
15:21, 2 лютого 2024 р.
Коли в Україну прийде весна: бабак Тимко ІІІ зробив прогноз
На біостанції Харківського національного університету імені Каразіна у Зміївській громаді бабак Тимко III навіщував Україні весняну погоду за 6 тижнів.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Дістали «синоптика» з будиночка співробітники університету, хранителі бабака Володимир Ронкін і Надія Токарська.

«Тимко каже: досить з нас уже нестабільної весни. Весна може бути тільки українською. Тож чекаємо за шість тижнів нашу українську теплу весну», - оголосила Токарська.
Тимка також попросили зробити «прогноз», що допоможе українцям перемогти. Він побіг до таблички з написами «терпіння» та «час».

Як повідомляв Укрінформ, у лютому 2004 року на біостанції Харківського національного університету імені Каразіна вперше відсвяткували День бабака за прикладом Дня бабака у штаті Пенсильванія (США).
Згідно з повір'ям, якщо день похмурий, бабак не бачить своєї тіні і спокійно залишає нору – це означає, що зима скоро закінчиться і весна буде рання. Якщо ж день сонячний, бабак бачить свою тінь і, злякавшись її, ховається назад в нору – буде ще 6 тижнів зими. На Харківщині хранителі бабаків «розшифровують прогноз» інакше, фактично поєднуючи два варіанти з урахуванням кліматичних особливостей. Якщо день похмурий і тваринка не бачить тіні - весняне тепло прийде «за шість тижнів».
Ініціатором проведення свята був професор ХНУ ім. Каразіна Віктор Токарський (помер у 2020 році). Його підтримали колеги-науковці та харківський пресклуб. День бабака був покликаний привернути увагу до тварин, які опинилися в регіоні на межі зникнення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:16, 18 березня
11:57, 20 березня
09:47, 16 березня
14:57, 18 березня
00:00, 20 березня
live comments feed...