15:34, 2 жовтня 2023 р.
У Чернігові судять Росію
Господарський суд, світлина Сєргєя Карася
У понеділок, 2 жовтня, у Господарському суді Чернігова пройшло засідання по справі, відповідачем в якому є країна-агресор, тобто Росія.
Про що справа?
ТОВ «Енергополіс-Інвест» подало позов про стягнення з Росії 91 мільйону 64 тисяч 543 гривень збитків, які країна-окупант завдала підприємцям, пошкодивши будинок на проспекті Миру, 32 у Чернігові (це наступна будівля після «Дитячого світу» у бік третьої поліклініки: у ній, зокрема, розташований міський телеканал «Дитинець»).
Втім, сума у 91 мільйон – не остаточна:
—Це попередня сума, яку ми написали для того, щоб подати позовну заяву. Остаточну суму вирішить експертиза, яка буде проведена, — зазначає адвокат ТОВ «Енергополіс-Інвест» Олександр Сало.
Чи бере участь Росія?
Насправді, на це питання однозначної відповіді немає. Бо, з одного боку, ні, на засідання від Росії ніхто не прийшов, адже дипломатичні стосунки між Україною та Росією були розірвані після початку повномасштабного вторгнення, отже, російські консульства та посольства в Україні наразі не функціонують.
Але не можна сказати, що росіяни аж ніяк не залучені у процес, адже засідання по цій справі, яке мало відбутися 23 серпня, не відбулося саме через черговий воєнний злочин росіян – атаку на чернігівський драмтеатр:
—У зв`язку з необхідністю проведення відновлювальних робіт у приміщенні суду після ракетного удару російських загарбників по центру Чернігова завданого 19.08.2023, робота Господарського суду Чернігівської області була призупинена, судове засідання, призначене на 23 серпня 2023 року на 09:30 годин, не відбулося, — зазначав у своїй ухвалі суддя Сергій Белов.
Як пройшло засідання?
Доволі швидко. Постраждала сторона подала клопотання про призначення експертизи. Клопотання суд задовільнив, експертизу призначив. Тому наразі розгляд справи припинений до отримання результатів експертизи.
—Маємо встановити скільки коштує пошкоджене майно й скільки потрібно коштів для відновлення цього пошкодженого майна, — розповів пан Сало. — Зрозуміло, що власники щось відновлювали – в них є на це документи. Й вже по документам експерт встановить скільки коштів вже витрачено та скільки необхідно ще витратити, щоб відновити цю будівлю
Та нащо воно все?..
Хтось може задатися питанням: «Для чого воно потрібно, адже Росія продовжує здійснювати воєнні злочини на території України й, здається, не збирається за це платити».
— На жаль, механізму (стягнення компенсацій з Росії, - прим.) ще немає, — визнає Олександр Сало. — Але ми вважаємо, що у майбутньому такий механізм буде вироблений на законодавчому рівні, або ж на міжнародному рівні. З такими позовами звертаються для того, щоб отримати рішення, а вже в майбутньому, коли будуть виплачуватися репарації, отримати кошти за пошкоджене майно саме від Російської Федерації (за рахунок арештованих активів)
Росія ж стільки зруйнувала. Хіба суд один?
Дійсно, Росія завдала значних руйнувань як Чернігову так й Чернігівській області. Тому позов ТОВ «Енергополіс-Інвест» не єдиний. Як розповідає Олександр Сало, який вивчав судову практику, навіть у Чернігові вже є винесені рішення, щодо стягнення коштів з країни-агресора.
Також у судовому реєстрі нам вдалося знайти ще кілька справ, розгляд яких наразі не завершений.
Якщо хочете, аби ми зробили великий матеріал та розібрали скільки коштів, за судовими рішеннями, Росія вже винна мешканцям та підприємцям Чернігівщини, а скільки справ слухається у судах наразі – дайте нам знати у коментарях.
Сєргєй Карась
Чернігівська медіа група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
11:21, 2 грудня
00:00, 19 листопада
live comments feed...