• Головна
  • Енергетики прогнозують важку зиму. Чернігівці поділилися, як готуються до неї
11:07, 30 червня

Енергетики прогнозують важку зиму. Чернігівці поділилися, як готуються до неї

Енергетики прогнозують важку зиму. Чернігівці поділилися, як готуються до неї

«Готуй сани влітку» – стверджує народна мудрість. А ви вже приготували? Ні, не сани, а те, що допоможе нам жити більш-менш комфортно. Адже експерти з енергетики прогнозують, що зима буде доволі важкою для жителів України, бо через постійні обстріли та враження об'єктів енергогенерації світло та тепло у наших квартирах може бути всього 3-6 годин на добу. Так і виникла тема нашого традиційного опитування: ви про це знаєте? І як про себе подбали?

Тетяна Кузик, художниця, психолог


Не дуже розумію, як готуватися до зими в міських умовах. Минулого року готувалася до блекаутів – купила ковдру, теплий плед, домашній флісовий одяг, ліхтарики, батарейки, свічки, павербанк, але у мене світло майже не вимикали. Топлять у нас взимку завжди слабо, рятувалася електрообігрівачем. Про майбутню зиму ще не думала.

Тоді, пам'ятаю, читала про різні пристрої – як-от конструкції із кількох керамічних горщиків, які можна нагрівати на газу. Взагалі була думка, якщо буде дуже холодно, ночуватиму на кухні, бо її простіше обігріти. Або куплю намет і поставлю на ліжко.

Наталія Сухомлина, пенсіонерка

Енергетики прогнозують важку зиму. Чернігівці поділилися, як готуються до неї, фото-1


Так, готуюсь. Маю дрова для каміну, маю акумулятор для найважливіших електроприладів: газова колонка, холодильник, комп’ютер. Якось так. А ще маю два павербанки для мобільного телефона та два ліхтарики на акумуляторах.

Валентин Бобир, фотограф, волонтер


Звісно, що сидіти та чекати на якесь диво або що мене це не торкнеться – як мінімум безвідповідально. Буде чи не буде електроенергія в будинку – покаже час. А от готуватися до найгіршого варіанту треба вже зараз. Як людина з туристичним досвідом можу сказати, що наявність запасу сухого спирту, сірників, свічок, невеличких газових балонів і пальників, акумуляторів і батарейок, ліхтариків – це мінімум, що має бути у кожного в будинку.

Далі йдуть зарядні станції, сонячні панелі та генератори (можна ж і невеликого генератора придбати, звичайний інвертор до 2 кВт). Ну, і трохи палива до генератора теж має бути.

Якщо це приватний сектор, то запас дров і виділена зона, де можна готувати їжу або кип’ятити воду. Якщо казати про холодну пору року, то завжди мають бути під рукою каремати, термоковдри, спальники, теплі речі. Я думаю, що певний екстрений запас їжі та води вже є в кожного.

І ще моя маленька порада – бути позитивно налаштованими, товаришувати із сусідами і не забувати про рідних. Бо ніколи не знаєш, коли і в кого може настати скрута, а мати можливість на ніч знайти теплий куточок для своєї родини чи своїх дітей – це важливо.

Ірина Шевченко, викладачка польської мови

Енергетики прогнозують важку зиму. Чернігівці поділилися, як готуються до неї, фото-2


Живу в квартирі, тому ні дровами, ні палетами запастися не можу. Маю лише придбати павербанки, лампочки на сонячних батареях і газовий пальник. Одна надія, що газ не вимкнуть. То доведеться, мабуть, грітися газовою духовкою. Маю теплу ковдру, валянки і лижні штани. Мені здається, жителям багатоповерхівок буде скрутно. Будуть заздрити тим, у кого є пічка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергетика #війна #зима #опитування #чернігівці #приготування
Оголошення
live comments feed...