• Головна
  • Криптоабетка для чайників: розбираємось в термінології
Новини компаній
17:12, 18 липня 2023 р.

Криптоабетка для чайників: розбираємось в термінології

Новини компаній
Криптоабетка для чайників: розбираємось в термінології, фото-1

Ринок криптовалюти дедалі набирає більше обертів. Криптомонети виступають не тільки як засіб збереження та примноження капіталу, але й як повноцінний платіжний інструмент. Все більше відомих брендів приймають їх до розрахунків. Кожного дня створюються нові криптоактиви. Тож, щоб не пасти задніх в світі криптовалют, який стрімко розвивається, варто розібратися в різноманітті віртуальних фінансів.

З чого ж почати мандрівку до криптосвіту? Як і будь-яке навчання, знайомство з крипто всесвітом варто починати з вивчення термінології. Отже, вирушаймо в захопливу та цікаву подорож, яка відкриє для вас завісу нескінченного та різноманітного світу криптовалюти.

В цій статті ми розглянемо такі поняття, як криптовалюта, блокчейн, хеш, криптобіржа, криптогаманець. Познайомимось з різними видами криптоактивів та розглянемо основні з них (Bitcoin, WBT Token, Ethereum, matic криптовалюта, Binance Coin та інші).

Базова термінологія

Отже, що таке криптовалюта?

Криптовалюта - це віртуальні фінанси, які не мають фізичного підкріплення та існують лише у вигляді цифрового коду.

Основою світу криптовалют є технологія блокчейну.

Технологія блокчейну - це система запису та передачі інформації, у якій дані зберігаються у вигляді ланцюжка блоків. В кожному блоці записана інформація про транзакції та хеш попереднього блоку. Таким чином, всі блоки в ланцюжку пов’язані між собою, що виключає можливість їх зміни. Зміни в блокчейні відбуваються лице при проведенні нових транзакцій. Це дозволяє захистити дані блокчейну від підробки.

Хеш - це функція шифрування вхідних даних. Це засіб підвищення безпеки транзакцій, який потрібен для того, щоб ніхто не зміг розшифрувати блоки із записами про транзакції.

Купівля та продаж криптомонет відбувається на біржі криптовалюти.

Отже, криптобіржа - це майданчик, де можна купити, продати або обміняти криптомонети. Криптобіржі бувають централізовані та децентралізовані. Краще користуватись послугами великих централізованих бірж, де можна купити криптовалюту цілком безпечно. Найбільшими та найвідомішими є криптобіржі WhiteBIT, Binance та Bybit.

Для того, щоб торгувати криптовалютою, вам знадобиться криптогаманець. При реєстрації на криптобіржі вам автоматично надається криптогаманець, де будуть зберігатись куплені криптомонети.

Види криптовалют

В сучасному криптосвіті існує велика кількість віртуальних криптоактивів, але найпершою криптомонетою був біткоїн.

Перша криптомонета

Біткоїн - перша та найбільш популярна криптомонета в світі. Біткоїн був створений як альтернатива фіатним грошам. Біткоїн - це повністю децентралізована монета, тобто ніякі державні фінансові установи не мають ніякого контролю над фінансовими операціями з біткоїном.

Недоліком біткоїну є те, що в процесі його видобутку витрачається велика кількість електроенергії. Видобувають біткоїни в процесі майнінгу.

Майнінг - процес видобутку криптовалют. В майнінгу зазвичай бере участь велика кількість учасників.

Щоб позбутися недоліків біткоїну, були створені інші криптомонети. Їх називають альтернативними монетами або альткоїнами.

Інші криптовалюти

Альткоїн - це будь-яка монета, окрім біткоїну. Наразі зараз існує велика кількість альткоїнів. Найпопулярнішими з них є Ethereum, WBT Token, Binance Coin та інші.

Стейблкоїни - це стабільні монети, вартість яких прив’язана до будь-якого фізичного носія, наприклад, фіатних грошей або золота. Популярні стейблкоїни - Tether (USDT) та USD Coin (USDC). Вартість цих криптомонет прив’язана до доллара США.

Токени

Токени за своїм призначенням схожі на жетони або акції. Проєкти можуть випускати власні токени. Вони дають тим, хто ними володіє, повні можливості, але лише в тому проєкті, який випустив цей токен. Токени бувають різних видів:

  • платіжні - matic криптовалюта, Solana, WBT-токен, Ether, BNB-токен;
  • незамінні - NFT-токени, такі, як CryptoPunks, Axie Infinity або Beeple;
  • децентралізовані - Defi Token, наприклад, Chainlink (LINK), Aave (AAVE);
  • утилітарні - Utility Token, до них відносяться ApeCoin (APE), Decentraland (MANA);
  • токени безпеки - Security Token, це BCAP та EXOD;
  • конфіденційні монети - Privacy Coin, включають Monero (XMR), Zcash (ZEC) та Dash (DASH);
  • біржові - Exchange Token, випускаються біржами, це такі монети, як Binance USD (BUSD) або Crypto.com (CRO);
  • мем-монети - Meme Coin, найбільш популярними є Dogecoin (DOGE) та Shiba Inu (SHIB).

Ми не будемо вдаватися у відмінності між цими видами токенів, бо це тема для іншої великої статті.

Як купити криптовалюту

Для того, щоб купити криптовалюту, треба виконати декілька нескладних дій:

  • зареєструватись на криптобіржі,
  • поповнити гаманець,
  • обрати напрямок обміну (тобто вибрати які криптомонети ви хочете купити та яку валюту ви будете витрачати),
  • виставити ордер або створити заявку на виконання торгової операції,
  • дочекатись проведення транзакції.

Для здійснення операцій з криптовалютою на централізованих біржах необхідно проходити верифікацію. Для виконання транзакції може знадобитися деякий час.

Купуючи та продаючи різні криптоактиви, можна заробляти на різниці курсів, це називається трейдингом криптовалют.

Сфера застосування криптоактивів безмежна - довгострокові інвестиції, трейдинг, кредитування, фінансові переводи, зберігання фінансів, розрахункові операції. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...