
12:52, 13 листопада 2022 р.
Кому потрібний телемарафон «Єдині новини»?

Інформаційний телемарафон «Єдині новини» (до 1 березня 2022 року також #UAразом) стартував вже зранку 24 лютого 2022 року для інформування населення про хід військових дій та ситуацію в різних регіонах Україні.
Контент телемарафону виробляють суспільний мовник «Національна суспільна телерадіокомпанія України», три приватні медіахолдинги «1+1 Media», «Starlight Media» та «Inter Media Group», а також Дирекція телерадіопрограм ВРУ (належить Верховній Раді України). Кожна компанія веде мовлення впродовж 6 годин (до 2 травня 2022 року інформаційна варта тривала 5 годин). Канали змінюються о 0:00, 6:00, 12:00 та 18:00. З 24 лютого до 21 липня учасником телемарафону була також «Медіа Група Україна». За даними Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення, у квітні 2022 року «Єдиним новинам» довіряло 76 % українців. Чи змінилася ця ситуація та чи варто продовжувати цей проєкт? Нещодавно Верховна Рада України ухвалила державний бюджет на 2023 рік. І на продовження інформаційного телемарафону в ньому закладено аж 2 млрд гривень. Що думають з цього приводу чернігівці?
Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради (проти)
- Розумію, що пропаганда під час війни важлива. Не впевнений, що 2 млрд - адекватна цифра. І 100%, що в країні сьогодні багато більш важливих речей. В першу чергу - зброя. На неї та техніку для ЗСУ дуже часто збирають кошти волонтери. Це круто! Маю риторичне питання: якщо ці 2 млрд замість телемарафону віддати на потреби ЗСУ, а на телемарафон почати збирати донати? Хто скільки готовий пожертвувати на «єдині новини»?
Богдан Демченко, працівник ТОВ "Спорттехніка" (за)
- Не погоджуюся з думкою Олександра Ломака. Не може бути вільної преси та демократії у воюючій країні. Повинен бути обмежений, цілеспрямований контент, з певною пропагандою. Для деокупованої частини України це не так важливо, а для окупованої та тієї частини, що знаходиться в зоні бойових дій, - тільки так. Я розумію, звідки "дує вітер". Про надутий бюджет – може, і правда (не маю необхідної інформації для перерахунку). Але загалом жорстка пропаганда, єдина контрольована лінія подачі та суворі обмеження контенту мають діяти до Перемоги! Чи для Вас війна скінчилась? Питання риторичне.
На не підконтрольних уряду територіях, якщо була електроенергія і добивав сигнал (а за 50 км від Чернігова краще ловили білоруські радіо та телеканали, ніж наші), то люди дивились телемарафон, вся інформація була корисна.
Петро Антоненко, журналіст, редактор, видавець (скоріша за, ніж проти)
- Перше: поділіть 2 мільярди на 40 мільйонів українців. Це 50 гривень. Поділіть на рік - це 15 копійок на день. Друге: марафон люди дивляться, бо не всі такі просунуті, з фейсбуками. Третє: у нас вдома звичайний тюнер, як і у мільйонів людей, на ньому десь два десятки каналів, і під час марафону каналів 5-7 транслюють не його, а інше. Сиди, дивися. То про що дискусія?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
Оголошення
live comments feed...