
16:40, 30 березня 2023 р.
На Чернігівщині у природному парку виявили африканську чуму свиней: чим небезпечна хвороба

На території Ічнянського національного природного парку виявили африканську чуму свиней. Про це розповів начальник головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен, пише «Суспільне Чернігів».
28 березня фахівці Держпродспоживслужби під час обстеження парку виявили двох мертвих диких кабанів. Відібрані матеріали відправили до Києва на експертизу в Науково-дослідний інститут.
– 28 березня ми їздили в Ічнянський національний природний парк. А нас була підозра, що там може бути африканська чума свиней, бо були встановлені випадки загибелі свиней. Було виявлено залишки двох трупів свиней. Від одного ми відібрали матеріал і відправили на експертизу. 29 березня офіційно підтверджено, що в матеріалі був виявлений збудник африканської чуми свиней, — сказав Юрій Павлішен.
Африканська чума свиней не несе загрози життю людей, сказав Павлішен. Вона швидко поширюється серед свійських та диких свиней.
– На африканську чуму свиней хворіють дикі та свійські свині. Загроза її в тому, що вона наносить великі збитки. Свині масово гинуть, утилізують їх шляхом спалювання. На даний час ніякого лікування щодо африканської чуми не існує у світі. Профілактичні заходи спрямовані на дотримання ветеринарно-саніторних вимог щодо вирощування, утримання, реалізації свиней.
Останній раз африканську чуму свиней на Чернігівщині виявляли у січні 2022 року на території Добрянської ТГ. Пік захворюваності припадав на 2014-2016 роки.
Для того, щоб убезпечити господарство від занесення вірусу у Держпродспоживслужбі рекомендують:
- утримувати свиней у закритих приміщеннях;
- не допускаючи контакту з іншими тваринами;
- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
- обслуговувати тварин у спеціальному одязі, не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо господар мисливець, або з якихось причин має постійний контакт з дикою фауною;
- не годувати свиней харчовими відходами, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки;
- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:12
Вчора
Спецтема
Оголошення
10:55, 22 березня
95
10:55, 22 березня
54
19:45, 23 березня
25
11:15, 19 березня
1
13:07, 19 березня
17
live comments feed...