• Головна
  • «Мистецький» туалет на Музикалці у Чернігові
09:50, 13 червня

«Мистецький» туалет на Музикалці у Чернігові

Туалет біля ринку на Музикалці можна назвати «мистецьким», світлина Сєргєя Карася

Туалет біля ринку на Музикалці можна назвати «мистецьким», світлина Сєргєя Карася

«Туалети є основою громадського здоров’я та відіграють вирішальну роль у захисті навколишнього середовища»,так пише Організація об’єднаних націй. Й це дійсно так, бо туалет – це те місце, в якому буває кожна людина, незалежно від статі, матеріального статусу чи віросповідання.

Але туалети, особливо, якщо мова йде про громадські вбиральні Чернігова, бувають вкрай різні. Наприклад, минулими вихідними автор цього матеріалу побачив туалет системи «сортир» на пляжі озера Земснаряд: в одній з «кабінок» там не було дверей, а інша «кабінка» була заповнена «з гіркою». Зберегти у такому туалеті гідність при справлянні природніх потреб – м’яко кажучи, складно.

Проте є й зворотні приклади, про один з яких ми і розповімо у цьому матеріалі.

Весела бджілка, картини, чистота

На вході у туалет вас зустрічає отака бджілка

Мова про туалет біля ринку «на Музикалці», неподалік від великого магазину «Аврора», через дорогу від АТБ. Він вирізняється не тільки своїм запахом (вірніше, відсутністю неприємних запахів), але й оздобленням.

На вході вас зустрічають фігури – бджілка та вулик-хатинка (обидві зроблені з пляшок), а навпроти, на дверях, висить картина – хлопчик спирається на мітлу стоячи, здається, на якомусь містку. Додатково цю картину прикрашає вирізка з котом.

Як розповідає пані Любов (вони з напарницею працюють у туалеті три дні через три, й у день приходу нашого журналіста, на місці була саме вона), іноді відвідувачі заходять до туалету, щоб помилуватися його оформленням.

Такий вигляд туалет отримав поступово, дякуючи кільком поколінням працівниць:

-Минулого року приходила жінка(вона пішла з цієї роботи, бо треба сидіти з онуками), розповідала, що вона ці картини, дзеркало лишила тут, – згадує пані Любов.

Сама вона почала працювати в туалеті після повномасштабного вторгнення російсько-білоруських окупантів. Раніше була прибиральницею в одному з магазинів міста.

-У ті роки (перші після початку повномасштабного вторгнення, - прим.) відвідувачів було дуже мало. Стало більше, як відкрилася «Аврора», – говорить жінка.

Як вона розповідає, працівниці прислуховуються до прохань відвідувачів. Раніше у кабінці висів російськомовний вірш, зокрема, з такими словами: «Каждый должен всякий раз Смыть водою унитаз». Були навіть ті, хто спеціально приходив у туалет для того, щоб… переписати собі цього вірша. Але після того як Чернігів пережив облогу, містяни стали гірше ставитися до російської мови, й попросили вірш прибрати. Твір хотіли перекласти на українську, але поки це не вдалося. Тож наразі «мистецька» вбиральня лишається без віршів.

Також на прохання клієнтів брускове мило замінили на рідке:

Працює у туалеті пані Любов

-Я клала туалетне мило, але люди кажуть: «Ні, ми ж в Європі живемо, треба, щоб було рідке мило». Тож почали купляти рідке, – зауважує пані Любов. – Є люди, які дякують. Ми стараємося, щоб не було запаху. Але є й такі, що буркотять…

Працює туалет з 8-ої ранку до 6-ої вечора (у вихідні – до п’ятої). Коштує відвідування вбиральні 5 гривень.

А що думаєте про ситуацію з туалетами у Чернігові ви? Яка громадська вбиральня, на вашу думку, у місті є найкращою, а яка – найгіршою, шановні читачі? Пишіть у коментарях в одній з соцмереж.

Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група

Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туалет #вбиральня #Музикалка #санітарія #мистецтво
Оголошення
live comments feed...