
17:53, 11 липня 2024 р.
Чернігівська школа № 19: як батькам та владі «зійтися по середині»?..

Під час сесії міської ради, що відбулася 10 липня, депутати затвердили статути чернігівських шкіл у новій редакції. Це пов’язано зі зміною формату шкільної освіти України, відповідно до якої різні освітні ланки (початкова, середня та старша) мають бути відокремлені.
Як ми вже розповідали, чотири чернігівські школи (№ 1, 12, 15 та 22), де-юре, стали ліцеями, тобто там мають навчатися старшокласники. Ще двадцять три школи (№ 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 13, 14, 16, 17, 20, 24, 27, 28, 29, 30, 33, 34, 35, 11, 31 та 32) отримали статус гімназій (тобто там зможуть вчитися учні з 1 по 9 клас).
Стати гімназією, за задумом міської влади, повинна була і школа № 19, втім, це питання викликало бурхливе обговорення, й, у підсумку, рішення щодо 19-ої школи депутати не прийняли.
Нагадаємо, ще під час лютневої сесії міської ради, батьки учнів школи № 19 виступали з ініціативою, аби в їх школі була можливість здобуття повної середньої освіти (тобто від молодшої до старшої школи).
Подібну ж позицію матусі школярів 19-ої школи повторили вже у липні, під час нової сесії міської ради. Зокрема, необхідність збереження старшої школи під дахом школи № 19 вони аргументували тим, що цьогоріч не всі школярі з 19-ої змогли вступити у класи бажаного профілю до найближчої до них старшої школи (школи № 1).

- Треба любити українських діток. Сьогодні – як ніколи: коли вони щодня чують звуки повітряної тривоги. Якщо не створити ліцей на базі 19-ої школи, як показує практика, дітки виїжджають за кордон. Тож ми відкриваємо двері, аби діти їхали з нашої неньки України в інші країни, – вважає одна з матусь учнів школи № 19.
Як казали батьки, посилаючись на дані, надані міським управлінням освіти, у навчальному році 2019/20 до 10-х класів пішли біля 70% чернігівських старшокласників, а у 2023/24-му році (тобто вже після того як можливість навчатися у старших класах лишилася тільки у чотирьох чернігівських школах) кількість 10-класників зменшилася до 47% від кількості випускників 9-х класів.

Очільник міського управління освіти та, за сумісництвом, голова фракції «Рідний дім» у міській раді Василь Білогура кілька разів казав про маніпуляції. Зменшення ж відсоткової частки 10-класників у місті він пояснив вдалою інформаційною компанією його управління щодо навчання у коледжах та училищах:
- Всі діти навчаються в інших типах навчальних закладів. Дуже сильно поглиблена інформаційна кампанія: де навчатися. Діти приймають рішення щодо вибору – який тип навчального закладу їм далі підходить. Перший рік показав, що багато батьків та дітей не знали, що поряд знаходиться інший навчальний заклад, де можна здобути повну загальну середню освіту і, паралельно з цим, отримати ще професію, – зазначив Василь Білогура.
Також пан Білогура заявив, що бюджет міста нічого не зекономіть у разі перетворення школи № 19 на гімназію, та запитав (як можна було зрозуміти, у батьків, тобто платників податків до бюджету міста та в колег-депутатів) чи змогли вони залучити допомогу для відновлення школи № 19:
- У результаті обстрілів, місто Чернігів дуже сильно постраждало. 80% інфраструктури було пошкоджене. І треба віддати належне, що, за рахунок міського бюджету в більшості своїй, та за рахунок донорської допомоги, яку досить тяжко залучати… І скажіть ви мені, представники, які розказують як треба що працювати… А чи ви до якогось закладу змогли залучити допомогу? Чи ви, як депутати, виконали в даному питанні якусь функцію, крім того, що ви комусь щось докоряли? – звернувся до батьків учнів 19-ої школи та, вочевидь, до тих колег, котрі їх підтримали, один з керівників міста пан Білогура.
З підтримкою пропозиції батьків учнів 19-ої школи – залишити в їхньому навчальному закладі всі три ланки середньої освіти, виступили представники різних політичних сил, зокрема, обраний від нині забороненої ОПЗЖ (наразі – позафракційний) Віталій Голець, членкиня фракції «Європейська солідарність Ірина Соломаха та ще одна депутатка (народна обраниця не представилася, тому ідентифікувати її не вдалося).

Втім, в.о. мера міста Олександр Ломако закликав вирішити питання 19-ої школи «раз і назавжди» на наступній сесії, до якої сторонам, на його думку, потрібно знайти компроміс:
- Давайте домовимося: виносимо на наступну сесію це питання. Депутати його до сесії обговорюють. Якщо приймається рішення не змінювати програму трансформації – ми до цього питання більше не повертаємося. Все. І ви більше не приходите, й нічого не розказуєте, тому що буде прийняте рішення у законний спосіб депутатами міської ради. І ми на цьому ставимо крапку. Ми це питання зараз знімаємо, але поставимо його на наступну сесію. Після наступної сесії ми не витрачаємо ані хвилини робочого часу – вже яке рішення буде: ви будете змушені з ним погодитися. Ми дали час: ще місяць вам на обговорення. Зустрічайтеся з управлінням освіти, проводьте зустрічі, – сказав Олександр Ломако.
Втім, наразі не надто зрозуміло де б сторони могли «зійтися по середині», аби вирішення цієї ситуації влаштувало і міську владу, і батьків учнів. Адже керівник управління освіти, судячи з його виступів, переконаний, що старшої школи у школі № 19 бути не може, а батьки учнів також впевнені у тому, що їх діти повинні мати можливість отримати повну середню освіту саме у школи № 19.
Нагадаємо, також під час сесії 10 липня депутати обговорили питання пільгового проїзду у громадському транспорті міста.
Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
13:10, 25 березня
07:23, Вчора
36
14:05, 24 березня
09:34, 18 березня
51
live comments feed...