• Головна
  • Одне впало на автомобіль, а інше на дорогу – як у Чернігові справляються з аварійними деревами
12:04, 3 серпня 2023 р.

Одне впало на автомобіль, а інше на дорогу – як у Чернігові справляються з аварійними деревами

Одне впало на автомобіль, а інше на дорогу – як у Чернігові справляються з аварійними деревами

Цього року липень відзначився грозами та буревіями, які принесли Чернігівщині немало клопоту. Села регіону часто залишалися без електроенергії, а у самому Чернігові сильні пориви вітру повалили не одне дерево, та на щастя обійшлося без жертв. Які дерева падають у місті під час грози та як КП «Зеленбуд» попереджає такі випадки, дізнавалися журналісти сайту 0462.ua.

Минулого місяця на території Чернігова, яку обслуговує КП «Зеленбуд», внаслідок сильного вітру впало не одне дерево. Підприємству доводилося три рази виїжджати вечором на аварійні роботи. Головний інженер КП «Зелендуб» Олександр Москаленко розповідає:

Олександр Москаленко, Фото із соцмереж

Олександр Москаленко, Фото із соцмереж

«Найперше впало на проспекті Миру, 186. Там переламався великий клен і впав на автомобіль, який не підлягає ремонту. Потім на Валу впало велике дерево, але нічого не пошкодило. Останній випадок, під час буревію, був на вул. Мстиславська біля молодіжного театру, там великий каштан переламався і впав на дорогу. Під час поривів вітру, та ще й з дощем, гілки опадають частіше, в основному з каштана та тополі, листя намокає і стає важкими».

Головний інженер запевняє, що очевидних аварійних дерев у Чернігові дуже мало, оскільки підприємство слідкує за станом рослин у місті. Якщо є небезпека, то її намагаються знешкодити.

«Зазвичай у нас падають ті дерева, які на вигляд в ідеальному стані, а коли воно переламується, виявляється що в середині трухляве чи з дуплами. У нас у місті така ситуація: дивишся на дерево, воно здорове, живе, з листям, а починаєш пиляти – всередині трухле. Колись був цікавий випадок у Мар’їному гаю біля Стрижня. Там стояла тополя висотою в 40 метрів, в ідеальному стані, але водоканал проводив роботи, тому ми її почали пиляти. Коли завалили, виявилося що вона трималася тільки на корінні, в середині стовбура зовсім не було» – говорить Олександр Москаленко.

Найбільш небезпечні дерева у місті – це старі верби та тополі, особливо пірамідальні, вони відкидають багато сухого гілля, яке при пориві вітру може падати. Здебільшого небезпечні дерева знаходяться у скверах чи в приватному секторі. Часто падають тополі, які ростуть вздовж дороги на вулиці Мазепи. Багато випадків траплялося і на вул. Берегова, коли дерева падали у Стрижень. Олександр Москаленко зазначає, що витягати з води їх потім доволі важко.

Чернігівці не завжди підтримують видалення дерев у місті.

«Якщо стоїть сухе, то люди позитивно відносяться до того, що його прибирають. Але є багато випадків, коли видають документи на якесь старе, уже трухляве дерево, ми приїжджаємо його пиляти, приходить 5 чоловік і кажуть: «Пиляйте його під корінь», а потім приходять ще люди і кажуть: «Не чіпайте». Реакція різна, та коли вже бачать дерево зсередини, то думка зазвичай змінюється» – розповідає головний інженер КП «Зеленбуд».

Аварійні та небезпечні дерева видаляються у Чернігові ледь не кожного дня. Найчастіше роботи проводять у Центральному парку, скверах та особливо на Валу, де стоїть багато старих рослин, які часто ламаються навпіл чи падають з корінням.

Перед видаленням дерева, його обов’язково має оглянути комісія, до якої входять представники Управління ЖКГ, КП «Зеленбуд» та Державної екологічної інспекції у Чернігівській області

«Комісія виїжджає за зверненням громадян, або, якщо це на території, яку обслуговує «Зеленбуд», ми самі пишемо про те, щоб обстежити зелені насадження. Виїжджає комісія і разом з екологом визначає, чи аварійний нахил, чи воно сухе, вікову межу (дерева, яким більше 50 років, потрібно видаляти). Висновок роблять за зовнішнім виглядом. Якщо нахил більше ніж 35˚, воно рахується аварійним і при пориві вітру може впасти. Так само видно, чи пошкоджена кора, чи є дупла, кількість сухих гілок. В кінці визначається, чи видалити дерево, чи зробити обрізання, чи взимку зробити кронування» – пояснює Олександр Москаленко.

У Чернігові й справді багато старих дерев. Ззовні вони можуть здаватися безпечними, а зсередини приховувати велику загрозу. Тож під час грози, задля своєї безпеки, краще залишатися вдома та не гуляти біля дерев, особливо у парках та скверах.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігів #дерева #Вал #Зеленбуд #падіння #тополя #верба
Оголошення
live comments feed...