14:32, 1 листопада 2023 р.
Владислав Атрошенко, троє військових та лікар: нові почесні громадяни Чернігова
У 2022-му році Владислав Атрошенко (праворуч) вручав звання почесного громадянина Дмитру Брижинському (ліворуч), тепер пан Атрошенко сам став почесним громадянином, світлина пресслужби Чернігівської міської ради
Депутати міської ради Чернігова на позачерговій сесії, що відбулася 1 листопада, надали звання почесних громадян міста трьом захисникам Чернігова: Артуру Олефіренку, Олексію Приходьку та Миколі Стефураку, колишньому міському голові Владиславу Атрошенку й лікарю-травматологу Володимиру Фризу.
Почесні громадяни у авральному порядку
Питання про надання статусу почесних громадян не стояло на порядку денному сесії – його внесли лише перед початком засідання в якості додаткового питання.
Про те, що це питання готувалося в останній момент, говорить також той факт, що засідання комісії з питань присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова» відбулося 1 листопада 2023-го року. Й, можна припустити, якщо комісія дійсно збиралася 1 листопада, то робила вона це рано вранці, адже початок сесії був призначений на 9-ту ранку, отже, комісія мала відбутися раніше.
Хто висував та хто почесним громадянином став
Як розповів в.о. мера Чернігова Олександр Ломако, пропозиції щодо нагородження військових вносила 1-а танкова бригада. Зокрема, Микола Стефурак під час облоги Чернігова першим помітив ДРГ (диверсійно-розвідувальну групу, - прим.) та зупинив росіян, які зайшли у тил нашим військам, Артур Олефіренко був одним з тих, хто зустрів окупантів в районі «Епіцентру» та стримував росіян до підходу українського підкріплення, Олексій Приходько не дав ворогу прорвати оборону у Новоселівці.
Пропозицію щодо нагородження Владислава Атрошенка, за власним зізнанням, подав особисто Олександр Ломако. Він зазначив, що пан Атрошенко став тим міським головою, за часів керування якого місто змінилося, а також зазначив:
-Роль (Владислава Атрошенка, - прим.) в обороні Чернігова оцінена президентом України, який присвоїв орден «За мужність» міському голові. На жаль, центральна влада віддячила так, як вона віддячила. Але громада міста, я переконаний, зобов’язана підтримати присвоєння звання «Почесний громадянин».
Володимира Фриза, за свідченням Олександра Ломаки, висунула лікарська спільнота. Почесне звання йому надається за багаторічну працю.
Як проходило обговорення
Так як на здобуття звання почесного громадянина були висунуті зовсім різні люди з різних сфер життя, це рішення викликало обговорення. Тим більше, що, відповідно до положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова», почесні громадяни міста мають отримати одноразову виплату у розмірі 10 мінімальних заробітних плат станом на 1 січня року, в якому це звання надане.
На питання помічника депутатки Семененко Олександра Гашпара, чи отримає такі виплати Владислав Атрошенко, в.о. мера Чернігова відповів наступне:
-Ні, він не буде отримати грошові виплати, - зазначив Олександр Ломако.
Голова фракції «Слуг народу» Максим Черненок пропонував розділити при голосуванні питання надання статусу почесного громадянина військовим та колишньому міському голові. Втім, колеги пана Черненка не підтримали – «за» цю пропозицію проголосували лише 7 народних обранців.
Тож 23 голосами «за» статус почесних громадян міста отримали всі 5 претендентів на це звання.
Що говорили
-Кандидатуру Владислава Атрошенка було включено до проекту рішення з ініціативи в.о. чернігівського міського голови Олександра Ломаки, - підкреслює політичний аналітик Андрій Подвербний. - Слід відзначити, що після всім відомих судових баталій та наступного за ними звільнення з посади міського голови, Владислав Атрошенко дещо зник з публічного політичного простору Чернігова та області. Присвоєння цього звання – певна можливість повернення до публічного та медійного середовища, а також відзначення роботи Атрошенка на посаді міського голови.
Сам Атрошенко у коментарі порталу «Суспільне.Новини» подякував депутатам та зазначив:
-Сподіваюсь, що позиція депутатів віддзеркалює позицію громади нашого міста. Щиро вважаю, що це спільна відзнака всіх чернігівців, які повірили, що Чернігів має перспективи розвитку, працювали і працюють на місто, створюючи робочі місця, і сплачуючи податки, і захищали і захищають місто, і Україну в часи ворожої навали, - заявив пан Атрошенко.
Почесна компанія
Варто нагадати, що до цього рішення депутатів, відповідно до інформації Чернігівської міської ради, у Чернігові нараховувалося 23 почесних громадянина (відповідно, тепер їх стало 28).
Причому це звання мають зовсім різні люди. Зокрема, почесним громадянином (посмертно) у 2019-му році став екс-член Правління Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Валерій Сарана. Також почесними громадянами Чернігова є діючий митрополит Чернігівській і Новгород-Сіверський УПЦ Московського патріархату Амвросій (Полікопа), олімпійська чемпіонка Олена Костевич та очільник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.
Сєргєй Карась
Чернігівська медіа група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Як Ви ставитеся до того, що ексмер Чернігова Владислав Атрошенко став почесним громадянином нашого міста?
проголосували 294 відвідувачів
Абсолютно підтримую, заслужив!
50,7%
Категорично не підтримую!
13,9%
Це його робота - керувати містом. Звання почесного громадянина слід давати за щось більше.
23,1%
Загалом підтримую, але допоки йде війна, почесні звання - для військових. Іншим - після Перемоги.
12,2%
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
16:39, 14 листопада
16:39, 14 листопада
09:42, 15 листопада
09:42, 15 листопада
10:57, 15 листопада
live comments feed...