Мабуть з кінця вашого питання почнемо. Бізнес на футболі чи на спорті в Україні на жаль неможливий. Принаймні зараз. Можливо з часом ситуація зміниться, але на сьогодні нажаль в Україні жоден футбольний клуб не є фінансово рентабельним та самоокупним. Хоча, звісно, дуже б цього хотілося, і перші кроки в цьому напрямку ми робимо.

Ми поки що не змогли зробити весь клуб самоокупним, але ми змогли зробити самоокупною роботу нашої інфраструктури. Ми здаємо в оренду поля для гри, є якась комерційна складова. Звісно, про повернення коштів, які вже вкладені в будівництво, не йдеться, але те, що комплекс функціонує самостійно, без додаткових фінансових вливань – це вже велика перемога. В Україні навіть таких прикладів майже нема, усі спортивні об’єкти в Україні збиткові. Абсолютно всі: від таких великих, як НСК «Олімпійський», до маленьких спортивних об’єктів.

А з приводу клубу скажу, що для компанії «Collar» це свого роду соціальна відповідальність. Це наш внесок у розвиток спорту рідного міста.

Гендиректор ФК «Чернігів» Микола Синиця: у нас грають тільки чернігівські хлопці, фото-9

«В ПЕРШІЙ ЛІЗІ АУТСАЙДЕРАМИ НЕ БУДЕМО»

- Питання стосовно чемпіонату. Насправді еволюція вашого футбольного клубу доволі стрімка. Спочатку аматорська ліга, потім Друга ліга, і через рік ви вже граєте у Першій лізі чемпіонату України з футболу. У Другій лізі ви зірок з неба не хапали, були такими середнячками, і перше коло чемпіонату завершили на десятому місці. Перша ліга – це більш високий рівень. Тому питання таке, як ви підсилюєте клуб, завдяки чому плануєте досягати результатів?

- Так, в Другій лізі ми були середнячками. Зараз через військовий стан дуже багато клубів в Україні або припинили існування, або, як мінімум призупинили свою активну діяльність, серед таких клубів, на жаль, і чернігівська «Десна». І в Чернігові склалася така ситуація, що футболу на жаль нема, і ФК «Чернігів» зараз є фактично єдиною командою в Чернігівській області. Тому у нас був доволі гарний вибір виконавців для підсилення. Всі чернігівські футболісти прийшли до нас на перегляд, і ми мали змогу вибрати найкращих.

У нас в клубі вже давно діє така філософія, яку ми не збираємось змінювати. У нас грають тільки чернігівські хлопці, тобто ми нікого там з Києва чи з інших міст не запрошуємо. Ми вважаємо, що точкове підсилення якоїсь позиції футболістом з іншого міста, не вирішить проблему кадрового розвитку чернігівських футболістів. Тобто ми краще поставимо на проблемну позицію молодого хлопця, вихованця чернігівського футболу, і хай він розвивається і доводить і собі, і всім іншим, що він може.

Така клубна філософія у нас продовжується, і я думаю, що в Першій лізі ми також будемо десь середняками, думаю, що аутсайдерами не будемо. Перед чемпіонатом у нас було десять підписантів – десять футболістів, які повинні підсилити склад.

- І ці всі десять футболістів – виключно з чернігівського регіону?

- Всі двадцять п’ять, які в заявці, всі з чернігівського регіону.

- А чи не було у вас бажання чи можливості запросити когось із бувших гравців чернігівської «Десни»?

- Дивіться, у «Десні» насправді чернігівських футболістів майже не було. І ті чернігівські хлопці, наскільки мені відомо, вони вже грають в інших клубах, в інших регіонах. Тобто навіть до перемовин не було сенсу переходити. Ну і ще такий нюанс, що ці футболісти, які грали у Премʼєр лізі, звикли трохи до інших умов і до інших зарплат. У нас умови звичайно скромніші, тому навіть не думаю, що вийшло би домовитись.

- Яку реальну мету ви собі ставите у Першій лізі на цей сезон?

- На даному етапі стоїть завдання потрапити у верхню частину таблиці чемпіонату. На другому етапі чемпіонат ділиться на дві групи: сильніші і слабкіші. Сильніші потім грають і змагаються за вихід у Премʼєр лігу, а слабкіші борються за те, щоб зберегти прописку у Першій лізі. Тож ми на цьому етапі ставимо собі завдання потрапити до групи найсильніших. А як воно буде, вже гра покаже. Через 3-5 матчів, ми побачимо свій реальний рівень, і, можливо, щось відкоригуємо.

- Які команди вважаєте фаворитами у Першій лізі?

- Напевно «ЛНЗ Черкаси», там серйозні гроші вкладаються, і зібраний гарний склад, гарні виконавці. Ну і львівські «Карпати» дуже потужна команда: і по складу, і бюджет там величезний. Думаю, це команди з претензією на Премʼєр лігу вже зараз.

- Як можна слідкувати за вашими іграми і результатами матчів? Адже за умовами чемпіонату ігри проходитимуть без глядачів. Чи будуть трансляції матчів?

- Так, зараз у Професійній Футбольній Лізі зробили єдиний пул, тобто всі матчі Першої ліги транслюються на YouTube каналі ПФЛ, ну і наші матчі теж не виключення. А щодо вболівальників, так, поки що на стадіон ми їх пускати не можемо. Сподіваюся, що з весни це буде можливим.

«МИ ДОБРИЙ, МИРОЛЮБНИЙ КОЛЕКТИВ, АЛЕ НА ФУТБОЛЬНОМУ ПОЛІ ТРЕБА БИТИСЯ ЗА КОЖЕН М’ЯЧ, ЗА КОЖНЕ ЗАЛІКОВЕ ОЧКО.»

- На емблемі вашій зображений тигр, і ви самі називаєте команду «чернігівські тигри». Чому саме цю тварину обрали? Яка філософія закладена в такий вибір?

- Дивіться. Жовто-чорні кольори – це наші кольори з першого матчу, з 2003 року, з часу заснування клубу. Наша форма завжди жовто-чорна.

Другий момент. Ми вирішили піти по такому не дуже популярному в Європі шляху, але дуже популярному в Сполучених Штатах. Там майже всі спортивні колективи в різних видах спорту асоціюють себе з якоюсь твариною. Нам ця ідея дуже сподобалась, ми довго думали, яку тварину обрати. Робочий варіант був – рись, бо це хижак, який водиться і у нашій місцевості. Але виявилось, що він вже є на емблемі футбольного клубу «Гомель», тому звичайно ми цей варіант відкинули.

Зупинились на тигрі. Чому так? Бо ця тварина достатньо спритна, вона досить агресивна, і ці якості можна у вигляді аналогії перенести і на футбольне поле. Спритні футболісти, по-футбольному агресивна команда, настрій на гру – це все наші якості. Тому нашу команду мабуть можна порівняти з цим хижаком, який зображений у нас на емблемі.

Насправді ми добрий, миролюбний колектив, але на футбольному полі треба битися за кожен м’яч, за кожне залікове очко.

- Гарних вам ігор і перемог! І всім нам перемог!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігів #ФК "Чернігів" #Синиця #футбол #чернігівські тигри #Перша ліга
Оголошення
live comments feed...