14:59, 18 листопада 2022 р.

Чернігів: зруйновна освіта

Чернігів: зруйновна освіта

Війна, та, особливо, облога у лютому-квітні цього року, вплинула на всі сфери життя Чернігова. Зокрема, й на освіту. З 28 024 чернігівських школярів лише 11 114, за інформацією мера міста, мають змогу навчатися очно, тобто особисто відвідувати школи.

Багато закладів освіти або постраждали, або зруйновані. Тож наші журналісти вирішили дізнатися: що відбувається з чернігівськими школами та садочками та чи планується будівництво нових?

Садок на лінії вогню

Ще у лютому, у перші дні широкомасштабної війни, російські окупанти влучили у садок № 72 (він знаходиться поблизу 31-ої школи). Тоді кадри дірки у будівлі облетіли, здається, далеко не тільки чернігівські, а й світові ЗМІ.

Дитячий садочок №72

Дитячий садочок №72

Наразі у місті працюють лише 14 з 54 дошкільних навчальних закладів. Одним з непрацюючих залишається і садок № 72. Дірку в одному з корпусів будівлі закрили тентом, вочевидь, щоб у середину не потрапляли опади. Але слідів інших будівельних робіт з вулиці побачити не вдалося.

- Будівля чернігівського дошкільного навчального закладу № 72 Чернігівської міської ради Чернігівської області, згідно з висновками експертів, підлягає відновленню. Наразі управлінням освіти ЧМР проводиться робота щодо залучення коштів на відбудову будівлі дошкільного закладу, - відповіла на наш запит заступниця чернігівського управління освіти Олена Горна.

Чернігів: зруйновна освіта, фото-2

Розбомблена освіта

Нещодавно широкої популярності набув фотопроєкт Миколи Синельникова та BBC зі спортсменами на тлі зруйнованих об’єктів Чернігова та Ірпеня. Одна зі світлин – стрільчиня з луку Поліна Жук на тлі зруйнованої школи № 21

У березні росіяни знищили обидві школи на Подусівці – й 21-у, й 18-ту. Більшості учнів довелося перейти у школу № 13. Але і вона, за інформацією мера міста Владислава Атрошенка, станом на 15 листопада залишалася без опалення.

- Відповідно до експертних звітів, будівлі школи № 18 та школи № 21 мають аварійний стан. З огляду на конструктивні особливості та стан будівель закладів освіти, у цілому, вони не підлягають відновленню. Об'єкти є непридатними для використання за цільовим призначенням, вони повністю втратили свою економічну цінність. За висновком експерта, вони потребують демонтажу, - каже Олена Горна.

Всього ж, за словами чиновниці, наразі 7 пошкоджених чернігівських шкіл навчаються дистанційно.

Однак, як зазначає Олега Горна, нова школа на Подусівці буде:

- У співпраці з міжнародними організаціями здійснюється розробка проекту будівництва нового закладу загальної середньої освіти (гімназії з відділенням початкової школи) у мікрорайоні Подусівка, - заявила пані Горна.

Окупанти цілеспрямовано знищують українську освіту, що, на думку експертів, є однією з ознак геноциду. Проте Україна та українці будуть. Ми переможемо: завдяки героїчним воїнам ЗСУ та кожному з нас.

А, значить, чернігівці матимуть можливість вчитися українською. Можливо, раніше цього хтось не цінував. Але тепер це здається привілеєм… Привілеєм, на який Чернігів заслужив.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#російська агресія #війна #освіта #дитсадок #школа #Олена Горна #навчання
Оголошення
live comments feed...