12:21, 9 травня 2024 р.
Відбувся конкурс на посаду гендиректора другої міської лікарні у Чернігові – кого обрали
Чернігівська міська лікарня № 2, світлина Сєргєя Карася
У понеділок, 6 травня, у міській раді Чернігова відбулося засідання конкурсної комісії щодо обрання кандидатів на посаду генерального директора КНП «Чернігівська міська лікарня № 2». Наші журналісти відвідали цей захід та готові розповісти, як відбувся конкурс та яке рішення прийняла комісія.
Безальтернативний
Кандидат на посаду гендиректора був тільки один – член фракції «Рідний дім» у міській раді Чернігова Владислав Кухар. До 1 березня цього року саме Владислав Кухар був генеральним директором другої лікарні (з початку весни, відповідно до даних порталу «Youcontrol», обов’язки гендиректора лікарні виконує Валерій Якунін).
-Можу сказати, що на сьогодні це дуже важка праця, дуже багато викликів, вимог, дуже багато інших питань, які виникають у процесі. Одне те, як ми пережили війну (мається на увазі період облоги Чернігова 2022-го року, –прим.), як ми виживали у тій ситуації: головне було зробити так, щоб колектив не виїхав весь, а залишився у закладі, продовжив надавати допомогу – це теж, у принципі, було достатньо складно, –так відповів на питання, чи здивувала його відсутність конкурентів, Владислав Кухар.
Звіт про зроблене
Владислав Кухар очолював другу лікарню з 21 жовтня 2020-го по 29 лютого 2024-го, тож на період його каденції припав як карантин, пов’язаний з коронавірусом, так й період повномасштабного вторгнення російсько-білоруських окупантів. А тому більша частина виступу пана Владислава перед членами комісії більше нагадувала не презентацію бачення майбутнього, а, скоріше, звіт за попередній період.
Зокрема, присутні дізналися, що станом на початок 2024-го року, з сімейними лікарями другої лікарні уклали декларації 148 тисяч 420 чернігівців.
Стаціонар лікарні розрахований на 610 ліжок з яких 300 вважаються терапевтичними (втім, в це поняття, входять, зокрема, місця у інфекційному чи кардіологічному відділеннях), а 310 – хірургічним.
-На сьогодні середня тривалість перебування у стаціонарі – 9,1 ліжкоднів. Цей показник рік від року зменшується – це завдання і Національної служби здоров’я Україні й міністерства охорони здоров’я – щодо скорочення перебування пацієнта на ліжку, без погіршення надання медичної допомоги, – зазначив у своєму виступі Владислав Кухар.
За його словами, 85% ліжкового фонду лікарні мають доступ до подачі кисню (що важливо у розрізі лікування коронавірусу). Також друга лікарня має підписані договори з НСЗУ на надання 20 пакетів послуг (згідно з цими пакетами держава здійснює лікарням оплату, наприклад, за проведені операції чи лікування).
Згадав кандидат й про приєднання до другої лікарні «Чернігівської міської лікарні № 1» (тієї, що знаходиться у центрі, навпроти «ЦУМу»), що відбулося у 2021-му:
-Це дозволило оптимізувати кадровий та матеріально-технічний потенціал. Збереження кадрів, фахове та матеріально-технічне оновлення відділень, об’єднання відділень однакового профілю задля уникнення дублювання функцій та посилення якості надання якісної невідкладної допомоги – основний напрямок, якого вдалося досягнути шляхом об’єднання двох медичних гігантів. В один заклад заклали всю міць медичної системи міста Чернігів, – так висловився про об’єднання лікарень пан Кухар.
Під час облоги Чернігова у лікарні надали стаціонарну допомогу 473 хворим, 113 людей було прооперовано. Одна працівниця лікарні загинула під час обстрілу 16 березня 2022-го.
Вже після облоги Міжнародний медичний корпус витратив 12,5 мільйонів гривень на ремонт другої лікарні, який знадобився через обстріли закладу російсько-білоруськими окупантами. У своїй презентації пан Кухар згадав ще 13 фондів, які допомагали лікарні – від фонду «Українці» у Люксембурзі та нідерландського «Фонду парусного спорту свободи» до фонду Сергія Притули.
Цікаво й те, що лікарня не тільки сама отримувала допомогу, а й надавала її:
-За підтримки працівників лікарні, на допомогу ЗСУ, згідно отриманих листів з військових частин, задля наближення нашої перемоги, була виділена допомога у сумі 423 тисячі гривень. Придбані були дрони «Мавік», зарядні станції, автомобільні шини, – розповів Владислав Кухар.
Наразі у лікарні працює 1752 людини. Згідно підготовленої Владиславом Кухарем інфографіки, середня зарплата лікарів другої лікарні зросла з 13 994 гривень у 2021-му році до 23 622 гривень у 2023-му. Зарплата середнього медичного персоналу (медсестри) збільшилася з 9 570 гривень у 2021, до, у середньому, 15 065 гривень у 2023-му. Молодший медичний персонал (так звані молодші медичні сестри або санітарки) у середньому заробляє 9 621 гривню (у 2021-му ця сума рівнялася 7 765 гривням).
Що планує?
Сильними сторонами лікарні Владислав Кухар назвав її розташування, налагоджену співпрацю з іншими лікарнями області, багатопрофільність, роботу відділення невідкладної допомоги, укомплектованість кадрами, впровадження сучасних технологій, сучасне обладнання патологоанатомічного відділення, створення умов для перебування пацієнтів з особливими потребами (вочевидь, маються на увазі маломобільні групи населення) тощо.
До слабких же він відніс необхідність розвитку енергозбереження, покращення якості медичних послуг, підвищення компетентності керівників середньої ланки, необхідність підвищення рівня комунікації з хворими, відсутність фахівців певних спеціальностей, недостатню публічність та відсутність якісної реклами, відсутність психологічної допомоги для лікарів тощо.
-Як бачить наша система охорони здоров’я, ми повинні створити певний підрозділ, в якому будуть працювати психологи, в якому буде кімната психологічного розвантаження задля того, щоб лікарі, медсестри, взагалі персонал, зміг отримати психологічне розвантаження, – уточнив про останнє Владислав Кухар. – Психолог, який надає психологічну допомогу пацієнтам, в нас вже працює. Наразі немає тих, які б працювали з медичним персоналом.
Щодо ризиків – пан Кухар бачить такі: продовження бойових дій, пов’язана з цим плинність кадрів, яка призводить до втрат кваліфікованого персоналу (за його словами, багато працівників розглядають питання переїзду у більш безпечні регіони), збільшення кількості пацієнтів похилого віку, відсутність якісного нагляду за хронічними хворими (через міграцію населення).
З можливостей Владислав Кухар назвав підбір кадрів з урахуванням психологічних можливостей, розвиток структурних підрозділів, які, у перспективі, будуть давати основні фінансові надходження, оснащення додатковим обладнанням: МРТ/КТ, ангеографом, контроль за навчанням кадрів тощо.
До стратегічних цілей, завдань та перспектив кандидат на посаду гендиректора відніс зміцнення конкурентних позицій на ринку праці, зниження середньої тривалості перебування хворого на ліжку, ремонт приміщень, відповідність медичних послуг потребам населення, впровадження послуг сестринського нагляду, забезпечення можливості розвитку кадрів, підвищення комфорту праці медперсоналу, організацію психоемоційного розвантаження фахівців, залучення молодих спеціалістів та формування переваг закладу серед містян.
Про що питали?
У більшості членів конкурсної комісії не виникло жодних запитань до Владислава Кухаря. Єдиною, хто питання задавала, стала віце-мер міста Вікторія Пекур:
-Ви говорили про розгляд пакету «сестринський догляд» (договір щодо «пакету» на надання відповідних послуг з лікарнею має підписати Національна служба здоров’я України, – прим.). Це буде передбачати додаткові кадри, чи в межах того, що є?– спитала Вікторія Пекур.
За словами Владислава Кухаря, на сьогодні лікарня планує обійтися тими кадрами, які вже працюють у лікарні.
Друге питання Вікторії Пекур стосувалося фахівців, яких наразі не вистачає лікарні:
-Ні для кого не секрет, що на сьогодні, як і в будь-якому закладі, в нас не вистачає лікарів-анестезіологів. Це завжди болюча тема для будь-якого медичного закладу. На сьогодні це фізичні терапевти, реабілітологи, лікарі невідкладної допомоги, певною мірою – нейрохірургі. На сьогодні, на жаль, кожного фаху ми б розглядали питання щодо прийому на роботу молодих лікарів, тому що в нас достатньо високий відсоток лікарів пенсійного віку, і ситуації можуть скластися по-різному… – відповів пан Кухар.
Члени конкурсної комісії одноголосно рекомендували пана Кухаря на посаду гендиректора другої лікарні. Тепер затвердити (або відхилити) цю рекомендацію має в. о. міського голови Олександр Ломако. Він же має визначити термін, на який буде заключений новий контракт з гендиректором (цей термін може коливатися від 3 до 5 років).
-Треба розвивати заклад, створювати умови для можливого підписання нових пакетів по наданню медичної допомоги. Те, що нас особливо турбує – це надання меддопомоги людям похилого віку, емоційне вигорання працівників – треба створювати відповідні умови для цього, це автономізація. Дуже багато всього, – зазначив про пріоритетні кроки на чолі лікарні за нової каденції Владислав Кухар.
Нагадаємо, також цього тижня відбувся конкурс на посаду гендиректора міської стоматполіклініки.
Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:14, 17 січня
10:57, 15 січня
17:14, 17 січня
10:31, 10 січня
00:00, Вчора
live comments feed...