
14:50, 12 квітня 2023 р.
ONUKA перевірила оцифровані музичні інструменти з пластику зроблені за кресленнями її дідуся

Солістка музичного гурту ONUKA Ната Жижченко грає на окарині, зробленій по оцифрованому зразку дерев‘яного музичного інструменту її дідуся, відомого чернігівського майстра та музиканта Олександра Шльончика. Ця окарина, так як і інші інструменти, зроблена з пластику за допомогою 3D-принтера в рамках нового проєкту від мобільної майстерні цифрового виробництва «TOLOCAR».
Про це повідомляє телеканал «Дитинець».
– Якби дідусь це побачив, він би просто офігів. Іншого слова немає. Він би просто був би в шоці, що можна відзняти всі показники і диво-машина просто це віддрукує. Звичайно, в цьому величезне майбутнє. Тільки що дізналася, що собівартість такої окарини 30 гривень. Такі окарини можна робити для музичних шкіл, будинків культури, для інтернатів, – каже Ната Жижченко, лідерка музичного гурту ONUKA
Співачка також зазначила, що подібні інструменти ніяк не замінюють дерев‘яні, проте є гарною доступною альтернативою.

Ната Жижченко
– Я 100% буду це використовувати на концертах, хоча би тому, що це виглядає круто. І звучить круто. Ця окарина дійсно звучить так само, як дерев‘яна. Навіть мені було би складно відрізнити, що це не дерево. Це великий успіх.
Окрім окарини за кресленнями Шльончика з пластику надрукували також жоломигу та тріскачку. Організатори кажуть, поки що ці моделі потребують доопрацювання. Проте в майбутньому планують досягти максимальної схожості з оригіналами.

Костянтин Леоненко
– Зараз ми продовжуємо співпрацю з Олександром Бешуном – це останні учень Шльончика. Він нам допомагає налаштувати процес, оптимізувати його саме для виготовлення за допомогою 3D-принтера. Наша мета така, щоб таку окарину можна було друкувати в школах, бібліотеках. Тому Олександр консультує нас щодо форми, отворів для свистка, щодо форми розташування отворів для пальців, щоб ці музичні інструменти були максимально близькими до оригіналів, – каже лідер проєкту «TOLOCAR» Костянтин Леоненко.
Нині спеціалісти з «TOLOCAR» провели майстер-клас для дітей та дорослих з моделювання та виготовлення подібних музичних інструментів і різних дрібничок за допомогою 3D-принтера.
Всі ініціативи в рамках «TOLOCAR» безкоштовні. Цей проєкт реалізується від імені федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. У Чернігові вони на тиждень і вже допомогли проєкту «Дерев‘яне мереживо» відновлювати одну з чернігівських візитівок.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:09
Вчора
11:33
Вчора
Спецтема
Оголошення
12:59, 25 березня
19:36, 26 березня
1
00:12, 17 березня
2
01:59, 17 березня
11:25, 28 березня
live comments feed...