13:41, 12 березня 2023 р.
«Ігри з літерою Ш»: Шевченко в контексті європейської культури
10 березня у стінах Чернігівської центральної міської бібліотеки імені М. М. Коцюбинського відбулася оригінальна культурна імпреза. До Шевченкових днів молодіжний аматорський театр EX LIBRIS подарував містянам літературно-поетичну вечірку "Ігри з літерою Ш". Актори разом з глядачами мандрували у просторі і часі, зустрічаючи на своєму шляху поетів з різних країн та епох, прізвища яких починаються літерою Ш. Так постать титульного поета вводиться до контексту світової літератури та сучасної культури.
Марина Каранда, художня керівниця колективу:
«У нас сьогодні не було ані переповідей біографії головного винуватця події, ані традиційного читання творів Кобзаря. Ми створили постмодерний сценарій. Актори поетично філософували на теми війни, кохання і мистецтва. Робили це за допомогою творів британця Шекспіра, німця Шиллера, польки Шимборської, українця Шевченка. Показати Тараса серед інших важливих постатей європейської культури - то цікаво і цінно».
Крістіна Чорна, акторкатеатру EX LIBRIS:
«Такі зустрічі об’єднують тих, хто цінує та любить літературу, театр, музику. А деяким людям, які потрапляють на подібні вечори вперше, ми можемо цю любов прищепити. А ще популяризувати українських письменників разом з письменниками Європи».
Олександр Білогура, актор театру EX LIBRIS:
«Хотілося відійти від певних стереотипів, що шевченківське свято обов’язково має відбуватися з пафосом, возвеличенням. Вважаю, що слід зосередитись на ідеї мистецького просвітлення людей, на оцій знаменитій фразі Шевченка: «І чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь». Тому на цій літературній вечірці-експерименті ми зробили мікс творів різних авторів включно з Шевченком, і вийшла цікава палітра. Сама ідея поєднати поетів за літерою Ш дає можливість робити й інші заходи такого ж плану, створювати доволі незвичні комбінації. Ми не звикли чути разом вірші і Шекспіра, і Шевченка. Треба відходити від шаблонів і розширювати горизонти, і робити це не примусово, а тому, що це подобається нам. Просувати культуру краще не насаджуючи її, а заохочуючи до неї».
У дійство органічно вписалась жива музика 20 століття – як українська, так і зарубіжна. Друга половина імпрези була інтерактивною з залученням глядачів. Із зали лунали вірші чернігівських авторок Олени Колесник та Світлани Шуміло, а також та інших поетів України і Європи. Родзинкою вечірки стало декламування деяких творів мовою оригіналу - англійською та німецькою. Камерне приміщення ледве вмістило всіх охочих, і така зацікавленість подібними мистецькими проектами доводить: «оживлювати» та наближувати до сучасного глядача вічно актуальну класику не тільки можна, а й треба.
Автор: Ольга Мелашенко. Фото – Євгенія Ребенок
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
20:08, 17 грудня
15
12:28, 18 грудня
13:10, 18 грудня
19
10:32, 17 грудня
10
live comments feed...