• Головна
  • Скільки переселенців на Чернігівщині та яку допомогу можуть отримати
11:05, 21 червня 2023 р.

Скільки переселенців на Чернігівщині та яку допомогу можуть отримати

зображення ГС «АМУЖН»

зображення ГС «АМУЖН»

ВПО. Цей термін знайомий українцям ще з початку поточної україно-російської війни: з 2014-го року, коли тисячі мешканців України були вимушені виїхати з окупованого Криму та частин Луганської та Донецької областей. Але після 24 лютого 2022-го року цей термін став актуальним вже для усієї країни й, зокрема, для Чернігівщини.

Тому ми вирішили дізнатися скільки внутрішньо-переміщених осіб наразі живе у Чернігові та області та чи виплачує їм якусь допомогу держава.


Від інших регіонів до сусідніх будинків

світлина "DailyLviv.com"

-Згідно єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо-переміщених осіб, станом на 14 червня 2023-го року кількість внутрішньо-переміщених осіб в області становить 71 275 осіб, - розповідає директорка департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОВА Валентина Лугова.

У Чернігові ж ВПО офіційно зареєстровано: 10 405 осіб, які поділяються на 3 категорії:

6 167 людей приїхали до Чернігова з інших регіонів України, 3 360 осіб – з інших районів Чернігівської області. Ще 874 українці є внутрішньо-переміщеними особами у межах міста (тобто це чернігівці, які досі живуть у Чернігові, але чиї будинки знищили російські окупанти).

Більше 10 тисяч осіб – це чимала кількість нового населення для міста. Цілком ймовірно, що насправді переселенців у Чернігові істотно більше, адже не всі вони з різних для себе причин реєструються. А у статистику офіційних органів потрапляють саме зареєстровані ВПО.

З одного боку це трохи дивно, адже Чернігівщина – це теж прикордонний з Росією регіон, і як не крути, ми також у зоні ризику. Але так, порівняно зі сходом і півднем у нас відносно тихо, а обстріли концентруються на самому прикордонні. Можливо Чернігів приваблює переселенців комфортом і впорядкованістю, відносно недорогою вартістю життя та, як кажуть самі ВПО, простішим ставленням до мовного питання.

А ось щодо того, скільки чернігівців стали ВПО в інших регіонах України – нам не змогли відповісти ані представники обласної, ані міської влади. Ймовірно через те, що статистика і реєстрація ведеться саме на прибуття ВПО у нові регіони, а не на їх вибуття із домашніх.


Що з виплатами?

Валентина Лугова

-Допомога надається на кожну внутрішньо-переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо-переміщених осіб, у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень, для інших осіб – 2 000 гривень, - каже Валентина Лугова.

За інформацією, яку нам надали у департаменті соціальної політики Чернігівської міської ради, 6234 людини отримають допомогу як ВПО у Чернігові. Ще 472 українця-ВПО отримають у Чернігові допомогу як сім’ї з дітьми, малозабезпечені сім’ї або ж сім’ї з особами з інвалідністю.

Нагадаємо, нещодавно ми розповідали історію краматорчанки Ольги Дзержинської, яка після початку повномасштабного вторгнення переїхала у Чернігів і розказала, чому чисельні переселенці обирають саме наше місто.


Сєргєй Карась
Чернігівська медіа група


* * * 
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВПО #Чернігів #Чернігівська область #Валентина Лугова #переселенці
Оголошення
live comments feed...