• Головна
  • На Чернігівщині зростає кількість захворювань на гострі кишкові інфекції: причини та профілактика
17:19, 23 липня

На Чернігівщині зростає кількість захворювань на гострі кишкові інфекції: причини та профілактика

На Чернігівщині зростає кількість захворювань на гострі кишкові інфекції: причини та профілактика

За чотири тижні на Чернігівщині зафіксували 153 випадки захворювань на гострі кишкові інфекції. Згідно з аналізом захворюваності з 21 по 27 червня за медичною допомогою звернулося 36 осіб, з 28 червня по 4 липня – 29 осіб, з 5 по 11 липня – 40 осіб, з 12 по 18 липня – 48 осіб.

Про це інформує Чернігівський обласний ЦКПХ.

При проведені епідемічного розслідування встановлено, що домінуючим фактором, який ймовірно спричинив гострі кишкові інфекції, є вживання овочів, фруктів, ягід, які були забруднені чи мали ознаки псування.

Страви з овочів і фруктів (салати, гарніри, десерти) є сприятливим середовищем для розмноження будь-яких патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, що можуть спричинити гострі кишкові інфекції, в тому числі і харчові отруєння. Крім того, овочі є провідним чинником у поширенні глистяних захворювань (аскаридозу, трихоцефальозу, ентеробіозу тощо).

Незважаючи на ризики, овочі, фрукти та ягоди посідають особливе місце у лікувальному, дієтичному та лікувально-профілактичному харчуванні, адже вони є незамінним джерелом вітамінів, мінеральних солей та інших біологічно активних речовин, котрі чинять коригуючий вплив на всі види обміну, стимулюють роботу органів травлення, нормалізують життєдіяльність кишкової мікрофлори.

Для того, щоб фрукти і овочі приносили тільки користь і не ставали причинами захворювань кишкової групи інфекцій та гельмінтозів, дотримуйтесь таких правил:

  • дотримуйтесь вимог щодо умов і термінів приготування, зберігання та реалізації харчових продуктів і страв з них приготовлених;

  • ретельно обробляйте (видаляйте неїстівні/підпорчені частини), мийте, а по можливості – обдавайте овочі, фруктів гарячою водою перед їх вживанням;

  • при митті овочів, фруктів та ягід використовуйте безпечну воду;

  • дотримуйтесь товарного сусідства при зберіганні сирих харчових продуктів і готових страв у холодильнику.


Слід також додати, що кишкові інфекції можуть викликати блювання і діарею. Через це захворіла людина втрачає багато рідини, це називається зневодненням (дегідратація), повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Внаслідок зневоднення організму серце змушене працювати інтенсивніше, а судини мозку звужуються. Це впливає на пам’ять та координацію рухів, самопочуття. Можуть початися судоми та перебої у роботі серця. Сильна дегідратація може призвести до розвитку ниркової недостатності та необхідності лікування у медзакладі, зокрема й у відділеннях інтенсивної терапії.

Щоб уникнути зневоднення організму, важливо пити негазовану чисту воду (від літра на день). Зменшити кількість солодкої та смаженої жирної їжі.

Людям, які мають хронічні захворювання чи постійно приймають ліки, слід дотримуватись рекомендацій медиків. А в разі погіршення самопочуття — негайно звернутися до сімейного лікаря чи найближчого медзакладу.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гострі кишкові інфекції #овочі #фрукти #зростання захворюваності #Чернігівщина
Оголошення
live comments feed...