
10:42, 28 вересня 2023 р.
Не вистачає дорожніх знаків, а водії порушують ПДР: з якого ряду виїжджати на коло площі Перемоги у Чернігові

Не вистачає дорожніх знаків, а чернігівці часто порушують правила дорожнього руху, виїжджаючи на коло площі Перемоги з проспекту Перемоги. Про це розповів пресофіцер патрульної поліції області Віталій Копистко, йдеться у сюжеті «Суспільне Чернігів».
Відповідне відео із порушенням правил та покаранням водія штрафом у розмірі 510 гривень патрульні виклали в соцмережах. Чи потрібні в цьому місці додаткові знаки — читайте у матеріалі.
На відео водій чорного позашляховика виїхав на ділянку дороги з круговим рухом біля площі перемоги у Чернігові з правого крайнього ряду та порушив правила. Такі порушення стаються щодня, розповідає пресофіцер патрульної поліції області Віталій Копистко.
"На цьому колі встановлений знак рядності, який вказує про те, що рух з крайньої правої смуги дозволяється лише праворуч. Схема організації руху на цьому колі працює з 2019 року з останньої реконструкції".

Пресофіцер патрульної поліції області Віталій Копистко, ФОТО: Суспільне Чернігів
Чернігівець Андрій Примак — автомобіліст зі стажем. Чоловік каже, коли водії рухаються проспектом Перемоги і виїжджають на коло біля площі Перемоги — вони не мають достатньої інформації про напрям руху.
"Я вважаю, що поліція тут не права. Правий водій. В нас коло і на нього можна заїхати з чотирьох сторін. І з будь-якої сторони дві смуги на заїзд. До кола немає знаку, який би вказував, що права смуга не є заїздом на коло. Ми заїжджаємо на коло, і тільки тоді бачимо знак «Рух по смугах»".

Чернігівець Андрій Примак, ФОТО: Суспільне Чернігів
Тетяна Обловатна водійка з майже 40-річним стажем, понад п'ять років викладає водіння. Автоінструкторка пояснює, чому на це коло можна виїжджати тільки з лівої смуги.
"Ми повинні, згідно з правилами дорожнього руху, зайняти крайню ліву смугу. Чому? Зараз, коли ми виїжджаємо на коло — ми будемо бачити, що в нас продовження крайньої правої смуги просто немає. В крайній правій смузі в нас є острівець, який розділяє транспортні потоки одного напрямку. І коли водії потрапляють, ось у нас ситуація зараз — водій з крайньої правої смуги починає перелаштовуватись в крайню ліву смугу, при цьому порушуючи правила перестроювання на перехресті".

Автоінструкторка Тетяна Обловатна, ФОТО: Суспільне Чернігів
За словами Тетяни Обловатної, хоч в тому місці на колі йде переривчаста лінія, це не дає права водіям виїжджати на коло, згідно з правилами дорожнього руху.
"Там переривчаста лінія розмітки, але ця переривчаста лінія розмітки для тих, хто рухався вже по колу і з’їжджає з кола, а не для тих, хто виїжджав по крайній правій смузі".

Дорожній знак, ФОТО: Суспільне Чернігів
За словами автоінструкторки, перед колом повинні бути додаткові знаки. З цим погоджується і автомобіліст Андрій Примак.
"Це треба показати знаками. Є люди, які заїжджають в місто вперше. Є люди, які рідко їздять і вони не знають, що буде далі. Вони не знають, де перший з’їзд, на яку він вулицю. Вони заїхали на коло, а далі приймають рішення, куди їм далі треба".

Заїзд на коло площі Перемоги з проспекту Перемоги, ФОТО: Суспільне Чернігів
Віталій Копистко каже, дорожні знаки та розмітка перебувають на балансі міського управління ЖКГ, і поліція буде рекомендувати зміни.
"Фахівці відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції розглянуть ситуацію, можливо, можна буде додатково зробити, або розмітку, щоб водії які не є місцевими, щоб вони не плутались. Щоб це було видно заздалегідь".
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:09
Вчора
11:33
Вчора
Спецтема
Оголошення
12:59, 25 березня
19:36, 26 березня
1
00:12, 17 березня
2
01:59, 17 березня
11:25, 28 березня
live comments feed...