16:50, 14 липня
«Прованс» у мініатюрі неподалік Чернігова
Все складніше посміхатися та знаходити ресурси для життя після таких новин, як-от черговий масований обстріл рашистами української столиці. Але якщо ми перестанемо посміхатися, радіти життю та піклуватися про свій стан – фізичний і психологічний, підтримувати одне одного, можна вважати: нас уже перемогли. Тому щодня варто шукати та знаходити щось таке, що може нас надихнути, здивувати, зачарувати, підзарядити.
Можливо, для декого такою підтримкою та натхненням стане візит на лавандове поле. Поблизу Чернігова їх уже декілька. Одне з них називається «Лавандова мрія» та знаходиться на околиці селища Михайло-Коцюбинське.
«Ідея створити таку плантацію виникла у нас доволі спонтанно. Одного зимового вечора я побачила сюжет про лаванду та зрозуміла, що хочу спробувати», - розповідає нашим читачам господиня «Лавандової мрії» Алла Стеченко.
Пані Алла працює в Чернігові в одній з банківських установ. Ділянка в Михайло-Коцюбинському належить батькам її чоловіка, які підтримали цю доволі креативну для наших країв бізнес-ідею. Тож створювати «Лавандову мрію» почали ще в 2020 році. Проте перша спроба не була вдалою. Рослини (а це кілька тисяч саджанців) замовили в інтернет-магазині, і вони виявилися не дуже якісними. Прийнялася лише приблизно третина кущиків.
Тож наступного року господиня замовила ще кілька сотень, аби засадити ділянку більш рівномірно. І лише цього року «Лавандова мрія» почала активно запрошувати гостей. Нині її площа становить приблизно 15 соток, і це не тільки лаванда, а й маки. На території поруч з полем є дерев’яна альтанка, гойдалка, фотозони з кругляками дров, кріслами-мішками. А серед лаванди побачимо білосніжне фортепіано, столик, дзеркало в рамці з лози.
Багато хто приїздить просто походити чи полежати серед лаванди, намилуватися краєвидами та надихатися тонким ароматом. А ще більш популярні фотосесії. Як зазначає господиня, за вхід на локацію треба заплатити 150 грн із людини. Якщо ж хочете орендувати поле тільки для фотосесії, щоб там не було інших відвідувачів, вартість дорожча - 800 грн за годину ввечері та на сході сонця або 600 грн – удень.
Звісно, тут можна придбати букетики, аби привезти додому запашний сувенір, подарувати рідним.
«Лаванда – сухоцвіт, її не можна ставити у воду. Якщо правильно висушити букетик, підвісити його там, де є доступ повітря і куди не потрапляють сонячні промені, то можна отримати квіти, які будуть пахнути та радувати ваших близьких впродовж року», – рекомендує пані Алла.
А ще лаванду можна використовувати для покращення сну, для заспокоєння та релаксу під час медитацій, дихальних вправ. Дехто використовує подушечки з лаванди. А ще це гарний засіб від молі. Мішечки з висушеною рослиною кладуть у шафки й на полички з одягом, білизною.
«Загалом лаванда – рослина не примхлива, але догляд за нею все одно потрібен, - зауважує Алла Стеченко. – Вона доволі добре витримує посуху, можна її довго не поливати, не потребує якогось особливого підживлення. Однак варто прополювати, спушувати землю. А от що треба робити обов’язково – підстригати квітучі гілочки. Якщо не підстригати вчасно, кущі лаванди можуть прожити всього 3-4 роки. Щоб вони мали гарну форму, треба підстригати і восени, і навесні».
А ще господиня «Лавандової мрії» замислюється про те, щоб налагодити виробництво ефірної олії з лаванди. Це дуже популярний продукт у косметології, ароматерапії. Для цього потрібне спеціальне обладнання. Можливо, скористається грантом, що пропонує держава чи міжнародні організації українським підприємцям.
Вероніка Приходько, фото Анни Терес
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:20, 30 жовтня
12:28, 6 листопада
11:20, 30 жовтня
10:58, 31 жовтня
live comments feed...