• Головна
  • Справа, через яку Атрошенка відсторонили з посади на рік: що про неї відомо
21:26, 7 грудня 2022 р.

Справа, через яку Атрошенка відсторонили з посади на рік: що про неї відомо

Справа, через яку Атрошенка відсторонили з посади на рік: що про неї відомо

У липні 2022 року під час робочої поїздки до швейцарського міста Лугано Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, якому в пункті пропуску «Краківець» прикордонники відмовили у перетині кордону, дав указівку своєму водієві перевезти машину Tesla Model X, яка належить його родині, за кордон.

Такі дії, згідно з протоколом НАЗК, становили приватний інтерес, тож мер мав би повідомити вищезгаданий антикорупційний орган. Сам очільник міста не погодився з протоколом і заявив, що вважає такі дії політичним тиском.

Звернення до Зеленського щодо політичної атаки

Владислав Атрошенко навіть звертався до Президента України Володимира Зеленського з проханням зупинити політичну атаку на нього. Відповідне звернення він розмістив на своїй сторінці у Facebook. Як зазначив керманич міста, його намагаються усунути з посади мера.

– Сьогодні, мене, міського голову, Ваші підлеглі намагаються усунути від управління містом та поставити свою людину шляхом призначення військової адміністрації в Чернігові. Причина проста: їм заважає мер, якого підтримали майже 80% виборців і який говорить правду та захищає інтереси чернігівців, а не чиновників. Тому й хочуть забрати повноваження міського голови. В хід йдуть усі засоби: заборона візитів за кордон за коштами на відновлення міста, «привіти» через силовиків, інформаційні атаки, блокування роботи та багато іншого. Але всі ці дії шкодять, перш за все, Чернігову та Україні.

НАЗК вручило адмінпротокол меру Чернігова

Так, у вересні Національне агентство з питань запобігання корупції вручило меру Чернігова Владиславу Атрошенку адміністративний протокол, який стосується конфлікту інтересів.

Слідчі виявили, що міський голова Чернігова надав вказівку своєму водієві вивезти за кордон автомобіль Tesla Model X, який належить його дружині. Так дії, як зазначають у ДБР, становили його приватний інтерес – ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

Водію мера для цього оформили відрядження та виділили з бюджету кошти, у тому числі і на бензин, хоча він не виконував робоче доручення. У протоколі вказано, що водій вивозив автівку за кордон, щоб зберегти її від знищення та передати дружині Владислава Атрошенка для особистого користування.

Мер мав повідомити НАЗК про те, що водій виїжджає за кордон не з робочим завданням, але не зробив цього. Крім того, за даними НАЗК, дружина Атрошенка 5 березня виїхала з України автівкою Toyota Camri, яка була на праві користування Чернігівської міськради.

Атрошенко не погоджуються зі змістом протоколу та обіцяє його оскаржувати в суді. Він також назвав протокол політичним тиском.

«Спочатку очільника Чернігова не випустили за кордон і позбавили можливості місто отримати від іноземних урядів та донорів кошти на відновлення... А тепер НАЗК з’ясовує, чому, коли Атрошенка прикордонники не випустили на конференцію в Лугано, з офіційним дозволом зміг виїхати його водій», — йдеться в повідомленні пресслужби Чернігівської міської ради.

«Знову прийняв би таке ж рішення»

Владислав Атрошенко під час пресконференції з нагоди 7-ї річниці обрання його на посаду мера міста прокоментував справу проти нього. За словами міського голови, в дружини не було можливості виїхати на власній «Теслі». До того ж початково передбачалося, що родина міського голови не буде залишати межі України.

– Я вважав, що 24 число і перші ракети – це підняття градусу. Не може бути війни. Зараз буде «відкат», - згадує свою початкову оцінку повномасштабного наступу окупантів Владислав Атрошенко. – Дружина поїхала у Київ. Коли вона доїхала, не було часу вирішувати: відкрите місто, жодної керованості на той час не було. В мене не було часу, мене цікавила територіальна оборона. Тому була «команда» дружині: «Їдь далі, до Львову». Декілька днів, і полетіли ракети на Львів. Коли дружина виїжджала з Чернігова, в неї не було намірів узагалі їхати до Львову. Вартість проблеми (автомобіля) 45 тисяч доларів, на терезах з ціною життя моєї сім’ї… Я готовий ці 45 тисяч доларів покласти до бюджету та забути про цю проблему. Маючи цю ситуацію у другий чи десятий раз, прийняв би таке саме рішення і не вагався б.

При цьому, за словами Владислава Атрошенка, службова «Toyota Camry» є власністю приватної компанії, та перебуває у лізингу. А судовий позов стосується не виїзду дружини міського голови на службовій машині, а виїзду водія мера Чернігова за кордон на машині дружини Владислава Атрошенка.

– Подібні речі можна досліджувати, але, гадаю, після «гуманітарних» автомобілів, вкрадених в армії, після розслідувань зловживань з гуманітаркою, після багатьох подібних речей, - вважає міський голова. – Це (виїзд за кордон на «Теслі» дружини мера Чернігова, - прим.) не мій наказ, це – прохання водія.

Рішення суду

Яворівський районний суд Львівської області на рік заборонив меру Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови. Чиновника визнали винним у діях, скоєних в умовах конфлікту інтересів, та оштрафував на 6800 тисяч гривень, повідомляє пресслужба Національного агентства із запобігання корупції.

Атрошенку інкримінується ст. 172-7 кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідне рішення суд ухвалив на засіданні у середу, 7 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#справа Атрошенка #суд #рішення суду #Владислав Атрошенко #мер Чернігова #конфлікт інтересів
Оголошення
live comments feed...