11:15, 27 березня
У Чернігові запустили чат-бот для підтримки ветеранів: яку допомогу надаватимуть
Звернутися за допомогою фахівців онлайн, не виходячи з дому. У Чернігові запрацював чат-бот, що спрямований на підтримку ветеранів, ветеранок, членів їхніх родин та родин загиблих або безвісти зниклих бійців та бійчинь. Його створили за ініціативи «Простору Можливостей» та «Коаліції ветеранських просторів».
Про це йдеться у відеосюжеті «Новий Чернігів».
Відтак на своєрідній платформі для віртуального спілкування можна залишити запит на психологічну підтримку, юридичну консультацію або ж послуги соціального супроводу. Для цього там також заздалегідь налаштований помічник.
Вікторія Калмикова
– Інколи людина не може навіть сформулювати той запит, що її хвилює. В чат-боті вже більш-менш бачиш, що там у тебе — юридична допомога, за якими питаннями, наприклад. Соціальна якась допомога, теж можна щось обрати для себе. Людині простіше, тому що дехто не бажає взагалі спілкуватися деякий час, коли повертається з війни, взагалі із суспільством. І наша задача — їх повернути в це суспільство. І чат-бот — це така як перша ступінь, дотик перший до повернення в це життя, – розповіла голова ГО «Ветеранська спільнота України «Серцевір» Вікторія Калмикова.
Працюватимуть із людьми кваліфіковані фахівці, що пліч-о-пліч із ветеранами з 2014 року. Скористатися чат-ботом, а відповідно й послугами психолога, юриста та соціального працівника можна з будь-якої точки регіону. Туди, за потреби, виїжджатимуть спеціальні мобільні бригади.
– Вже надали 5 автомобілів для інших ветеранських просторів, і наразі вже скоро нададуть і нам. На початку квітня десь ми вже отримаємо новий автомобіль. Ми отримуємо також паливо на всі ці виїзди, – зазначила проєктна менеджерка «Ветеранської спільноти «Серцевір» Ольга Островідова.
Ольга Островідова
– Будуть виїжджати до сіл, до віддалених громад, виїжджати по запиту до конкретної людини, яка, наприклад, не може вийти з дому. Таке теж буває, люди на самоті, але питання залишаються, їх треба вирішувати, – зауважила Вікторія Калмикова.
Подібну ініціативу у громадах «Серцевір» реалізував наприкінці минулого року, разом з «Українською освітньою платформою». Кажуть, вже отримали численні позитивні відгуки від ветеранів та їхніх родин.
– Виїзди були по п’яти громадах, там де ми отримали вже фідбек і зрозуміли, що потрібно для того, щоб люди розуміли, як зустрічати ветерана, як спілкуватися з ним, які проблеми з якими стикаються, саме ветеран, саме сім’я ветерана, родина. І взагалі ми зрозуміли, що спілкування потрібно вести не тільки із сім’єю, але й з усім оточенням, які є після того, як повертається людина вже додому, – підкреслила проєктна менеджерка «Ветеранської спільноти «Серцевір» Ольга Островідова.
Додамо, що в Чернігові продовжують облаштовувати комунальне підприємство «Ветеранський простір» спільно з громадською організацією «Серцевір» на базі колишньої жіночої консультації на Пирогова, що значно розширить можливості підтримки військових. Зі слів Вікторії Калмикової, там триває ремонт і попередньо запустити роботу простору планують на початку вересня.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:10
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...