• Головна
  • Чернігівські мушкетери з англійським акцентом
10:25, 16 лютого 2023 р.

Чернігівські мушкетери з англійським акцентом

У Чернігові є свої мушкетери, світлина Сєргєя Карася

У Чернігові є свої мушкетери, світлина Сєргєя Карася

З високою долею ймовірності всі ви чули про мушкетерів –гвардійську кавалерію, що складала військову світу французького короля. А ось чи багато з вас знає, що мушкетери існують навіть у 2023-му році, й їх можна знайти у Чернігові?..

Командувачка мушкетерів

Командувачка мушкетерів Світлана Оліфер

Насправді, таємниця чернігівських мушкетерів доволі проста й… одночасно, не дуже. У Чернігові є навчальний заклад «Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання» Чернігівської міської ради. А до цього закладу, своєю чергою, входять 17 дитячо-юнацьких клубів, один з яких, розташований у звичайній 5-поверхівці у районі «5 кутів», й називається «Мушкетер». Очолює клуб педагогиня-організаторка Світлана Оліфер.

-До 2008-го року ці клуби належали ЖЕКам. А потім зробили реорганізацію, й вони стали відноситися до «Центру роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання». Я у цій системі з 1987-го року – як закінчила Чернігівський педагогічний інститут (я – вчителька фізичного виховання за освітою), так й працюю, - розповідає Світлана Оліфер.

Як каже пані Світлана, хоча це й клуб за місцем проживання, сюди приходять діти (й не тільки, бо «Мушкетер» приймає молодих чернігівців від 6 до 25 років) ледь не з усього міста: хтось з проспекту Лук’яненка, хтось з Ремзаводу – беруть усіх й всі заняття проводять безкоштовно.

-Зараз багато дітей приходять старшого віку: 8 клас та старші. Малих, поки зима, поховали по домівках. Як світловий день стане більше – стане більше й молодших школярів, - впевнена головна мушкетерка Чернігова.

До речі, поява «Мушкетерів» на «5 кутах» напряму пов’язана зі Світланою Оліфер:

-Раніше я працювала у клубі «Мушкетер» на вулиці Серьожнікова (наразі – Борисоглібська, - прим.). Але міська влада вирішили передати клуб спортшколі, яка займається вільною боротьбою. Мене ж перевели сюди, на «5 кутів», й вирішили разом з педагогом перенести і назву: «Мушкетер» , - зізнається Світлана Оліфер. - Клуб на «5 кутах» був й раніше, але до моєї появи тут він звався «Червоні вітрила»

Мушкетери, що знають англійську

Діти займаються у клубі навіть під час відключень електрики

На жаль, дітей у клубі застати не вдалося (певно, кореспондент прийшов занадто рано для сучасної молоді), але умови ми побачили. У залі клубу, наприклад, скромно стоять степи (прилади для аеробіки), фітболи (м’ячі для фітнесу), батути та навіть загадкові гумові «пончики»:

-Кожного дня в нас робота з дітьми з другої до шостої години. Дитина може прийти у будь-який проміжок цього часу. Тобто в нас немає якихось гуртків з фіксованим часом відвідування. Дитина може прийти тоді, коли їй дозволяє час, а я цю дитину чимось займаю: в нас багато настільних ігор, є аерохокей та настільний футбол, бо ми вигравали проект «Бюджету участі» («Бюджет участі» це частина бюджету Чернігова, яку, до початку широкомасштабної війни виділяли на проекти, запропоновані мешканцями Чернігова, наразі «Бюджет участі» «заморожений», - прим.). Хлопцям старшого віку цікавий настільний теніс (хоча вони задіяні й в інтелектуальних вікторинах). Є дівчата, які займаються сучасними танцями: самі розробляють номери й танцюють,- зізнається Світлана Оліфер. – У березні плануємо два основні заходи – майстерня «для милих жінок» до Міжнародного жіночого дня та інтелектуальна гра «Як добре ти знаєш свою країну».

До речі, восени дівчата з клубу «Мушкетер» (тут їх офіційно називають «об’єднання за інтересами «Сучасні танці») танцювали, щоб зібрати кошти на допомогу ЗСУ (ярмарок проходив на вулиці Борисоглібській).

З Францією (як ми розповідали, саме ця країна взяла шефство над відновленням Чернігівщини) чернігівські мушкетери не пов’язані, зате тутє «британський слід»: гурток під назвою «Англійська мова», який веде Лілія Силенок (як й все в «Мушкетерах», англійську тут вчать безкоштовно). Зараз група складається з дітей 5-6 класу.

Проте, хоч немає зв’язку з Францією, нещодавно з’явився інший зв’язок – з ЮНІСЕФ (це структура ООН з захисту прав та інтересів дітей, - прим.): пару місяців тому «Мушкетери» отримали від них два величеньких металевих чемодани. Один – з канцелярією та настільними іграми, інший – з м’ячами та іншим інвентарем для ігор вже спортивних.

-В нас навіть у мирний час такого не було, - каже Світлана Оліфер.

Війна та її вплив

Мушкетери у Чернігові грають й футбол та хокей

Активну фазу бойових дій на Чернігівщині Світлана Оліфер провела в окупації у селі Полуботки. Як вона каже, окупанти розміщували у населеному пункті свою техніку та вели обстріл Чернігова. А після звільнення жінка в першу чергу поїхала не до дому, а до клубу:

-Тоді ж нічого не ходило, не було зв’язку. Сила на велосипед й приїхала. Думаю: «Слава Богу! Двері зачинені, усе на місці, нічого не розбомбили». Тільки потім поїхала до дому, - розповідає головна мушкетерка Чернігова.

А потім почалися пов’язані з воєнним часом будні:

-Перш за все нам поставили завдання, щоб було в нас укриття. Ми почали одразу опитувати усі організації, які навколо нас: де можна сховати дітей. Ходили у школу (там нам сказали: «вибачте, в нас свої діти»), ходили до Лялькового театру… - згадує пані Світлана.

Домовитися з однім підприємством поблизу все ж вдалося: власне, тому клуб наразі і може продовжувати роботу.

Інша проблема – відсутність генератора. Коли вимикають електрику, перестає працювати колонка на якій включають музику, і діти займаються при світлі ліхтариків… Проте не хочуть йти з клубу:

-Я їм кажу: «Може б ви пішли до дому?..» Але вони кажуть: «Ні!», - й гуляють тут до останнього, - сміється Світлана Оліфер.

До речі, діти чи їх батьки можуть домовитися, щоб до «Мушкетерів» прийшов психолог (адже після пережитого у лютому-квітні 2022-го року та того, що ми переживаємо досі, навантаження на нервову систему збільшилося не тільки в дорослих), але Світлана Оліфер зізнається, що до психологів діти не звертаються:

-Чесно кажучи, діти не звертаються. Хоча діти трохи знервовані (як й усі ми).

Світлана Оліфер переконана, що серед відвідувачів «Мушкетера» багато талантів. Хоча й каже, що не завжди з дітьми легко. Тому у клубі введені правила:

-По-перше, треба гарно поводитися, бути товариським, не влаштовувати сварок. По-друге, не вживати обсценну лексику, - каже Світлана Оліфер.

Наразі в Україні виростає воєнне покоління. Хотілося б, щоб через кілька десятків років це покоління назвали «золотим» (у хорошому сенсі) поколінням України, адже попереду в нашої країни не тільки важка боротьба за перемогу над російсько-білоруськими загарбниками, а й тяжка праця над відновленням та зміною України.

Маємо надію, що чернігівські мушкетери допоможуть країні стати кращою. Адже, якщо вірити романам Дюма, честь та чесність для мушкетера важать дуже багато.

Подарунки від ЮНІСЕФ

"Мушкетери" готові прийняти усіх дітей, світлина Сєргєя Карася

"Мушкетери" готові прийняти усіх дітей, світлина Сєргєя Карася

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чернігівські мушкетери #клуб за місцем проживання #Світлана Оліфер #англійська мова #танці
Оголошення
live comments feed...