14:04, 15 квітня 2023 р.
Висаджено 300 дерев, і це ще не кінець – як планують озеленити місто
У Чернігові з березня розпочалася масова висадка дерев, яку здійснює КП «Зеленбуд». Зима була теплою, тож це дало можливість посадити саджанці на початку весни та провести роботи на клумбах. Наразі нові дерева вже розпускаються, а висаджені тюльпани незабаром доповнять Чернігів новими фарбами. Які ще роботи з озеленення міста на 2023 рік запланувало підприємство та де їх мають проводити, дізнавалися наші журналісти.
Олександр Москаленко, Фото зі сторінки КП "Зеленбуд" у Facebook
Головний інженер КП «Зеленбуд» Олександр Москаленко розповів, що на 2023 рік було заплановано висадку 500 дерев. Уже 300 з них висаджено весною.
«Більшість висаджених дерев – це липа європейська та клен гостролистий. Найбільше висадили на вулиці Захисників України (близько 120 лип), Льотній і Магістратській (висаджували червоні клени). Це були основні локації, а потім була підсадка містом» – говорить пан Олександр
Осінню КП «Зеленбуд» планує масову висадку дерев, більше 100 шт., на вул. Козацька. Співробітники мають наміри висаджувати черемху, для цього уже проводиться експертиза, яка визначить чи можна там реалізовувати заплановані роботи. Крім цього восени планується підсадка дерев замість тих, які не прийнялися. Олександр Москаленко розповідає:
«З минулого року у нас із 300 дерев не прижилося лише 4. Це ті дерева, які станом на сьогодні не розпустилися. Якщо дозволена норма таких дерев 10%, то у нас 1-1,5%. Всі інші дерева перезимували, прижилися та розпустилися».
Працівники КП «Зеленбуд» зобов’язані доглядати за новими деревами, тому на зиму вони формують крону, обрізаючи для цього кілька см гілок. Весною, коли дерево прокидається, його обов’язково проливають, вносять біодобриво, щоб воно краще змогло адаптуватися після зими, і обробляють ліками від личинки хруща. Якщо нове дерево має якесь пошкодження від шкідників, то його лікують.
Крім цього, один з напрямків підприємства – це знешкодження дерев, які перебувають у поганому стані. «Наразі такі дерева є у місті і вздовж вулиць, і в прибудинкових територіях. Найбільш проблемні дерева у Чернігові – це старі тополі, бо їм уже від 40 до 60 років, та й сама тополя – це тендітне дерево. Найчастіше саме вони можуть падати» – говорить головний інженер.
Клумба Чернігова, Фото: Сергій Тонканов
Крім дерев одним з важливих етапів озеленення міста є висадка квітів. Наразі у Чернігові уже зійшли весняні тюльпани та гіацинти, які вже скоро будуть розквітати. Олександр Москаленко ділиться:
«Після того як тюльпани відцвітуть, а це десь у кінці травня чи на початку червня, будемо висаджувати у центральні клумби всього міста однорічні рослини. Наразі ми ще проводимо наради та узгоджуємо з управління ЖКГ, де і які квіти будемо висаджувати. На осінь, після того як ці рослини відцвітуть, будемо садити як зазвичай хризантеми. Ця рослина буде цвісти аж до перших морозів»
Озеленення є дуже важливим та необхідним процесом для міста, адже рослини здатні не лише очищувати повітря, а й зменшити рівень шуму та створити людям комфортні умови для проживання. Тож, закликаємо містян з повагою відноситися до праці комунальників з озеленення міста, милуватися та не шкодити нові зелені насадження. Нехай наш Чернігів буде завжди чарівно красивим, зеленим і мирним!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:14, 17 січня
10:57, 15 січня
17:14, 17 січня
10:31, 10 січня
10:31, 10 січня
live comments feed...