14:15, 18 лютого 2023 р.
Хто такий Дмитро Брижинський, якого Зеленський призначив керувати Черніговом
Раніше містом керував мер Владислав Атрошенко, але суд позбавив його повноважень
Президент Володимир Зеленський призначив начальника міської військової адміністрації Чернігова. Ним став Дмитро Брижинський — полковник ЗСУ, начальник відділу оперативного управління штабу командування Сухопутних військ, пише Політарена.
Мер Чернігова Владислав Атрошенко через адміністративне правопорушення за ч.2 ст.172-7 КУпАП з грудня 2022 року є відстороненим від посади, Яворівський суд на рік заборонив йому виконувати обов’язки мера. 1 лютого Апеляційний суд остаточно затвердив це рішення. Атрошенко вважає його незаконним, до того ж і сам підтвердив, що призначив Атрошенку додаткове адміністративне стягнення, у вигляді позбавлення права обіймати посади, яке не передбачене у вищезазначеній статті адміністративного Кодексу.
Чим відомий Дмитро Брижинський
Брижинському 42 роки, він народився у місті Щорс на Чернігівщині. Він є професійним військовим.
- У 1997 році вступив до Харківського інституту танкових військ, який закінчив у 2001 році з відзнакою.
- У 2008 році закінчив Чернігівський державний інститут економіки і управління за спеціальністю «фінанси».
- У 2010 році закінчив Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю «правознавство».
- У 2018 році закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.
- У 2021 році закінчив Національний університет «Чернігівська політехніка» за спеціальністю Публічне управління та адміністрування.
На війні Брижинський з 2014 року, очолював БТГ 1-ї окремої танкової бригади на базі механізованого батальйону, яка у червні блокувала окупаційні російські сил під Луганськом.
Був начальником штабу та першим заступником командира військової частини 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського. Очолив 93-тю окрему механізовану бригаду «Холодний Яр» у березні 2019 року.
Під командуванням Брижинського бригада воювала на Авдіївському напрямку, де бійців суттєво розширили та зміцнили вже зведену систему укріплень, а також на Луганщині — у районі Новотошківського, Бахмутської траси та Кримського. За останню ротацію, що тривала понад 7 місяців, бригаді вдалося звільнити від окупантів, просунувшись уперед на 1,5 км у районі Новотошківського.
Також бригада під керівництвом Брижинського значно покращила своє тактичне положення у районі Бахмутської траси, а також у районі Кримського.
Дмитро Брижинський: оборона Чернігова і подальша кар’єра
Після російського вторгнення у лютому 2022 року Брижинський очолив штаб оборони Чернігова, куди увійшли підрозділи Національної гвардії, Прикордонної служби, Служби безпеки України.
В травні 2022 року був призначений командиром 58 окремої мотопіхотної бригади.
У жовтні 2022 року Брижинського було призначено керівником патронатної служби апарату облдержадміністрації Чернігівщини. Також відомо, що Брижинський був радником керівника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса.
21 вересня 2022 року Брижинський отримав звання «Почесний громадянин міста Чернігова» за особисту мужність та героїзм, проявлені під час виконання службового та громадянського обов’язку на благо міста Чернігова.
Заяви Дмитра Брижинського
Брижинський позитивно оцінив закон, який передбачає посилення покарання для військовослужбовців.
«В західних країнах така ж відповідальність, як і у нас зараз, тільки тюрма. Це питання в армії Сполучених штатів розглядає воєнно-польові суди. Проблемне питання в тому, що наше суспільство до цього моменту не готово було сприймати цю відповідальність», – казав Брижинський в інтерв’ю Суспільному.
Він вважає співмірним покарання до 12 років тюрми за дезертирство і залишення військової частини.
«Співмірне, обов’язково. 3-12 років. Військовий колектив взаємозалежний один від одного. Приклад з практики: піхотні підрозділи виконують завдання на визначеному рубежі, їх повинні підтримувати: танкісти, артилерія. Якщо танкова бригада не підтримує піхоту, піхота не може виконати свою задачу. Екіпаж БМП: механік, навідник, командир також взаємозалежні один від одного. Якщо хтось залишить позиції, інший також скаже «чи я не такий», і також залишить позиції. Це ми проходили у 2014 році… Якщо хтось залишив позицію, а через нього загинуло 10 осіб, то йому умовний строк дати», – сказав Брижинський.
Говорячи про оборону Чернігова, він пригадував, що «перший етап війни був на адреналіні, на драйві». Брижинський також зазначив, що був випадок, коли в той час підрозділ залишив позиції, але цей вчинок був об’єктивним, оскільки бійці не мали координації, зв’язку з флангами і не орієнтувалися на місцевості.
Він радить звертатися до суду тим, хто не вірить своїм командирам.
«Якщо хтось не вірить своєму командиру, або є підозра, що він неправильно виконує свої задачі, звертайтеся до суду. Буде проведена військова експертиза, військовий експерт надасть оцінку діяльності того командира, і суддя ухвалить рішення», – додав Брижинський.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:00
Спецтема
Оголошення
19:24, Вчора
16:39, 14 листопада
16:39, 14 листопада
19:24, Вчора
09:42, 15 листопада
live comments feed...