
17:06, 27 листопада 2022 р.
Замінити вікна у Чернігові: поради та ціни

Під час бомбардувань Чернігівщини, великих руйнувань зазнали оселі місцевих. У багатьох людей, навіть якщо вціліла квартира, чи приватний будинок, постраждали вікна. Ті, хто залишився у місті, вирішували проблему різними методами, у період окупації, а після ганебного відступу ворога почали ставити нові вікна. З часом, місцеві жителі почали повертатися і також, якщо скло зазнало руйнувань, почали відновлювати умови проживання. Яка ситуація із встановленням вікон у Чернігові на сьогодні?
У Чернігові насправді великий вибір магазинів та підприємців, що пропонують хороші вікна. Тетяна, менеджер з продажу магазину «Вікна «Корса», що знаходиться проспекті Левка Лук’яненка, 68, розповідає:
«Майже всі, хто хотіли поставити вікна, уже зробили це. Дуже багато клієнтів було весною. Ми почали працювати з 10 квітня, і от саме у квітні й травні був великий наплив людей. Була проблема й у тому, що весною був величезний дефіцит скла, адже зруйнували заводи, і залишків було мало. На сьогодні дефіциту немає, та й попит знизився. Людям, у яких постраждали оселі, ми надавали вікна за ціною виробника, та домовлялися за монтаж, адже піна і все інше теж зросло у ціні. У країні намагалися стримувати курс, щоб ціни не так сильно піднімалися, але все ж ціна зросла. У квітні й травні вікна були дешевші, ціна зросла на 50%. Зараз багато профілів закордонних, які раніше не використовувалися, але є і від нашого виробника».
Щоб придбати одне стандартне вікно у сусідньому магазині «Вікна + двері», що на проспекті Левка Лук’яненка, 70, разом з монтажем потрібно витратити орієнтовно 8000-9000 грн. До війни ціна в магазині була 6500-7000 грн. Роман, спеціаліст магазину говорить:
«Зараз великого попиту немає, дуже багато людей ставили вікна літом, особливо у червні та липні. Зараз дефіциту зі склом немає, та є проблема із терміном виготовлення, через перепади із напругою, продовжилися строки виготовлення. Скло везеться з-за кордону, а от профілі як закордонні, так і вітчизняні. На сьогодні скло починає дешевшати».
Микола Бабич, Директор ТОВ «СКЛОПЛЮС»:
"В зв‘язку з війною ситуація на ринку float скла змінилася кардинально. Якщо до війни ринок будівельного скла складався десь приблизно з 70% скла російського та білоруського виробництва, а інші відсотки ділилися між склом європейського, турецького виробництва та інших. То на данний час, зрозуміло, поставок скла з росії та білорусі не відбувається. На ринку присутнє скло в основному з Європи. Влітку також було скло з Азейбарджану та Туреччини. Великою складністю була логістична складова. Вона і вплинула на вартість. Якщо раніше скло прставлялося залізницею та морським шляхом, то зараз цю функцію взяв на себе автотранспорт. Чому? Тому, що є різниця між європейською і українською залізничною колією, а морський шлях не працює через війну. Наразі дефіциту скла немає. Були певні затримки у постачанні влітку, але ми оперативно реагували на це заздалегідь. Тому на нашому підприємстві скло було і є завжди. Щодо цінової складової. Нажаль вартість скла зросла майже вдвічи порівняно з довоєнним часом. Наразі спостерігається коливання вартості у бік зменшення, ринок насичується і стабілізується."
Важливо обирати вікна, які зберігають тепло в квартирі, для цього потрібно знати що таке профіль та склопакет.

Складові вікна, Фото з Інтернету
Профіль – це пластиковий корпус, який складається із перегородок, що утворюють повітряні камери. Профіль займає 20% віконної конструкції, і чим більше в ньому повітряних камер, тим краще зберігається тепло.
Склопакет – це конструкція зі скла, та повітряних камер між ними, яка займає 80% вікна. Буває однокамерний, двокамерний, трикамерний. Найпростіший, однокамерний склопакет – це два скла, між якими є повітряна камера. Якщо двокамерний – то складається із трьох стекол і двох повітряних камер між ними. Як у випадку з профілем, так і зі склопакетом – чим більше повітряних камер, тим краще зберігається тепло в оселі.
Підібрати правильно вікно вам можуть допомогти спеціалісти, які проведуть заміри, та допоможуть своїми порадами. Руслан, спеціаліст компанії «CPCwindows», яка має офіс та магазин в Чернігові, розповідає:
«Тепло залежить від товщини профілю, чим товстіший профіль, тим більше теплозбереження. Ще один важливий момент – це кількість камер у вікні. Якість також важлива. Потрібно правильно підібрати склопакет, так як він займає найбільшу площу вікна. Останнім часом, популярності набирає енергозберігаюче напилення на скло. Також, почали наповнювати камери аргоном, замість повітря, що дуже допомагає зменшити теплопровідність вікна. Якщо стоять старі вікна, у яких, при експлуатації, осіли резинки, чи розхиталася фурнітура, то потрібно провести регулювання, щоб позбавитися протягів».
Руслан розповів, що ціни сильно зросли, бо скло почали возити з Європи. У довоєнні часи, його привозили з Росії, чи Білорусії, тому, що, навіть тоді, возити з Європи було не вигідно.
Вікторія, менеджер компанії «WD-Style» також додає кілька важливих порад:
«Щоб не проходив холод, потрібно брати якісний профіль товщиною від 70 мм, можна і 78 мм. Склопакет краще обирати не менше 40мм, двокамерний, з енергозберігаючим склом. Буде краще, якщо камери з аргоном. Ціни різноманітні, залежать від вибору профіля, товщини, марки профіля, склопакету, типу фурнітури та інших складників. Стандартне вікно коштуватиме від 7500 грн. Можна спробувати підібрати економ варіант, з енергозбереженням, за 6000 грн. Виробники намагаються зробити ціни прийнятними, бо в цьому році усе подорожчало у багато разів».
Після того, як ви замовите вікно, чекати встановлення доведеться близько двох тижнів. Не варто боятися міняти вікно в холодну пору року, адже сучасні матеріали дозволяють це робити. Підходити до вибору вікна варто з розумінням, що воно має стояти довгий час, тому краще обирати якісно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
13:10, 25 березня
00:00, 20 березня
09:50, 31 березня
live comments feed...