16:37, 26 квітня
Внаслідок війни на Чернігівщині утворилося десятки тисяч тонн відходів від руйнувань: що з ними роблять
На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків. Про стан поводження з ними розповіла 26 квітня під час брифінгу директорка Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Наталія Грудницька, інформує пресслужба Чернігівської ОВА.
Спікерка зазначила, що згадана цифра неточна, адже наразі відсутня відповідна методика обрахунку. Крім того, в прикордонних громадах (приміром, Городнянській, Новгород-Сіверській, Семенівській та Сновській) через постійні обстріли таких відходів додається чи не щодня.
Наразі вони розміщуються на території 21 територіальної громади області.
«Відходи від руйнувань мають бути розміщені на існуючих полігонах (якщо їхня потужність це дозволяє) або у визначених місцях тимчасового зберігання. Це спеціально обладнані або пристосовані земельні ділянки, де можна зберігати такі відходи протягом періоду воєнного стану та одного року з дня його скасування, – розповіла Наталія Грудницька. – Визначають та формують ці земельні ділянки органи місцевого самоврядування. Вони ж подають відповідний пакет документів з клопотанням до обласної військової адміністрації, яка своїм розпорядження визначає певну земельну ділянку як місце тимчасового зберігання».
Крім того, відходи від руйнувань можуть бути використані повторно. Приміром, як сировина для укріплення ґрунтових і лісових доріг, виробництва бетону, щебенево-піщаних сумішей тощо.
На сьогодні, відповідно до звернень місцевих органів самоврядування, в області визначено три місця тимчасового зберігання відходів від руйнувань на території Киселівської (2 ділянки) та Іванівської сільських рад (1 ділянка).
«На жаль, до цього часу Чернігівською міською радою не відведена земельна ділянка для тимчасового зберігання відходів від руйнувань. Але роботи щодо формування такої ділянки розпочаті», – зауважила спікерка.
На сьогодні коштом міжнародних організацій розібрано та вивезено на паспортизовані місця видалення відходів та місця тимчасового зберігання відходів від руйнувань майже 22,4 тисячі тонн сміття. Майже завершено такі роботи на території Іванівської ТГ, Киселівської та Киїнської. Новобілоуська громада роботи з демонтажу та вивезення відходів від руйнувань виконала практично в повному обсязі без залучення підрядних організацій ПРООН. У Чернігові роботи поки не розпочаті через відсутність визначеного місця тимчасового зберігання відходів від руйнувань.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
12:28, 6 листопада
11:20, 30 жовтня
12:28, 6 листопада
10:17, 29 жовтня
live comments feed...