• Головна
  • Чи потрібна Чернігову «Муніципальна варта»
13:58, 30 березня

Чи потрібна Чернігову «Муніципальна варта»

Чи потрібна Чернігову «Муніципальна варта»

Доцільність існування комунального підприємства «Муніципальна варта» нещодавно обговорили місцеві активісти під час круглого столу. Почали зустріч із оприлюднення даних щодо оренди «Мунвартою» офісного приміщення. Про це повідомляє сайт «Час Чернігівський».

«Згідно з договором оренди вони використовують офіс на 405 м². З фінансової звітності бачу, що у 2023 році витрати на опалення, водопостачання та електроенергію цього приміщення - 186 000 грн., - каже Вікторія ПІСКУН, активістка акції «ГРОШІ НА ЗСУ». - Зі слів керівника «Муніципальної варти», його робітники перебувають, так би мовити, «в полях», тобто виконують свої функції по місту. Тому витрати на електроенергію, водопостачання, опалення в такій сумі я вважаю недоцільними».

За словами пані Вікторії, на зарплатню працівників КП «Муніципальна варта» у 2023 році з міського бюджету виділено 7,5 млн грн.

Про свій досвід взаємодії з представниками «Муніципальної варти» розповів підприємець, ветеран Сергій Кнуренко: «Муніципальна варта» приходила, тільки бит у них не було, по 15 людей. Брали з собою чиновників, залякували орендарів, щоб орендарі не платили оренду. Ну, щоб підприємство не мало доходів. А видатки-то є».

Під час обговорення йшлося також про те, що деякі функції «Мунварти» дублюють інші структури. Тож доцільно було би об’єднати їх зусилля. «Залучили би до діяльності КП «Паркування і ринок», і не дублювали функції, які є на сьогодні. Зокрема, «Муніципальна варта» в інших містах і країнах є вартою, яка перевіряє паркування, видає чеки тощо», - вважає громадський активіст, волонтер Максим Богомаз.

Звучали також пропозиції, що працівникам «Муніципальної варти» місце у ЗСУ. За результатами обговорення вирішили розробити звернення до голови Чернігівської міської військової адміністрації та підготувати проєкт рішення щодо ліквідації «Мунварти», аби його розглянули депутати міської ради. Почути представників самого комунального підприємства не вдалося –їх запросили на цю зустріч, але ніхто не прийшов.

А що думають про діяльність «Муніципальної варти» інші жителі міста?

Олена Прохоренко, викладачка:

- Для того, щоб вирішувати питання про їх доцільність чи недоцільність, спочатку треба проаналізувати діяльність МВ, детальні звіти про роботу за останні три роки, штатні, фінансові документи щодо бюджетного фінансування та їх витрат, тощо.

Ірина Синельник, журналістка:

- Це воєнізовані структури в місцевому самоуправлінні часів децентралізації. На мою думку, не найкращий варіант і рішення про створення.

Чи потрібна Чернігову «Муніципальна варта», фото-1

Наталя Скороход, громадська активістка:

- Звісно, «Мунварта» потрібна, якщо громада міста хоче мати більше повноважень у сфері самоврядування. Це успішний європейський досвід. Ми тільки починаємо його впроваджувати, звісно, будуть і косяки, тим паче під час війни. Нагляд за благоустроєм в місті центральні державні органи виконувати не будуть. Але зараз чітко видно, як людей починають підбурювати проти усього поспіль: «Мунварта» не потрібна, спортивні майданчики не потрібні, гроші на дороги теж не потрібні були пів року тому, а зараз усі плачуться, що на дорогах ями, і знову все не так. Перш ніж хапатися за вила слідом за чиїмись нашіптуваннями, просто зупиніться на хвилинку і подумайте.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Муніципальна варта #Чернігів #активісти #ліквідація
Оголошення
live comments feed...