• Головна
  • «Жовтнева дерусифікація»: на Чернігівщині відмовилися перейменовувати вулицю
15:09, 9 квітня

«Жовтнева дерусифікація»: на Чернігівщині відмовилися перейменовувати вулицю

У селі Сальному не змогли перейменувати вулицю Жовтневу, зображення порталу «shostka-rada.gov.ua», ілюстративне

У селі Сальному не змогли перейменувати вулицю Жовтневу, зображення порталу «shostka-rada.gov.ua», ілюстративне

У Лосинівській ОТГ Чернігівської області провели дерусифікацію назв вулиць та провулків громади.

Відповідне розпорядження підписав селищний голова Анатолій Стрілець.

При підготовці свого рішення політик врахував результати громадських обговорень, під час яких мешканці, переважно, підтримували умовно абстрактні назви.

Між захисником України та «Миром» мешканці села Чистий Колодязь вибрали останнє

Наприклад, обираючи нову назву для вулиці Гагаріна у селі Чистий Колодязь Лосинівської громади селяни відхилили пропозицію перейменувати вулицю на честь загиблого під час облоги-2022 захисника Чернігова Андрія *Шерифа* Козаченка й проголосували за те, аби вулицю назвали вулицею Миру.

А ось мешканці вулиці Жовтневої села Сальне не підтримали перейменування цього топоніма на вулицю Затишну:

-Росієць Сергій Іванович запропонував не перейменовувати вулицю Жовтнева. Покрасьон Тетяна Григорівна поінформувала, що назва вулиці Жовтнева пов'язана з назвою календарного місяця «жовтень». Ніякої асоціації з пропагандою російської імперської політики вона не викликає, бо в інших населених пунктах є назви «квітнева», «травнева», - йдеться у опублікованому протоколі громадських слухань.

Всі 26 учасників слухань проголосували за те, аби у Сальному залишилася вулиця Жовтнева. Цю позицію підтримав селищний голова, який не включив вулицю Жовтневу у розпорядження про перейменування.

Сергій Бутко

-Назва вулиці Жовтнева у селі Сальне з’явилася в часи існування Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Комуністичний тоталітарний режим нав’язував цей топонім на честь діяльності комуністичної партії — Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада) 1917 року. Саме тому він став у часи існування СРСР одним із наймасовіших, - розповідає історик, головний спеціаліст Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко. – Звертає увагу, що перейменування назви вулиці Жовтнева у селі Сальне, відповідно державної політики декомунізації, повинно було здійснитися ще в 2015—2016 роках!

Як зазначає пан Бутко, вулиця Жовтнева у Сальному все ж мала бути перейменована відповідно до вимог Законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Нагадаємо, до 27 січня 2024-го року перейменуванням вулиць та демонтажем пам’яток, що підпадають під дерусифікацію, мали займатися міські, селищні та сільські ради. З 27 січня цей обов’язок покладений на голів відповідних територіальних громад, які можуть приймати відповідні розпорядження своїм одноосібним рішенням.

Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лосинівська ОТГ #село Сальне #дерусифікація #вулиця Жовтнева #Сергій Бутко
Оголошення
live comments feed...