14:59, 9 червня
Збирають використані електронні цигарки: чернігівські волонтери виготовляють павербанки для військових
Чернігівські волонтери виготовляють павербанки для військових з використаних електронних цигарок. Команда ГО «Об’єднання добровольців «Бо Можемо» запозичила цю ідею з соцмереж, та швидко навчилася збирати зарядні пристрої. У яку суму обходиться павербанк з одноразок, та як його виготовляють, розповів співзасновник громадської організації Андрій Галюга.
Займатися електронними виробами «Бо Можемо» розпочали у 2023 році. Серед таких, окрім дронів, були й павербанки з використаних електронних цигарок. Спочатку волонтери виготовляли маленькі партії, а згодом збільшили виробництво. Співзасновник ГО «Об’єднання добровольців «Бо Можемо» Андрій Галюга розповідає:
Андрій Галюга, Фото:
- Ми не нові у цьому, це не щось екстраординарне. Ідею підгледіли у таких самих волонтерів. Ми зрозуміли, що нічого складного тут немає, хлопці з нашої команди побачили, що це не важко. Ми швидко навчилися, адже це може зробити навіть підліток, який хоча б пару разів тримав у руках паяльник. У соцмережах іноді з'являється інформація, як діти, дівчата, чи люди старшого віку збирають дрони. Тобто цей процес не дуже складний, напевно, щоб стати на потік, нам знадобилося приблизно пару тижнів.
Собівартість такого павербанка складає близько 300 грн, в той час, як ціна магазинних пристроїв перевищує 1500 грн. Волонтерам доводиться витрачати кошти лише на плати управління та балансування заряду. Оскільки люди передають одноразки, то на акумулятори витрачатися не потрібно, а корпус для майбутнього пристрою друкується на 3D принтері. Попит на такі павербанки є, тому «Бо Можемо» виготовляють їх на постійній основі.
Павербанк від "Бо Можемо", Фото: Андрій Галюга
- Для військових це як витратний матеріал, – пояснює Андрій Галюга. – Буває таке, що десь забули, чи загубили, або ще якимось чином втратили. Наші павербанки не вимагають фінансових ресурсів, і це легше, ніж купувати кожного разу за 2000 грн. Якщо говорити про зарядні станції, акумулятор, то дешевше брати із заводського виробництва, де це робиться швидше, адже воно треба тут, і зараз. А наша партія трохи повільніше виготовляється, бо компоненти беруться не в магазині, де вони значно дорожчі, а замовляються з Китаю.
Скільки використаних одноразок необхідно для виготовлення павербанка? Все залежить від потужності пристрою. Наприклад, щоб зробити павербанк потужністю 5000 мА, необхідно близько 15 одноразок, адже в одній електронній цигарці влаштований акумулятор місткістю 300 мА. Відповідно, якщо виготовляється потужніший пристрій, то й кількість одноразок має бути більшою. Таким павербанком можна зарядити 2-3 рази телефон, чи інший пристрій.
Волонтери відповідально підходять до виготовлення цих пристроїв, адже хочуть відправляти військовим лише якісну продукцію.
Передані павербанки, Фото: Андрій Галюга
- Ми маємо доволі непогану кількість відгуків від військових.Усі наші вироби проходять певний контроль якості, кожен з нас тестує його. Коли у свій час я буду на фронті, мені було б не дуже приємно отримати навіть у якості волонтерської допомоги несправний прилад, або справний, але з певним дефектом. це не дуже приємно. До того жщоб його отримати, потрібно взяти певний тайм-аут від бойових дій, і поїхати на пошту забрати. А це затрати часу. Тому ми перевіряємо павербанки, – ділиться Андрій Галюга.
Важливо розуміти, що не всі використані електронні цигарки підходять для виготовлення зарядних пристроїв. Іноді акумулятори не підлягають до повторного використання, тому волонтери обов’язково їх тестують.Справні надалі використовуються, а ті, що вийшли з ладу, утилізуються відповідним чином.
ГО «Об’єднання добровольців «Бо Можемо» збирає використані одноразки, аби надалі вони пішли на користь військовим. Замість того, щоб викинути електронну цигарку у смітник, після чого вона до речі нашкодить довкіллю, її можна передати волонтерам. Дізнатися адресу Ви можете на сторінках громадської організації у Facebook або Instagram. Також можна принести одноразки в зоомагазин «Кормушка» на проспекті Левка Лук’яненка, або зоомагазин «Кузя» (перехід біля ЦУМу).
Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:20, 30 жовтня
12:28, 6 листопада
11:20, 30 жовтня
10:58, 31 жовтня
live comments feed...