
12:33, 24 березня 2023 р.
У колишньому райцентрі Чернігівщини закривають школу

Семенівська школа № 5, світлина Катерини Сушениці
У Семенівці ліквідували одну з чотирьох шкіл. Таке рішення ухвалили одноголосно 23 березня на сесії Семенівської міської ради.
Як повідомляє портал "Суспільне.Новини" з посиланням на начальницю відділу освіти Семенівської міської ради Олену Кресс, ліквідували школу через малокомплектність.
У Семенівському ЗСО I-II ступенів №5 навчається 58 дітей, з них — чотири дитини перебувають за кордоном. Загалом у школі сім класів, немає першого та дев'ятого.
- Це найменший по наповненості заклад. Процедура ліквідації тільки буде розпочата, бо треба завершити навчальний рік. В самому рішенні вказано, кінцевий термін 1 липня, коли ліквідаційна комісія має здійснити всі процедурні питання і внести дані в реєстр про ліквідацію юридичної особи саме цього закладу, — розповіла Олена Кресс.
Вартість навчання одного учня у школі складає більш ніж 60 тисяч гривень, сказала директорка школи Ольга Деденко.
- Для прикладу, у гімназії навчання одного учня складає 28 тисяч гривень. Різниця така, бо у нас мало діток. У нас перспективи по наповнюваності закладу немає. На наступний рік по початковій ланці у нас залишаються два класи, всього 11 учнів. У школі всі зручності є, і вода підведена. Будівля 1996 року. Приміщення у нас не старе. Дуже шкода, що закривають, — розповіла Ольга Деденко.
Катерина Сушениця матір двох дітей, які навчаються в цій школі. Жінка каже, питання щодо закриття школи порушували два роки тому. Щоб школу не закрили, Катерина разом з іншими батьками зверталися в різні інстанції.

Катерина Сушениця, світлина Катерини Сушениці
- Ми писали звернення до депутатів. На минулу сесію ми приходили і спілкуватися. Ми зверталися і до прокуратури, до Чернігівської ОВА, до Уповноваженого ВРУ з прав людини, до Управління освіти Чернігівської ОДА. Нам всі пояснювали, що воєнний стан і дорого утримувати, — розповіла пані Катерина.
Катерина розповідає, з батьками рішення щодо закриття школи не обговорювали.
- 7 грудня 2022 року наша громада винесла рішення про закриття школи. Нас не запрошували на публічне обговорення. Було обговорення з колективом школи. Нас туди не запрошували.
Проте чиновники кажуть, що усе в рамках закону:
- Батьки писали звернення, ми на них реагували. Обов'язкова процедура обговорення стосується закладів освіти, які розташовані в сільській місцевості. Для міських закладів освіти така процедура не передбачена. Ми постійно під обстрілами, ми не можемо проводити масові заходи, — розповіла Олена Кресс.
У школі працюють 19 людей, 13 — це педагоги. Взимку працюють ще додатково три кочегари. Чи будуть працівники, після закриття навчального закладу, працевлаштовані в інші установи - в управлінні освіти відповіли так:
- Наразі ми маємо одну пропозицію для працевлаштування працівника цього закладу. Ще до 1 липня доволі багато часу, якщо будуть виникати якісь вакантні посади, ми будемо думати про кожну людину, яка мала роботу в цьому закладі, — сказала Олена Кресс.
Як повідомили в управлінні освіти Чернігівської ОДА, майже третина шкіл Чернігівщини вважаються малокомплектними. Загалом в області функціонує 402 школи, з них 142 малокомплектні. У кожній навчається менше 25 учнів. Загалом за останні п'ять років на Чернігівщині ліквідували більше сотні таких навчальних закладів.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...