17:32, 29 липня
П’ятеро людей на вакцинації, серед них четверо дітей: у село на Чернігівщині лисиця «занесла» сказ
На Чернігівщині на територію села Ушня на людські обійстя проникла скажена лисиця та контактувала з п’ятьма людьми, серед них четверо дітей. Всім призначене антирабічне лікування.
Про це повідомляє Менське відділення Корюківського МрВ ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗУ».
«23 липня в селі Ушня Менської громади було виявлено збудник сказу у лисиці, яка зайшла на територію приватного домогосподарства та контактувала з людьми, включаючи чотирьох дітей», – йдеться у повідомленні.
Встановлено, що п’ятеро людей, серед них четверо дітей, контактували з хворою твариною. Усім постраждалим призначене антирабічне лікування та консультація лікаря хірурга-травматолога.
Що варто знати про сказ
Сказ – це гостре інфекційне захворювання, збудником якого є вірус, характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і при відсутності своєчасної екстреної вакцинації є загрозливим для життя.
Вірус сказу знаходиться в слині зараженої тварини. Людина заражається при ослиненні чи укусі тварин, хворих на сказ. Особливо небезпечними в плані зараження вважаються укуси кистей рук і голови, а також множинні укуси.
Для сказу характерна сезонність, яка припадає на весняно-літній період.
Клінічні прояви сказу
Після потрапляння вірусу в організм людини настає інкубаційний період тривалістю 1-3 місяці. У рідкісних випадках можливе скорочення цього періоду до 10-12 днів або подовження його аж до одного року. На тривалість інкубації впливає місце укусу – чим довший шлях до головного мозку, тим довший інкубаційний період.
В період розпалу захворювання виділяють три стадії, які змінюють одна одну: початкова стадія, стадія збудження та стадія паралічів.
Таким чином, загальна тривалість клінічних проявів – 3-7 днів.
При розвитку клінічної картини сказу прогноз завжди несприятливий. У стаціонарі лікування зводиться до полегшення стану хворого – створення особливих умов без впливу всіх подразників. У великих дозах хворому вводять опіоїдні анальгетики і проводять підтримуючу терапію. Переведення хворого на штучну вентиляцію легенів продовжує життя. Але результат завжди однаковий – смерть хворого.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Кухні Чернігів: як вибрати стильний і якісний гарнітур?
Новини компаній
15:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...