• Головна
  • Почастішали випадки інсульту: як рятують людей у Чернігівській міській лікарні
11:47, 7 листопада 2022 р.

Почастішали випадки інсульту: як рятують людей у Чернігівській міській лікарні

За офіційною статистикою, щорічно понад 150 тисяч українців стають жертвами інсульту, 100 тисяч людей помирають від порушень кровотоку в мозку. Лише 20% людей після інсульту повертається до нормального життя. У неврологічному відділенні 2-ї міської лікарні буквально рятують людей з порушеннями мозкового кровообігу, повідомляє телеканал «Новий Чернігів».

– Інсульт трапився. Хотіла в туалет, спустила ноги, і впала. Подзвонила дочці, ледве-ледве дісталася до телефону. Дочка приїхала, викликала швидку і привезли мене у лікарню, – розповідає Галина Іллівна, пацієнтка лікарні.

Галині Іллівні, можна сказати, пощастило. Жінку своєчасно доправили до медичної установи і лікарі встигли застосувати метод тромболізису. Тромболізис проводять, якщо з моменту появи симптомів інсульту пройшло не більше 4,5 годин. За допомогою крапельниці хворому вводиться медичний препарат.

Тож лікарі нагадують людям про необхідність бути уважними до проявів певних симптомів і діяти швидко. Зволікання може призвести до непоправних наслідків для хворого.

– Цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, атеросклероз – це такі три вороних коники, як в народі називають, які приводять до виникнення інсультів. Тому треба відразу викликати швидку допомогу чи звертатись до сімейного лікаря для того, щоб надати адекватну допомогу в рамках терапевничного вікна, – каже Людмила Василенко, завідувачка неврологічного відділення Чернігівської міської лікарні №2.

Почастішали випадки інсульту: як рятують людей у Чернігівській міській лікарні, фото-1

Ця судинна патологія потребує невідкладного медичного втручання. За словами Людмили Василенко, у лікарні чергує спеціальна бригада лікарів і медичних сестер, які, використовуючи сучасне обладнання, встановлюють діагноз і надають кваліфіковану допомогу. Лікарка також звертає увагу на емоційну виснаженість людей у зв’язку з війною, запущеність у них хронічних хвороб.

– Люди пережили цю нашу блокаду Чернігова. І виходить так, що багато не лікувались своєчасно, відсутність ліків, аптеки не працювали. Хтось звертався до волонетрів або відразу в лікарню приходив, хтось взагалі не лікувався, що є дуже глобальним питанням з негативними наслідками, – зазначає Людмила Василенко.

Аби привернути увагу населення до основних чинників ризику серцево-судинних захворювань і до профілактики інсульту, у перших числах листопада проходив Всесвітній тиждень боротьби з інсультом.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інсульт #Людмила Василенко #лікування #міська лікарня №2
Оголошення
live comments feed...