Новини компаній
10:29, 8 вересня 2023 р.
Полювання - як почати і що варто знати
Новини компаній
Якщо Ви не знаєте яким чоловічим хобі зайнятися, то ми залюбки порадимо зайнятися – полюванням. Полювання – це одне з перших занять людства на землі, яке приносило їжу та багато інших корисних речей, тому інстинкт мисливця закладений у нас від народження. В наші дні для професіоналів полювання – це робота, а для інших людей цікавий час проведення. Полювання не просто хобі, у ньому є своя філософія та етика.
Практично на всій території України є дичина, на яку можна полювати. Процес полювання починається набагато раніше, ніж вистеження здобичі, а саме з моменту підготовки (приготувати зброю та набої, мисливське спорядження та одяг, зібрати мисливський рюкзак, підготувати до походу собаку). Іноді підготовка не гірша від самого полювання.
Опускаючи всі вступи та передмови, хочемо, приступити до більш докладного розкриття питання за правилами полювання, вони включають наступне:
- правила безпечної поведінки,
- правила не докорінного дотримання дій, передбачених законодавством, що регулює цю галузь,
- наявність документів, необхідні для законного полювання.
Полювання на звірів, зазначених у ЗУ "Про мисливське господарство та полювання", проводиться в масштабах промислового або спортивно-аматорського полювання. Відмінність полягає в тому, що здобуті тварини під час промислового полювання, здаються до державних підрозділів, а за аматорського - здобуток надходить у особисте розпорядження.
Під час полювання завжди повинні при вас знаходитися мисливський квиток та інші необхідні дозвільні документи. Мисливець зобов'язаний пред'явити інспекторам, у разі перевірки, дані документи, а за необхідності також мисливську зброю разом із здобутою дичиною.
Перелік документів (їх п'ять), необхідні для заняття полюванням передбачено ст. 14 ЗУ "Про мисливське господарство та полювання".
Путівки та ліцензії з відмітками повертаються за місцем видачі, після закінчення полювання.
Документи та дозвільні папери для полювання
Отже, першим, що потрібно отримати – це посвідчення мисливця. При оформленні даного квитка: здається облікова карта та сплачується держмито. Далі слід отримати дозвіл на зброю. Видається цей документ, за місцем прописки. По-перше, потрібно написати заяву до райвідділу МВС, по-друге, ви зобов'язані пройти медичну комісію.
Не менш важливо, наявність довідки, яка засвідчує, що судимостей, правопорушень за цією особою не спостерігається. Пройти перевірку на достатні умови для зберігання зброї. Місце зберігання перевіряється дільничним за вказаною адресою (безпечне місце для вогнепальної зброї доступне тільки господареві). Наступний крок – вступ до спільноти мисливців. У товаристві мисливців видаються відстрілювальні картки та ліцензії.
Відстрілювальна карта передбачає полювання на пернату дичину, єнотовидних собак, зайців, лисиць і вовків.
Ліцензія, що дає дозвіл полювати на великих і хутрових тварин, тобто: лосів, косуль, кабанів, ланей, оленів, бабаків, нутрій, білок, бобрів, ондатр, куниць, норок і тхорів.
При полюванні за допомогою собаки потрібен паспорт із позначкою, що собака допущений до полювання.
Правила полювання є системою дій, які повинні дотримуватися всі мисливці бездоганно. Ми виділяємо 10 основних правил, які розглянемо в деталях:
- Мисливці суворо повинні дотримуватись дисципліни та дотримуватися інструкцій єгеря.
- Забороняється полювання з несправною чи незареєстрованою зброєю.
- Спрямовувати зброю у бік людей чи тварин заборонено.
- Необхідно дотримуватись правил перезарядки зброї, при перезарядці не допускається спрямовувати ствол у сторони (направляти вниз або до верху).
- Під час транспортування зброї, потрібно її тримати незарядженим і розібраним.
- Наближаючись до населеного пункту, мисливець має розрядити зброю.
- Не дозволяється стріляти по птахам, що летять нижче 3 метрів над землею, на відстані 10 метрів від мисливця.
- Не допускається стріляти не бачачи цілі (орієнтуючись на слух), наприклад, темно, туман і т.д.
- Якщо сталася осічка, необхідно почекати 5-6 сек., щоб не сталося непередбаченого пострілу, що може бути небезпечним.
- Якщо зброя впала, необхідно ретельно перевірити її на наявність пошкоджень.
Правила полювання прості, але їх дотримання можуть врятувати Вам життя та здоров'я, нещасних випадків на полюванні стане значно менше. Ще раз прочитайте правила полювання та приділіть їм належну увагу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:45, 10 листопада
10:19, 14 листопада
22
18:42, 11 листопада
11:10, 13 листопада
3
09:51, 13 листопада
live comments feed...