• Головна
  • Які бувають прути з нержавіючої сталі
Новини компаній
13:00, 27 вересня 2022 р.

Які бувають прути з нержавіючої сталі

Новини компаній

Попит на Коло нержавіюче, або, як його ще називають, дротик поступається лише листовому прокату. Це цілком логічно, враховуючи його широке застосування у різноманітних галузях промисловості та будівництві. Річ у тому, що пруток нержавіючий є зручною заготівлею для виробництва безлічі деталей і виробів. Такий вид прокату виготовляють як стрижня. Поперечний переріз круглий, діаметр незмінний по всій довжині та знаходиться в діапазоні 2-700 мм. Такий широкий вибір типорозмірів у сукупності з використанням марки сталі з необхідними експлуатаційними характеристиками дозволяє виготовляти з кола різні продукти, які застосовуються в багатьох сферах життєдіяльності.

Які бувають прути з нержавіючої сталі, фото-1

Наприклад, сучасне машинобудування не обходиться без валів, фланців, шестерні, підшипників та інших деталей, при виготовленні яких коло виконує роль заготівлі. У будівництві прутки популярні як елементи огороджувальних та опорних конструкцій. Нержавіюче коло – бажаний «гість» у меблевому виробництві та на інструментальних заводах. Харчовики та хіміки, суднобудівники та автомобілебудівники — список представників галузей, які активно купують та використовують прутки, можна продовжувати та продовжувати. Щоб грамотно вибрати коло з відповідними технічними характеристиками, слід знати, які існують види прутків із нержавіючої сталі.

Прути з нержавіючої сталі — технологія виробництва визначає сферу застосування.

На сьогодні прути виготовляють із застосуванням двох способів обробки металу:

  • Гарячий прокат;
  • Калібрування.

В результаті використання високотемпературного режиму поверхня нержавіючої сталі набуває темнішого відтінку. Довжина гарячекатаних прутів може становити від 1500 мм до 5000 мм. ГОСТ визначає два ступені точності виготовлення - підвищену та високу.

Калібрування здійснюється двома способами - холодного прокату та холодного витягування заготовки. Поверхня таких кіл світліша, ніж гарячекатаних, її можна відполірувати або відшліфувати. Більш привабливий зовнішній вигляд сприяє активному застосуванню кіл з обробленою поверхнею, у тому числі матовій, у дизайні, архітектурі та меблевому виробництві. Зазвичай тонкі калібровані прутки мають довжину 3 та 4 метри.

Також можна купити коло, яке обробляють спеціальним мастилом, яке називається «сріблясткою». Для забезпечення водонепроникності пруток загортають у папір, що має здатність не пропускати вологу.

Нержавіючі прутки - важливо правильно вибрати відповідну марку сталі

Будь-який з нержавіючих сплавів може «похвалитися» відмінними антикорозійними властивостями та високою міцністю. Однак легуючі добавки, що входять до складу сплаву, дають можливість отримати необхідні нові технічні характеристики і посилити вже наявні властивості. В результаті коло знаходить здатність експлуатуватися в спеціальних, навіть екстремальних умовах.

Які бувають прути з нержавіючої сталі, фото-2

Прутки ділять на 3 види залежно від сфери застосування:

  • Кислотостійкі – здатність контактувати з хімічно активними елементами та агресивними середовищами визначає сферу застосування таких прутів. З них виготовляють деталі трубопровідних магістралей, кріпильні засоби у хімічній промисловості та нафтогазовій галузі.
  • Жароміцні - призначені для експлуатації в умовах екстремально високих температур. Безпосередньо коло здатне зберігати свої характеристики під час нагрівання до +600°C. Використання спеціальних технологій дозволяє виготовленим з такого прута виробам та деталям обладнання підвищити свою жароміцність майже в 2 рази – верхній поріг температури може досягати +1050°C. Застосовують нержавіючий металопрокат з такими властивостями що транспортує робочу речовину під високим тиском трубопроводах, посилених за допомогою армування конструктивних елементів, теплообмінних установок і т.д.
  • Харчові - такі сплави повинні бути хімічно інертні, витримувати суттєві механічні дії та перепади температур, а також бути безпечними для організму людини.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...