• Головна
  • Підприємці північного регіону визначили пріоритети розвитку бізнесу в умовах воєнного стану
АКТУАЛЬНО
16:15, 14 грудня 2022 р.

Підприємці північного регіону визначили пріоритети розвитку бізнесу в умовах воєнного стану

АКТУАЛЬНО

Громадська організація «Сяйво Сіверщини» в партнерстві з бізнес-об’єднаннями сусідніх регіонів за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) провела ряд зустрічей, консультацій і обговорень в офлайн і онлайн форматах для бізнес-спільноти північного регіону України, аби визначити національні та регіональні пріоритети економічного порядку денного.

- Йдеться, зокрема, про збереження спрощеної системи оподаткування, запровадження на територіях північного регіону спеціальних правових режимів господарської та інвестиційної діяльності, розробку та запровадження відповідних програм щодо безпеки територій, звільнення МСБ від деяких видів податків і розробку програм пільгового кредитування для відновлення підприємств тощо, - інформує керівниця ГО «Сяйво Сіверщини» Ірина Березинець. - У підсумковому обговоренні ми чітко сформували пропозиції від МСБ північного регіону в умовах воєнного та післявоєнного стану.

Підприємці північного регіону визначили пріоритети розвитку бізнесу в умовах воєнного стану, фото-1

Підприємці та бізнес-спільноти північного регіону визначили наступні пріоритети, які варто взяти «на озброєння» посадовцям і урядовцям для того, аби економіка територій, які були окуповані, або в яких велися/ведуться бойові дії, могли швидко відновитися.

1. Запровадження законодавчих змін щодо регулювання спрощеної системи оподаткування обліку та звітності, а саме:

  • скасування застосування РРО для платників єдиного податку, які не здійснюють торгівлю підакцизними товарами;
  • збільшення лімітів суми виручки для платників 1-3 груп платників єдиного податку.

1. Безпека територій (безпека життя, енергетична безпека, продовольча безпека, фінансова безпека тощо). Запровадження відповідних програм щодо безпеки територій на національному та регіональному рівнях.

2. Запровадження на територіях північного регіону спеціальних правових режимів господарської та інвестиційної діяльності шляхом розробки суб’єктами законодавчої ініціативи та прийняття ВР України відповідних законодавчих актів, в тому числі - підтримка законопроекту № 8010 від 08.09.2022 року.

3. Зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці шляхом внесення відповідних змін до законодавства України.

4. Сприяння відновленню МСБ після вторгнення рф, а саме:

  • реалізація норм Закону України № 2120 від 15.03.22 р., Закону України № 2142 від 24.03.22 р. щодо звільнення від сплати земельного податку, екологічного податку, податку на нерухомість на період дії військового стану шляхом прийняття відповідної постанови КМУ щодо переліку територій, окупованих рф, і територій, на яких ведуться (велися) бойові дії;
  • розробка державних програм доступу до пільгового кредитування підприємств, підприємців північного регіону, що зазнали матеріальних збитків від вторгнення рф;
  • грошові компенсації втраченого майна суб’єктам МСБ за державними цільовими програмами.

5. Спрощення доступу суб’єктів господарювання до підключення, відновлення, збільшення потужностей споживання електроенергії, газопостачання, водопостачання та водовідведення, запровадження дієвих механізмів зменшення витрат на приєднання шляхом розробки та внесенні відповідних змін до нормативно-правових актів, що регулюють відповідні процеси.

6. Збільшення ліміту обсягу здійснених впродовж останніх 12 календарних місяців оподатковуваних постачальницьких операцій (без урахування ПДВ) для обов’язкової реєстрації платником ПДВ до 5 000 000,00 грн. шляхом внесення відповідних змін до ПКУ.

7. Доступ до фінансових ресурсів:

  • програми реструктуризації кредитів, отриманих до вторгнення рф;
  • забезпечення компенсації державою кредитів за програмою 5-7-9%;
  • розробка програм доступу до фінансових ресурсів МСБ Північного регіону з урахуванням особливостей територіального розташування.

8. Покращення логістичних можливостей виробників північного регіону щодо транспортування продукції, удосконалення митних процедур, спрощення процедури отримання супровідних експортних документів.

9. Залучення місцевих виробників до закупівель продукції на військові потреби шляхом запровадження змін до існуючих процедур закупівлі.

10. Запровадження дієвого державного контролю за перевірками контролюючих органів, персональна дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність державних службовців за допущені порушення.

11. Урегулювання порядку здійснення безготівкових розрахунків з використанням електронних платіжних засобів.

12. Затвердження нової форми звітності платника єдиного податку (відображення в формі звітності доходів щомісяця) у відповідності до Закону України 2120 від 15.03.2022 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану".

13. Модифікація Системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризику (СМКОР). Покращення роботи серверів ДПС.

14. Посилення партнерських стосунків бізнесу та влади.

15. Внесення змін до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» з метою покращення регулювання, підтримка законопроекту № 5473.

Довідково

ГО «Сяйво Сіверщини» – організація, до складу якої входить близько 1000 підприємців і підприємств малого та середнього бізнесу. Партнерами проведеного заходу виступили Коаліція МСБ у Сумській області, в складі якої 13 бізнесорганізацій підприємців та більш ніж 2000 членів, та Національна бізнес коаліція - об’єднання бізнес асоціацій з усіх регіонів України, які забезпечують узгодження регіональних та національних пріоритетів.

Підготовку публікації здійснено за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE). Окремі думки, висловлені в публікації, відображають особисту позицію авторів і можуть не збігатися з поглядами CIPE.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підприємці #бізнес #воєнний стан
Оголошення
live comments feed...