• Головна
  • Полярники провели для чернігівців онлайн-екскурсію зі станції «Академік Вернадський»
11:09, 13 березня 2024 р.

Полярники провели для чернігівців онлайн-екскурсію зі станції «Академік Вернадський»

Полярники провели для чернігівців онлайн-екскурсію зі станції «Академік Вернадський»

12 березня у Національному університеті «Чернігівська політехніка» в онлайн режимі з прямим включенням зі станції «Академік Вернадський» (Антарктида) відбулась гостьова лекція на тему: «Дослідження на українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Онлайн-зустріч пройшла за сприяння Національного антарктичного наукового центру.

Повідомляє Національний університет «Чернігівська політехніка»

Метеоролог Олександр Надточій і біолог Сергій Глотов розповіли про наукові дослідження, які здійснюються на станції, провели екскурсію територією, показали пінгвінів, наукові лабораторії, побут, зону відпочинку, фотогалерею і багато іншого. А також відповіли на численні запитання чернігівців.


На зустрічі були присутні студенти, науково-педагогічні працівники університету, представники Департаменту екології і природних ресурсів Чернігівської ОДА, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.


Цікаво, що на початку березня один з найбільших китів у світі відвідав акваторію поблизу станції «Академік Вернадський». Йдеться про фінвала, задокументована зустріч з яким відбулася вперше за всі роки українських досліджень Антарктики.

Цей вид кита – другий за величиною на планеті. Його довжина може сягати 26 метрів, а вага – 75 тонн.

Несподівана, але довгоочікувана зустріч сталася в протоці Пенола поблизу Аргентинських островів (саме до цієї групи належить о. Галіндез, де розташований «Вернадський»).

Фото Вадима Ткаченка

Фото Вадима Ткаченка


Хоч спостереження тривало лічені хвилини, але нашим полярникам вдалося попрацювати з твариною. Біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко встиг сфотографувати велетня, а також відібрати зразки шкіри та жиру від нього.

Їхні подальші лабораторні дослідження допоможуть з'ясувати стать кита, більше дізнатися про його стан та краще зрозуміти популяційну структуру цього виду в Антарктиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Антарктика #полярники #Чернігівська політехніка #Академік Вернадський #онлайн-лекція
Оголошення
live comments feed...